Egypt- zem,ktora ma zlomila

Príspevok v téme: Egypt- zem,ktora ma zlomila
bissma

Tu je môj príbeh,
Odjakživa ma orient facsinoval svojou hĺbkou, tajomnosťou, veľkou neznámou. Nedokázala som mu nikdy odolať. Zvlášť jedna z krajín, kde slnko nikdy neprestane svietiť, kde Vás ľudia vítajú srdečnými úsmevmi či o 5tej ráno, na obed alebo neskoro večer, krajina, v ktorej Vám príde na ulici plnej smetia na pomoc naraz 5 ľudí a spýtajú sa Vás, či ste v poriadku, v krajine poznačenou chudobou, ale o to veľkým ľudským srdcom, humánnosťou, ktorá u nás doma ani neexistuje..veľký Egypt, doteraz mi prebieha mráz po chrbte a neviem, či bude zvyšok môjho života stačiť na to, aby som sa dokázala vyrovnať s fackou, ktorú mi život opäť uštedril. Dôkazom môjho citového vzťahu k tejto krajine, sú 7r pravidelné dovolenky 3x ročne. Vždy to bolo o oddychu, nasávaní atmosféry, obdivu, rešpektu, učení sa, vnímania odlišných životov ľudí z druhej strany zemegule, ľudí, ktorí majú najsilnejšie rodinné putá, ktoré my dokáže len veľmi ťažko pochopiť. 7r som odolávala sladkým rečiam, habibi sem, habibi tam, zdalo sa mi to komicke, milé, ale tu to aj skončilo až do času, kým ma nenašiel ON....muž, ktorý sa ma bál osloviť na ulici, ako to robí väčšina, muž, ktorý v momente, keď sa stretli naše pohľady, prebodol ma šípom priamo do srdca a z prvého rozhovoru sa stalo posedenie do 5tej rána. Rozprávali sme o svojich životoch, smiali sa, vnímali jeden druhého, celé to bolo také zvláštne, nádherné, tak magické bez jedného dotyku, bez jedného bozku. Vymenili sme si telefónne čísla a tak sa začal písať príbeh, pri ktorom mi doteraz tečú slzy. Bol vysoký, so zelenými očami, hlbokým hlasom a detským úsmevom, silná osobnosť, ktorá ma fascinovala každým dňom viac a viac, až sa stal mojou drogou. Ja kresťanka, on moslim, ja slovenka, on egypťan...náročná kombinácia ako pre našu krajinu plnú predsudkov, tak pre ich. Skúsenosti mal s tým už väčšie, pretože jedno nevydarené manželstvo mal už za sebou. Návrat domov bol ťažký, museli ste opustiť človeka, ktorý našiel kľúč dávno zapadnutý na dne oceána, kľúč, ktorým otvoril moje srdce tak prirodzene, akoby ho strážil celé tie roky vo svojich rukách a čakal na správnu chvíľu. Začali sa nekonečné telefonáty, smskovanie, vyznania, žili sme len pre návrat k sebe...deň mal zrazu 50 hodín, týždeň sa zmenil na mesiac a mesiae na roky, tak pomaly plynul čas...vy tu a on tam, srdce Vám to trhá na kusy a pýtate sa Boha, prečo vám ho dal do cesty, keď Vám ho zároveň aj zobral, veď sa vám žilo predtým podstatne lepšie... teraz sa nedokážete sústrediť v práci, život vám preteká cez prsty nenávratne preč, nedokážete vnímať nič a nikoho jedine, čo mate v hlave je egypt, vaša láska a kopec otáznikov ako ďalej, čo do budúcna...okolie ma v tomto vôbec nepodporovalo a vyvolávalo vo mne len samé pochybnosti..samé ty mu veríš? Veď je na druhom koci sveta, určite má každý týždeň inú, zabudni, nemá to zmysel, je moslim, prečítaj si články z časopisov čo je to vôbec islam, otvor oči, nepozeráš telku? Bude ta bit, budeš žiť v chudobe, chceš skončiť ako chudera zahalená v habite úplne odkázaná na neho? Nekonečné otázky nekonečné odpovede, nekonečné riešenia, jednoducho šialenstvo. On pod tlakom rodiny tam a ja tu....v tom najťažšom období bohužiaľ prišla nečakaná novina, že mu rodina robí velikánske problémy a žiada ho, aby dal poslednú šancu svojej ex, že sa musí udržať rodina pokope, nekonečné plače matky synovi do telefónu, až sa nakoniec rozhodol a natiahol na ruku obrúčku inej žene. Láska, odpusť mi, nemám na vyber musím to urobiť pre moju rodinu, nemilujem ju, neviem ako dlho to bude trvať, možno mesiac možno dva, ale chcem, aby si si bola istá, že ťa budem milovať do konca života. Opäť samé výčitky, vysvetlenia, pochybnosti, až neskôr som pochopila, akú ma silu egyptská rodina. Zrútil sa mi celý svet. Iskry v mojich očiach zhasínali v nekonečnom žiali, až sa z môjho srdca stal cintorín....prestala som veriť, dúfať, ale láska nie a nie zomrieť, zbytočne som ju dusila, zabíjala negatívnymi myšlienkami, pokusmi racionálne myslieť, a spájať si všetky za a proti, bola tak silná, že ju nedokázalo zabiť ani to, že ma večer po svojom boku inú ženu, ale to neustále riešenie vo vašej hlave každý večer, či je to plnohodnotné manželstvo, alebo len chabý pokus, kde je vlastne skutočná pravda.. zobralo mi to roky zo života...kontakt medzi nami neutíchol aj keď sme to už párkrát vzdali, pretože sa ten psychicky tlak nedal vydržať a ja som sa pomaly zmierovala s tým, že je všetkému koniec...do mesiaca sa z neho stal slobodný človek....nedokázal jej dať lásku, tak sa zbalila a odišla ..tentokrát navždy...z dvoch nešťastných ľudí sa stali nešťastní už traja...a po oznamení správy rodine, komplet všetci...teraz nám už nič nestálo v ceste. Mohli sme začať odznova, šťastne a bez prekážok...bolo to ešte krajšie ako predtým, aj keď som v jeho očiach videla strach a neistotu, že príde čas a zopakuje sa to..život v arabskej krajine pre europánky nie je ľahký, iná mentalita, iné hodnoty, iné náboženstvo, iné tradície, ktorým sa musíte podriadiť...bolo mi to všetko bližšie a bližšie, až som sa začala cítiť ako jedna z nich a dospela pre mnohých k nepochopiteľnému záveru, že som rozhodnutá, rozhodnutá odísť do neznámej krajiny, opustiť rodinu, priateľov, zanechať slušnú kariéru, všetky istoty a stáť po boku muža, ktorého milujem.....v čase, keď som bola na stupni najvyššieho duševného šťastia, nečakane z hodiny na hodinu sa zmenil celý môj život... tvoja rodina nesúhlasí, moja rodina nesúhlasí, si cudzinka, už nikdy viac žiadna cudzia, opustíš ma po roku po dvoch, alebo po 5tich ale určite sa to stane, tento život, ktorý ti môžem ponúknuť, nie je pre teba, končím, zabudni na mňa, nechcem s tebou žiť, nechcem mat s tebou deti, nekontaktuj ma...bez jedného vysvetlenia uzavrel náš vzťah vetou nenávidim ta!

angelina_c

bissma,ale ja ta neodhovaram len sama si na konci napisala ze ta uz nechcel ani vidiet a myslim si ze po tolkych rokoch co si tam chodila uz mohol davno nieco podniknut!Mohla si tam uz davno zit,ale podla mna su to len spekulacie!Ten moj vztah som ukoncila ja,pretoze moja a jeho rodina si to tak zelali...a pri kradsom spoluziti s nim som si uvedomila ze tazke to budem mat ja a nie on!Vies to co ti tu piseme su len nazori a preto nesmies sa hned urazat!!!To som urcite nechcela! :)

gggggggg

Typicka reakcia labilnej chuderky :)
Mas pravdu,ty si uplne beznadejny pripadik,skoda na teba mrhat cas ked ti chce niekto otvorit oci,este si sa asi malo popalila. Negativnych reakcii tu uz mas viac nez dost,tak naco este aj tie moje,nebudem riskovat ze sa uplne zrutis z tychto prispevkov. Len zaujimave ze ty sa obuvas len domna a nie do ostatnych co napisali aj horsie veci,no to je jedno.Vela stastia v tvojej nevedomosti.

bissma

gggg: to preco mi nadavas do hysterickej turistky,co sa niekde tlacila s kuframi???? V zivote som sa nikomu netlacila s kuframi a vyprosim si,aby si tu zo mna robil nejaku labilnu chuderku.. preco utocis na neho? V zivote bysom nechela, aby prisiel zit sem na Slovensko k takym ludom ako si ty. A laskavo nehovor co mame alebo nemame urobit,toto nie je tvoja vec a ak sa ti moj pribeh na ktory od prvej chvile reagujes utocne zda smiesny, primitivny, ubohy a neviem este aky, tak na neho laskavo nereaguj, realizuj sa niekde inde na niekom inom a neobtazuj. Ano, napisala som tu kus z mojho zivota na verejne forum, ale nie preto, zeby si do mna nejaky chudak,ktorý by v reale mozno ani nenabral odvahu spytat sa ma kolko je hodin, aby sa tu takto do mna obuval. Viem, viem anonymita ti dava teraz velke kridla a citis sa ,ze si mozes vsetko dovolit, ale to,co predvadzas je neskutocne primitivne teenage,kde si len odpisujes v ironizacnom styke po cely cas. Opkaujem tvoje prispevky su pre mna absolutne nehodnotne, a ak ta mozem poprosit, ak to dokazes, vydrzis,nedopisuj si tu so mnou, nebav sa na moj ucet a neutieraj si do mna svoje usta. Pisem ti to ako normalny clovek. Ak sa chces takto hlupo hadat ako decka v MS,tak si zaloz vlastnu temu a debatuj tam s kymkolvek o com chces, tvoje debaty sem do mojej temy nepatria.

andy

Veď ja viem, je to len zvedavosť, niekedy, keď som mala problémy, som si myslela, že mi to pomôže, že možno zistím, čo mi chýba.....teraz už nad tým nerozmýšľam

gggggggg

Len to musi byt laska aj z jeho strany co ocividne asi neni lebo inak by za nou prasil. Asi je cely rad ze si tie kufre nezbalila a ma od jednej hysterickej turistky pokoj.

fraisee

tak ked sa s tym nevies zmierit, ze budete od seba, co si nezbalis kufre? na jednej strane tu basnis o laske a na druhej hovoris ze to nechavas na osud. ked je to taka laska, nemala by ta odradit jeho rodina.

bissma

machulik: tak mi nieco hovor, v zivote ziadny slovak nedokazal otvorit tak moje srdce ako prave egyptan....nech si kazdy hovori co chce, navzdy ostanem verna tejto zemi a ziadne dojmy, pocity a skusenosti zivota druhych ludi ma neovplyvnia...sama si budem pisat vlastnym atramentom do svojej knihy stranky svojho zivota,ci so slzami stastia, alebo sklamania, to je uz ciste my life

bissma

andy: ja by som do toho nesla, poviem ti pravdu...ma to strasne vela nevyhod ,ktore tam ozu velmi velmi ovplyvnit v tvojom sucasnom zivote..vies si predstavit,ze si bola nejaky vrah, kat,ktori zabijal ludi a mal na rukach ludsku krv, ttyral ludi a vyzival sa v ich bolesti,narekoch a placu? dokazala by si sa s tym vyrovnat? to bol len priklad

andy

To mi presne hovoril aj ten človek, od ktorého som to chcela. Teraz na to nemyslím, momentálne mám dosť vyrovnaný život, tak to nebudem pokúšať. Možno raz. Kukám, že ti pribudla spriaznená duša "machulik". Je to lepšie, keď ťa niekto pochopí z vlastnej skúsenosti...