Andulka

Príspevok v téme: Andulka
mnbvcxy

ahojte..viem, že táto téma tu asi nepatrí..ale neviem si rady..mám 3-roky andulku..ktorá bola hravá..aj rozprávala..., ale už asi týždeň je bez záujmu...ani už nerozpráva..neviete mi niekto poradiť, čo s ňou môže byť?? Bola som aj u veterinára..ale ten mi veľmi neporadil..dal mi nejaký prípravok na odčervenie..ale andulka to nechce piť..ďakujem

mnbvcxy

Radana..ahoj..dík ale myslíš, že sú tie choroby anduliek prenosné aj na človeka???, ja neviem nikde nič nájsť...ďakujem

radana

mnbvcxy-skus si pozriet tuto stranku www.papagaj.czechian.net pripadne nieco cez google vyhladaj,nejake stranky o chorobach anduliek,pripadne nejake fora ,kde pisu ludia,co chovaju andulky..mnbvcxy inac andulky su dost nachylne na choroby..

mnbvcxy

ešte pre radanu: nič ju nezaujímalo, len tak čudne krútila hlavičkou..akokeby jej v hrdle niečo vadilo....,a hančku aj trošku mala aj stolicu mala takú bielo-čiernu...odkiaľ ten mor by chytla???? a nevadí...že ma pokusala...??

mnbvcxy

ahojik radana...a ako vieš, že to nieje prenosné na človeka..????fakt neviem, čo jej bolo...najprv prestala rozprávať, potom stratila záujem o všetko..len jedla a spala...a včera už prestala jesť..chcela byť len v ruke a hladkať...a viditeľne slabla a strácala sa pred očami..malinká...

radana

mnbvcxy,neviem ake mala presne priznaky tvoja andulka,skus nieco pozriet cez google.Ale mohla tvoja andulka chytit aj mor- Newcastle - ochorenie

Ide o typický mor, ktorý sa môže preniesť aj na papagáje. Nedá sa liečiť a končí smrťou. Ohrozené vtáky ochrániť očkovaním. Ochorenie nie je prenosné na človeka a u papagájov sa vyskytuje len občasne. Príznaky tejto choroby sú: nechutenstvo, problémy pri dýchaní, trasenie hlavou, poruchy pri rovnováhe, apatické chovanie, nádcha alebo hnačka.

mnbvcxy

pre medusu........no ja som sa pýtala veterinára.....ale čo on môže bez vyšetrenia vedieť?? síce vravel, žeby to nemalo byť prenosné..on sám nevedel...čo jej bolo...chúďatku mojemu malému......, aj v akvaristike vraveli, žeby to nemalo byť nakazlivé..najhoršie je , že nevieme, čo jej bolo...

medusa

Radsej sa spytaj veterinara ci nemozes nieco dostat, jeden nikdy nevie co jej bolo a ci sa choroba neda preniest na cloveka. Je to smutne, chudak andulka :(

mnbvcxy

pele::::::prepáč, až teraz som si všimla...že si dievča..tak si zlatá ďakujem..takže aj tvoj brat sa s nimi mucká?? aj jedia z jeho taniera?? on jedol aj z taniera....., a včera sa už dal aj hladiť celý deň....čo predtým nebolo ani možné..no darmo..-včera bol čudný....chúďatko....a potom len rozprestrel krídla..trošku zamumčal..a vydýchol...popýtaj sa brta, či sa nemusíme báť...lebo po všetkom chodila....a hlavne to, že mňa kusla..ďakujem......pekný víkend

mnbvcxy

pele ahoj....si veľmi zlatý....že ma vieš pochopiť.....je mi hrozne..dnes mi je celý deň zle, v noci som nemohla ani spať....stále ju všade vidím..., keďže tvoj brat chová andulky..tak asi máš skúsenosti...takže keď ma ta andulka ukusila..išlo mi trošku krvi...nemohla som niečo nákazlivé chytiť??? najhoršie je, že nevieme čo jej bolo..len prestále rozprávať, zo začiatku stále jedla..a spala...bola našuchorená..a posledné 3-dni už jedla menej, včera už vôbec nejedla..a otrpovala sa(ako pes..keď je mokrý)....myslíš, že to nemohlo byť nič vážne?? -len nejaký črevný druh ochorenia.., alebo nachladnutie??? lebo pred týždňom sme ju mali vonku asi 3-hodiny...ďakujem..prajem pekný deň..a prepáč, že sa toľko vypytujem...