Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Vegani

i know

a to vam nenapadlo ze vegani maju nizke hodnoty niektorych latok v krvi prave preto ze ich v takej miere nepotrebuju kedze svoj organizmus nezatazuju jedenim mrtvol? faktom je ze neexistuje vyskum ktory by hovoril ze vegani maju mat take a take hodnoty kedze sa vyskumy robia iba na beznych ludoch. takze si myslim ze pokial sa clovek citi perfektne tak netreba nic riesit, hlavne je pestra farebna rastlinna strava, pohyb, spanok a slniecko.

TElite

:D v mäse vitamínov :D to si robíš prdel snáď nie?
no a bielkoviny sa dajú ľahko nahradi´t z vegánskej stravy... a železa získaš určite viac z rastlinných zdrojov

Rainbowshit

Bola som vegetariánkou 3 roky a vegánkou som už pol roka a nemám s ničím problémy. Tie závisia na dostatočnej informovanosti jedinca, či dáva pozor na tzv. nutrition, čiže dostatočný prísun všetkého. Každý organizmus je z iného cesta, za ktoré zodpovedná genetika, stravovacie návyky a psychika. Vegetari- a Vegánstvo nie sú len stravovanie, aj životný štýl, filozofia, ktorej súčasťou je i psychohygiena. Je to záležitosť, o ktorej ak chce niekto diskutovať bez toho, aby z nej vyšiel ako nevedomí, neinformovaný laik, by si mal načítať viac než dosť článkov a literatúry, i zahraničnej. A to z oboch hľadísk. Pre i proti. A potom nech nad tým lamentuje.

vegfamily.com
vegan.web-stranky.cz
www.vegansociety.com
en.m.wikipedia.org

mira

Ursula, nechodím sem stále, tak až teraz: vegetariáni, ktorí si ponechajú cukor, sa dostanú do veľkej nerovnováhy. Cukor silne uvoľňuje organizmus. Takmer ako alkohol. Maso posilňuje. Takže vegetariáni ktorí jedia cukor veľmi oslabnú. Okrem toho cukor odoberá z tela vitaminy a minerály, takže títo ľudia sú silne demineralizovaní a ľahko podliehajú chorobám, majú avitaminozy.
Strava bez masa sa musí vedieť. Znamená to hlavne zeleninu, obilniny nerafinované, strukoviny, semienka a niektoré prídavky ako morské riasy,panenské oleje, slady a podobne.

miro.83

tajomstva.org
Mozno ste videli na discovery ako robili testy na rastlinach a ako posobi na nich hudba. Najlepsie na tom boli tie co pocuvali metal.

janka

nora, tak to si ma potesila, vsetci ma strasia,ze ked budem cakat babo budem musiet jest maso, ale ja si fakt neviem predstavit, ze by som ho jedla, je mi z tej myslienky skoro az zle. Tiez nechapem ako niekto je sunku alebo ryby a uplne v pohode sa zaraduje medzi vegetarianov, vegetariani nejedia ziadne maso a sunka je predsa zo zvierat, nie?

nora87

a este k tym rybam. vegetariani nejedia maso a to znamena ze ani ryby ani kurča, ved predsa na zahrade asi nikto nepestuje stromy menom kaprovnik a pod.

nora87

ahojte ja maso nejem asi dvanast rokov ani počas tehotenstva som uz desať rokov nejedla a nikdy mi nič nechybalo ani ziadne zelezo ani nič ine. a aj dieťa je uplne zdrave, vysoke ziaden vychudnuty krpec. a vegetarianstvo je podla mna zdravy zivotny styl pokial si človek do jedalnička zaradi vsetky potrebne ziviny. niekto moze jesť maso od rana do večera a pokial nema pestru stravu je mu to aj tak na...

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Vegani - Fórum - ZDRAVIE.sk