Mam podozrenie ze moja cera sexuje

kiki

Mam 14,v marci 15.Mam staleho priatela a psychicky som uz pripravena na sex.Chcela by som si pockat,do 15-z toho hladiska,ze ako to vyznie-prisla o panenstvo v 14 a hlavne preto,ze zakon nam to nepovoluje,ale pride mi to uplne smiesne.Moj nazor sa za tie 4 mesiace skutocne nejak nezmeni,tak preco nie teraz?Neviem,zvazujem ,zistujem,neviem sa rozhodnut.

airiana

takze ku gynekologovi ist v takomto veku je celkom normalne,predpokladam ze uz ma menstruaciu takze je to uplne normalne, ved ku gynekologovi sa nechodi len pre predpisanie HAK... vzhladom na vek,neviem ci je rozumne takto skoro uzivat hormonalne tabletky, pre zenu je to velky zasah do organizmu a uz takto odmlada...dalej sex v tomto veku je dost skoro, ano,mozno je dnes taky trend, ale co tak radsej by sam sebou, keby mam 14 rocnu dceru a taketo podozrenie tak by som sa s nou vazne porozpravala a ked je uz taka skvele zodpovedna a vyspela ako si mozno mysli, prosim oboznamte ju o vsetkych moznych rizikach, nieje to sranda

janka

No, ja si myslím, že sex v 14 je trošku skoro. Mohla by ešte 1 - 2 roky počkať. Môj názor: ak nechce ísť ku gynekológovi, tak OK, daj jej čas na premyslenie. Niektoré baby majú problém sa rozprávať s mamou..... A užívať antikoncepciu tiež nie je len tak...Ale chrániť sa môže aj inak..ja viem, papať lieky je to najjednoduhšie a najúčinnejšie....ale nech si dáva pozor...možno nesexujú často...len to chcela vyskúšať, lebo všetky baby to robia. Dnes je veľmi tvrdý boj medzi deťmi. Tie zo skúsenosťami urážajú tie bez.....tak je j pribalnejaké peniažky na kondóm...(viete aká je sranda, ak sedím v triede a pozorujem deti...každé tretie sníva...bude sex?...nebudem tehotná??...ja si aj tak myslím, že je to skoro..)

strong girl

myslite si ze vasa dcera bude neposkvrnena do konca zivota? je mi jasne ze ma len 14 rokov ale v dnesnom svete to nie je nič výnimocne.Ja som so sexom zacala v 15 a teraz vediem bohaty sex. zivot a vobec to nelutujem.takze nechajte ju zit, tym ze sa tak do toho starate sa len s vasou dcerou viac odcudzujete!

moniqa87

takze gizela, s ty gynekologom opatrne... a mozno ani tvoja dcera by nechcela brat hak, co ty mozes vediet? do toho ju nemozes predsa nutit, nie je to predsa len tak,ze beriem tabletky a nema to ziadne rizika... a hlavne ak ide o tak mlady oragnizmus... nenut ju do toho, hlavne sa s nou porozpravaj a nech je zodpovedna

moniqa87

trestnopravna zodpovednost sa posunula na 14 rokov
sexovat ma statom odobrene az od 15, to sa este nezmenilo...
pretoze, to, ze z deti su coraz vacsi grazlici este neznamena, ze na sex su lepsie pripraveni ako generacia pred nimi, myslim, ze nasi zakonodarci tuto hranicu ani len neplanuju zmenit

gizela

No ahojte,ona jednoducho odmieta ist a ja ju k tomu prinutit nedokazem.Je to hrozne s tymi detmi,a ta doba ach boze.Newiem co s tym mam robit.

TosHo

RE Gizela: Mala by si sas s ňou o tom normálne porozprávať. Viem, že ona o to určite nestojí, ale bolo by to najlepšie. A behnúť ku gynekológovi by tiež bolo fajn. Hoci sa bude cítiť trápne. Dnes je iná doba a 14-ročné dievčence už mávajú bežne sexuálny styk.

juva

No čo,už si bola s dcérou u toho gynekológa?Ak nie,tak podľa mňa by tam mohla skočiť aj sama.Nebude to pre ňu aspoň také trápne..Neviem už kto tu hovoril,že hormóny užívať v takom veku je blbosť,ale blbosť je už to,že začala so sexom..Ak keď začala,tak podľa mňa len tak ľahko neskončí..:)Ja síce neužívam HAK,ale mám už 21 rokov a nebojím sa toho čo by bolo keby sa stane "nehoda".A ešte k tomu mám véééľmi zodpovedného partnera..Tak dúfaj,že aj tvoja dcéra má takého.Veľa šťastia.