Narkoza

sajjmona

Ahoj...Mam 16 a uz som bola 2krat v narkoze...raz my robili septoplastiku nosa a raz adenotomiu...pametam sa prvykrat ked som sa prebrala tak som videla vsetko namodro :D a druhykrat zase my dali asi silnu narkozu lebo ma prefackovali a cele telo ma bolelo ako keby som mala svalovicu :D :D no a teraz by som mala ist zase pod narkozu tak dufam ze to dobre dopadne...drzim palce.paa

redsun

JA SOM BOL TIEZ NA OPEREJSN S NOSOM SEPTOPLASTIKA A NA NARKOZU MAM DOBRE SPOMIENKY FAJNE MI JEBKALO KED SOM SA PREBRAL A NEZIADUCE UCINKY SOM NESPOZOROVAL NEBOLO MI NIC TAK GOOD LUCK

dragonfly53

delphia, ahoj, uz si objednavala? tiez neviem dobre po anglicky, tak sa bojim, nech nieco nekiksnem. asi by bolo zlozite objednavat duplovane, ze aj pre mna a potom mi to posielat, nechcem ta s tym otravovat, ale pripadne by si mi mohla poslat na mail nejaky navod, ako ste to objednavali, ak by si mala na to chvilku casu. ja tu v robote horlivo uctujem, koncim rok, aby som mohla ist na tu opku, ale pri dlhsej PN-ke neviem, co tu bude,asi v ramci prechadzky sem vzdy behnem uhradzat faktury a tak :-). uz beriem vyse mesiaca tie enzymy, mozno uz nieco zlepsili. prajem pekny den

delphia

nakolko som zivnostnik a teda ziadnu dovol. nemam, tak som bola vypisana. no a tiez som si myslela, ze po nejakych 3 tyzdnoch uz nastupim do prace, ale veeeelmi som sa mylila! bola som operovana 1. x tak som ani nevedela co to bnasa, ale teraz mozem zodpovedne povedat, ze to nebola ziadna malina. rodina rano odisla do roboty, skoly a ja som co len popratala a musela som si na cas lahnut. a tak to islo- malo porobila, malo polezala,... no jednoducho som nevladala a smam som mala nervy na seba, lebo inac so sidlo a take nevladanie ma teda zarazilo. ale treba samozrejme si uvedomit, ze organizmus potrebuje cas na zregenerovanie ci sa nam to paci alebo nie. bola som vypisana 2 mesiace.
co sa tyka tych pripravkov- tak ich este nemam objednanych, ale uz do konca tyzdna si ich musim objednat. trochen sa toho aj bojim, lebo este som internetom zo zahranicia nic neobjednavala a neviem ako to je s platbou, ale snad to nejak s dcerou vydumeme (a k tomu moja anglicka negramotnost...este dobre ze aspon dcera vie). v madarsku sestra sa pytala na tie enz. v lekarni, no nemali ich, ale jej poradili nejaku predajnu v centre Miskolca, tak hovorila ze ked by isla nabuduce, tak sa pozrie. zda sa mi, ze ide len o 60 kapsulove balenie a aj cena je v porovnani s pripravkami z puritans pride o moc vyssia...
takze asi si vsetko objednam z puritans p.

dragonfly53

delphia,dufam, ze aj ja budem mat dobreho operanta. ako si riesila pobyt v nemocnici? bola si na PN alebo si si vypisala dovolenku. prvykrat som ja marodila 6 tyzdnov, ale teraz neviem, mam taku robotu, ze v jednom kuse tolko nemozem chybat. jedine ak sem-tam odbehnem urobit najnutnejsie veci. mina sa mi wobenzym, z toho madarska sa nejako nedari. Neobjednavala si nahodou? Alebo nebudes? mohli by sme spolu a potom si to preposlat v ramci SK.musim mrknut, kolko tam vyjde postovne. chcela by som zohnat aj yam, ale neviem kde. inak, mas pravdu, jazva je ten najmensi nasledok, keby len to zostalo, tak pohoda.

delphia

operovana som bola v Ke, mam 40. ja mam rez tiez vedeny zvisle a jazva je zial hypertroficka. ale ja to absolutne neriesim. su aj dolezitejsie veci v zivote ako nejaka jazva...
operovali ma v septembri. bola som v nemocnici prave vtedy, ked v chorvatsku havaroval nas autobus.
aj s kanylou v chrbtici sa da v pohode lezat na chrbte. mocovy kateter som mala 2 dni.
ja hormonalnu liecbu nepodstupujem, nakolko operater povedal, ze sa snazil povypalovat vsetky loziska. pred 17 rokmi po porode som mala nepravidelnu menstruaciu a na upravu mi vtedy predpidsal gynekolog HAK. uzivala som ho len zopar mesiacov, nakolko som mala z neho hrozne migreny. no a teraz vzhladom na tie migrenozne stavy v minulosti , mi teraz radsej nepredpisal ziadne hormony. no teraz ,mam nepravidelnu menstruaciu. v decembri som ju mala 2x. ale uz ani neidem za lekarom, lebo nevie to nijak ovplyvnit, len predpisanim hormonov. no a tie nechcem. bojim sa vedlajsich ucinkov- depresie, zarastanie, priberanie,..
ja som presvedcena, ze enzymami, jodom a yamom dla rad RNG sa mi tie problemy vyriesia.

dragonfly53

ja sa este rozhodujem, az koncom mesiaca idem na predoperacne vysetrenia, dovtedy este chcem konzultovat s doktorom, co odporuca. ked si pomyslim, ako naivne som pristala pred 6 rokmi na vsetko,co povedali. rez mam zvisle este k tomu to zle hojenie. myslim, ze este pojdem pred opkou na sono a velmi dufam, ze sa ukaze zlepsenie. po tolkych wobenzymoch, beriem uz tretie balenie 200 tbl., ved sa z toho berie 30 denne. ty si pred akym casom bola operovana? a v akom meste? ja idem v Nitre. Mohla si lezat na chrbte, ked si mala kanylu v chrbtici? asi aj pri tomto sposobe davaju cievku, ze? predstav si, ze mne loziska endometriozi zistili vtedy pri operacii, mam to vo vyslednej sprave a vobec mi to neodstranili. To ked si clovek nedohodne, tak neurobia nic naviac? slepaka som spominala, to mi vybrali. ja som to tiez zanedbala v takom zmysle, ze som brala HAK a nechala som sa utvrdzovat v tom, ze ked uz mam deti a nechcem dalsie, tak netreba tu polrocnu liecbu, ze sa to aj
tak vrati, vraj, pockame kym budete mat 40 a potom vsetko von. lenze, za tu dobu sa mi vytvorilo plno zrastov, sposobuje to bolesti a tak. a este som sa nedavno dozvedela, ze sa tie loziska vedia rozliezt skoro po celom tele. tak si vycitam ze som dlho cakala, mala som ist do blavy na laserovu opku alebo jednoducho nieco podniknut. napr. ist na net a citat rady od RNG uz skor. teraz mam 37,5 a a verdikt doktora bol, vsetko von. ked som isla sa objednat, tak tam ma jeden mlady doktor potesil, ze ved netreba vsetko, mala by stacit mensia operacia. obvodny si to len tak vytresne, ze ake dosledky to ma na zenu, fyzicke aj psychicke, na to nemysli. ako som tu citala prispevky, je nas s tou potvorou dost vela.
asi si citala, ze som po prvej oper. vela kaslala a asi aj z toho mam taku skaredu jazvu. teraz som ale vyzbrojena roznymi informaciami, tak sa budem snazit to vybavit viac vo svoj prospech. ako sa teraz mas? a ak chces prezradit, kolko mas rokov? som rada, ze sa zucastnujes diskusii, vela info a rad mam od teba. diky.

delphia

dragonfly53 v zamestnani som sa denne stretavala s pacientami, ktori podstupili operacny chirurgicky vykon a ja som ich po operacii velmi lutovala, ze ani nevedia co sa s nimi deje, lebo su uspati. neviem preco, ale mi je proti srsti predstava, ze by som bola uvedena umelo do bezvedomia a stavu, ked zastane dychanie ktore nahradi umela plucna ventilacia. jednoducho- bojim sa narkozy a ko cert kriza ;)
a k tomu este ked poznam rizika celkovej anestezie, tak dakujem...
no a ked mi bolo oznamene, ze budem musiet podstupit operaciu, tak ver mi, ze ja som mala najvacsiu starost nie zo samotneho chirurg. vykonu, ale ze akym sposobom ho podstupit- teda akou anesteziou. no a nakolko gynekolog. operacie sa vykonavaju v malej panve a teda je tu moznost epiduralnej anestezie, tak som sa rozhodla, ze ju vyuzijem. samozrejme som to konzultovala vramci anesteziologickeho konzilia s anesteziologom. a navrhol sucastne podat do zily anestetikum a teda tolko viem, ze o deviatej (na stene boli hodiny) ma dali na operacny stol a pichli kanylu do chrbtice a napojili infuziu a podali ten liek do zily a ked som precitla, tak som pozrela na hodiny a bolo 10:10 hod. teda cca hodinu neviem co sa dialo.uz ma len zasili a viezli ma na JIS.
ja na samotnu operaciu a bezprostredne pooperacne hodiny nemam vobec zle spomienky. ja som sa vyborne citila, nic ma nebolelo a naozaj som bola v pohode a s dobrou naladou. manzel s dcerou dosli poobede na navstevu a hovorili, ze okrem toho, ze som velmi bleda, by nepovedali, ze ma operovali pred par hodinami. bolesti som absolutne nemala ziadne, nakolko sa kanyla nechava v chrbtici este 48 hodin a podavaju do nej pravidelne analgetika. naozaj epidural mozem len doporucit. viem, ze ani epidural nie je bez rizik, ale aspon som dychala spontanne sama a nebola som uvedena do bezvedomia.
takze asi tolko. Ty budes v celkovej?

mrk

ahojte tak vcera sme boli vyberat to znamienko,syncek mal narkozu operacia trvala asi 45min,potom ho previezli na pooperacnu izbu,tu som uz bola snimdokonca som ho ja budila sestricka mi to dovolila.moj drobcek si nic nepametal myslel ze mu to este len idu robit,ked sa zobudil.ked som mu povedala ze to ma zasebou bol zlaty povedal tak super ideme domov. nebolo mu vobec po narkoze zle asi o dve hodiny nas pustili domov. teraz som si vydychla ze to mame za sebou a musim povedat lekari a sestricky v tejto nemocnici su strasne zlaty a ustretovy. som stastna ze to dopadlo tak fajn a dokonca ani stehy nepojdeme vyberat lebo ma vstrebatelne.takze drobec nebude mat ziadnu traumu proste super.som stastna ze je to zanami.teraz maly frajeruje ze ma zaviazanu ruku a dostal plno darcekov za odvahu,uz len nech sa to dobre zahoji a je to ok. ahojte

mrk

delphia a wrrba: dakujem za radu, skusim sa este pozhovarat z lekarmi este ideme k anesteziologovi tak tam sa porozpravam a poradim, ale i tak mooooc dik za radu.potom vam dam vediet ako to dopadlo dufam,ze budem mat len super spravy. tak ci onak drzte nam 18.12.palce. dik