mastne vlasy, lieky?

Príspevok v téme: mastne vlasy, lieky?
kayka

ahojte! mam problem s mastnymi vlasmi a uz ma unavuje umyvat ich denne, ale ked ich neumyjem kazdy vecer, tak rano uz mam vlasy strasne mastne. dufala som, ze sa to vekom upravi (zacalo to totiz uz dost davno, asi tak pred 5-6 rokmi), pretoze mam len 17, ale sestra, ktora ma 23 je na tom uplne rovnako. raz som to spomenula koznej a ona mi povedala, ze si mam kupit sampon na mastne vlasy v lekarni lenze to mi vobec nepomohlo, stale rovnako mastneli. neexistuju na to aj nejake lieky? chcem vediet, ci sa mi vobec oplati ist k lekarke, ci sa s tym da nieco robit, alebo ma zase len odbije tym, ze si mam kupit sampon v lekarni?

cele.zle

FARMACEUTKE:
ahoj, ty znies nejako scitano, ja mam problem hadam so vsetkym s cim baba problem moze mat. nadmerne ochlpenie (chodila som aj na laser na bradu a fuzy, no nic mi to nepomophlo, len to bolo drahe), mastne mastne mastne vlasy, tvar, akne..aj cyklus mam nejaky divny. brala osm antikkoncepciu na vyrovnanie hormonov, no to mi zabralo len docasne, a bolo mi z toho divno. uz sa k tomu vratit nechcem. taktiez mi robili vysetrenia a zistilli, ze sice mam muzsky hormon zvyseny, nie je to nejak moc. a je tam aj dedicnost. a s tym sa nic neda robit. uz len zahabat sa pod zem.

kayka

praveze rodicia nie..mama ma naopak suche vlasy a otec take normalne..tak neviem..asi sa s tym musim skratka zmierit

farmaceutka

kayka, v tvojom pripade to bude skor genetika. ved aj tvoja sestra ma mastne vlasy a predpokladam, ze spon jeden z rodicov urcite tiez. ak s tym pojdes ku gynekologicke, tak ti predpise nejaku antikoncepciu, co sice moze pomoct, ale az po dlhsom case uzivania a ucinok nie je trvaly, ale len pocas uzivania. ja osobne nie som velka zastankyna antikoncepcie, ktoru dnes gynekologovia chcu nasadit hadam kazdej.

kayka

ano s tym ochlpenim mam tiez problem, ale zas nie je to nejake hrozne, alebo skor neviem, co sa uz povazuje za nadmerne...mam na babu dost vyrazne chlpy na rukach a v okoli bradaviek je ich pár tmavych a vyraznych, aj ked zase akne nemam..mohla by to byt nejaka hormonalna porucha?

farmaceutka

pokial ide o lieky, vlasy vysusuje liek roaccutane, ktory sa pouziva na liecbu tazkeho akne. ale na "liecbu" mastnych vlasov ti ho nikto nepredpise.

farmaceutka

kayka, mastenie vlasov sa prilis ovplyvnit neda. nepises, ci mas aj ine kozne problemy typu akne, nadmerne ochlpenie...moja osobna skusenost je taka, ze zo samponov na mastne vlasy vlasy este rychlejsie mastneju. dlhsie vydrzia po samponoch na normalne vlasy. a skus si pozriet zlozenie samponu a hladaj nejaky bez silikonov. napr. znacna alverde v DM drogerii ma sampon so salviou na podrazdenu pokozku hlavy a pocula som, ze po nom vlasy mastneju menej, ale samozrejme je to individualne.