Ureaplazma

Príspevok v téme: Ureaplazma
skorica

gynekologička mi indikovala ureaplazmu. po dvojitej dávke summamedu mi to neprešlo. teraz mi dala doxyhexal (ale len na 10 dní, čo nechápem, keďže sa bráva 21 dní bežne), ktorý viem, že je dosť agresívny na žalúdok. máte s jeho užívaním niekto skúsenosti a vedeli by ste mi poradiť, ako a kedy ho brať (medzi/po jedle), aby som to čo najlepšie ustála?:)dakujem

mirča

Ahojte, som tri roky po operácii maternice, stále mám problémy, v pošve mi rastie polip, ktorý vylučuje nite, ktoré moje telo neprijalo. Lekárka mi to ošetruje, keď je polip veľký vystrihne, vysuší.... teraz mi brala výtery, zistila, že mám ureaplazmu. Nasadila mi aj manželovi lieky DOXYHEXAL 200 tak budem vidieť či sa z toho dostanem. Hovorila, že sa to prenáša pohlavným stykom a musí sa liečiť aj manžel, takže uvidím ako to bude ďalej pokračovať. A nedá sa to chytiť v soláriu, lebo ja pravidelne chodím.

caro

ahoj..no liecba je dost drsna...2 mesiace som nebrala nic a asi tak pred mesiacom som opat zacala mat urcite bolesti..nieco ako palenie, nestali pocit mocenia... kontrolne vysledky uz boli negativne..mozno je to uz chronicke..chystam sa opat na testy a uvidim ci mi opat nieco vyjde... je to hrozne nieco také mat...prajem vam všetkym aby ste sa toho taktiez rychly zbavili!!

miska133

Ahoj Caro,
ja mám ureaplazmu a nemám ju z pohlavného styku. Lekár mi povedal, že výnimočne sa dá chytiť aj z verejných wc a tak. Viem, že je to málo pravdepodobné, ale asi sa to teda stáva raz za čas.
Inak ako sa darí s liečbou?

caro

Ja som sa tiež liečila na ureaplazmu, je to fakt zákera. Musím ale reagovat na to čo napísala Zuztek. Nie je ju možné chytiť v bazénoch a verejných WC, sú to bezbunkové baktérie, ktoré mimo tela nepreziju. Prenášaju sa výhradne pohlavným stykom. Môžeš ich mat v tele od narodenia alebo tvoj partner a cely ten čas sa nemusia prejaviť. Mne sa aj po preliečení vrátili spat, nezbavila som sa uplne, stále su tele aj ked su testy negativne.Prejavuje sa to najmä častým močením alebo nutkaním na močenie. Hlavne vela trpezlivosti s tým poctivo liečiť. Ja sa už liecim asi 3 mesiace a dufam ze to uz bude ok.

nicca

ahojte mám podobný prblém už som brala dva krát nato antibiotiká jedny mi predpísal nefrológ a druhé gynekologyčka pričom sa u tej druhej možnosti liečil aj partner nakoľko nám dala obom antibiotiká...teraz som bola na kontrole na nefrológií a po odbere moču mu opäť zistili túto príšerku...a neviem čo mám robiť zatiaľ som mala antibiotiká AZIHROMYCÍN, CIPROFLOXACÍN toto boli od nefrológa a on gynekologyčky si už nemapätám ale viem že boli to tri tablety...a teraz mi predpísal nefrológ NOLICIN a taroflox ale ten v lekárni nemali a dali mi taký podobný zložením len iný výrobca a volá sa OFLOXIN...má niekto s nimi skúsenosti???vo veľa príspevkoch som čítala že predpísali doktori doxyhexal či ako sa volal ale mne ho zatiaľ nedali...

emkam

Ahojte, aj mne pred polrokom zistili ureaplazmu. Brali sme s priatelom Doxyhexal 20 dni, a teraz po 5 mesiacoch mi robili znova testy a vysli negativne. Pri brani Doxyhexalu, ktory je dost agresivny na zaludok odporucam brat probiotika.Chcem sa ale opytat ci niekto neviete ci sa da ureaplazma zistit aj z krvi. Pretoze moj priatel nechce ist k urologovi. Dakujem

cayman

skorica nechcem ta strasit, ja som sa s partnerom tiez preliecila a po roku zas mi nasli tu svinu...
o vernosti partnera nemam pochyb, preto sa to musi dat dostat aj v bazene. najlepsie ze sme sa 2x preliecili a uz pol roka sa mi nedari otehotniet.

sziwi

Ahojte,

ja som mala ureaplazmu pred rokom. Tiez som vybrala liecbu (3 tyzdne ATB), partner dostal od urologa ATB len na 10 dni. Po roku mam podozrenie na pritomnost ureaplazmy znovu, robili mi vytery. Vysledky budu az o tyzden. V kazdom pripade moja gyn. tvrdi, ze aj partner mal brat ATB tri tyzdne, tak ako ja a navyse ma presviedca, ze inak sa to neprenasa ako pohlavnym stykom. No neviem...