Co mam robit?Poradte...

Príspevok v téme: Co mam robit?Poradte...
rebeka2

Ahojte, mam velky problem.Uz dlhsiu dobu manevrujem medzi dvoma vztahmi. Jeden- dlhodoby z minulosti a ten druhy-nova laska.So \\\"starym\\\" priatelom som mala istotu,viem ze ma miluje a spravil by pre mna vsetko ale zase na druhej strane je nepriebojny a nesamostatny a pripadam si ako jeho mama a nie ako zena.A ten druhy vztah,je tam 15 rocny vekovy rozdiel, velmi si rozumieme po vsetkych strankach,je nam spolu dobre a ma ma tiez rad..ale...nemam v nom taku istotu, neviem co bude o par rokov, pretoze je rozvedeny,ma deti a obaja sme vstupili do toho vztahu ako zadani.Necakali sme ze sa totakto vyvinie a budeme chciet byt spolu.Ale bojim sa.Musim si vybrat a nemam vela casu...istotu,alebo neistotu?Kazdy ma svoje pre a proti a ja naozaj neviem co spravit..:((( prosim poradte...mam rada oboch...

rebeka2

hmm ked mne vobec neslo o vekovy rozdiel,ani raz sme si to neuvedomili....ked mi to so starym nevyjde tak ostanem saama asi a budem mat pokoj :))

wowo1

musis to vydzat. zazila som podobne,,a s odstupom casu si hovorim to bola ale debil{ ten co mate ten vekovy rozidel}a ja hlupa mlada navina ,,,a ta tvoja starsia laska,drz sa ho,alebo si najdi vekovo rovnakeho,ale,podla mna vsetci muzi su svojim sposobom nesamostatny ,len niektori viac davaju najavo a iny to maskuju

rebeka2

nooo dala som tomu novemu cas na rozmyslenie a oznamenie nasho vztahu byvalej zene.Po tomto case sme sa stretli a samozrejme chcel cas.Lenze jaten cas nemam takze som mu oznamila ze sa vraciam k staremu a teda nech na mna zabudne.No samozrejme,slzy a potobne triky.A potom z neho vypadlo,ze ide spolupracovat pracovne so svojou ex a to ma skoro drblo.Povedala som mu ze mi s nim bolo krasne ale vymazavamho z mojho zivota a nechcem o nom pocut,ze si zmenim cislo.Zevraj to nemusim a dnes uz sms...zase depka.No to cislo si realne zmenit nemozem.Keby som ho aspon nenavidela...:((je mi strasne zle

andy

NO super, každá situácia má riešenie. Ale mohla by si nám to nejako bližšie objasniť? Prečo? Čo sa stalo s tým novým?.....teda ak sa ti chce

rebeka2

Tak dievcata,je to vyriesene.Ostavam so "starym".Bude ma to stat vela usilia ale musim zabudnut. Dakujem Vam za rady a vsetky ktore maju co docinenia so zenatym alebo cerstvo rozvedenym _ RUKY PREC_!!!!!Skor alebo neskor sa budete trapit.To je jedina zaruka v takomto vztahu...

rebeka2

Aby som to uviedla na spravnu mieru...my sme sa so starym rozisli pred par mesiacmi a teda neuvazujem nad tym,ci sa mam rozist so starym a zacat s novym,ale s ktorym to skusit znova...pretoze v pude sebazachovy som sa s novym rozisla,mala som proste strach, ale vzdy som sa k nemu vratila, nevedela som si to vysvetlit, ale nedokazala som mat niekoho ineho pri sebe. A moj stary ma ma stale rad a chcel by sa ku mne vratit.Tie deti ma vobec netrapia,je to mozno divne ale mam ich velmi rada a chcela by som aby sa stretavali a chcela som sa s nimi stretavat aj ja samozrejme.
Bojim sa prave toho,ze budem s mojim starym, budem mat istotu ale nebudem stastna.Bude to ten stereotyp ktory som zazivala roky dozadu, ale v ktorom som tu istotu mala....
Joj,je to zamotane a velmi :( ale musim sa vam velmi pekne podakovat ze sa snazite mi pomoct,velmi si to vazim :)
Vies ATOF,dnes nam nikto nic negarantuje...a prave preto nemam istotu ani v jednom.So starym sa to moze "zase" len pokaslat ako to bolo v minulosti, a s "novym" sa to moze "este" len pokaslat :D

poradim?

No neda sa jednoznacne povedat pre koho sa mas rozhodnut ale myslim si : So "starym" je vsetko fajn, len ta jeho vlastnost pri ktorej sa citis ako jeho mama ..inac tam nie je nic c oby ti vadilo, pri "novom" nevies nic iba to ze je vam spolu dobre, ale tak je to stale na zaciatku a nevies ake to bude co sa z neho vykluje myslim, mozno nic a mozno s a budes velmi trapit .... ono je to tak, musis sa rozhodnut kazdopadne, ale ... ako, no to je moj nazor, radsej "starý" ked ho mas uz odskusaneho, nic zásadne zle na tom vztahu nie je ... a ozaj tamten ma deti ... no nie je to prekazka, u koho ako samozrejme, ale stale musi s ratat s tým ze bude okrem teba "ZIT" aj so svojou zenou s ktorou ma deti, nemozes odlucit otca od deti uplne, ak ti to vadit nebude ze sa budu stretavat .... lebo sa budu ... kvôli detom ... a evies co moze este vystat od neho ...na zaciatku je vsetko super krásne ..

andy

Milá Rebeka2. Myslím, že voči tvojmu "starému" to nie je fér. Nemôžeš mať všetko, aj istotu, aj novú lásku. Viem, o čom hovorím, lebo ja som tak žila dlhé roky, vždy som si myslela, že je to kvôli nemu, že by to nezvládol. Ale horšie to bolo pre mňa, lebo okrem neho som nemala nikoho, na koho som sa mohla stopercentne obrátiť. Tak hlavu hore, choď do rizika, ak to aj nedopadne dobre, zase stretneš niekoho iného a aj tomu svojmu dáš šancu a nový život s niekým, kto ho bude milovať