Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

PRE VSETKY BABY KTORYM TO NIE JE JASNE :)

Príspevok v téme: PRE VSETKY BABY KTORYM TO NIE JE JASNE :)
lenuliatko

otehotniet mozes :pocas plodnych dni(vacsia pravdepodobnost),pocas neplodnych dni(je iba mensia pravdepodobnost)aj pocas menzesu.aj ked dostanes menzes neznamena to hned ze nie si tehotna.niekedy sa stava ze zeny maju prve mesiace menzes.ale nie je to take caste.cize ak si chcete byt 100%iste urobte si test.
baby toto som zalozila aby ked bude problem nemuseli ste zakladat novu temu lebo niektori ludia su uz nervozni ze je vas 100 ktore sa opytate v jeden den na to iste.
a este jedna vec:ak netuzite po babatkach POUZIVAJTE OCHRANU:KONDOM ALEBO ANTIKONCEPCIU HORMONALNU ALEBO NEHORMONANLNU
tak ja len tolko verim ze som nejako aspon pomohla niekomu kto chcel uz zakladat temu s takouto otazkou.

lenuliatko

ja viem ocom hovoris.ja som s ato snazila vysvetlit babam ktore maju vacsinou 15,16 rokov a zakladaju stale temy.takze myslela som ze staci take vysvetlenie.ale tak maju to aj podrobnejsie.

marushka

oj.. a hak.. tak ked zena berie hak to uz nie je prirodzeny cyklus.. tak o tom sa bavit ja nebudem, lebo som to nikdy nebrala a nikdy nebudem.. nemam k tomu co povedat

marushka

cyklus zeny ma 3 fazy: 1. obdobie predovulacnej neplodnosti, ked nie je pritomne dozrete vajicko. 2. plodne obdobie, kedy je pritomne dozrete vajicko (zivotnost vajicka - 24hod, so zivotnostou muzskych spermii cca3-5dni mozeme povedat, ze toto obdobie je asi tak 7dni) a 3. faza je poovulacna neplodnost, kedy je vajicko uz odumrete a nema sa co oplodnit. Kazde toto obdobie ma kazda zena rozne dlhe. To ze sa v menstruacii maternica zbavuje vystelky ktoru si pripravovala na prijatie oplodneneho vajicka, kt. nedoslo, neznamena, ze nemoze dalsia ovulacia prebehnut a preto Ti davam zapravdu, ze niekt. zeny mozu otehotniet i pocas menzesu (su to tie, kt. maju skor kratsie czkly) ale ked tam raz nie je zrela vajicko, tak ako moze dojst k oplodneniu??? nemozes presne presne vediet kedy ovulacia prebehla (bez spec. vysetreni) a preto je to skor omyl zeny, ze si mysli, ze uz ma neplodne dni a ono to vajicko este je zivotaskopne a k oplodneniu dojde, nie je to v tom ze zena otehotnie v neplodne dni.. o to mi ide, dakujem za pochopenie

lenuliatko

je pravd aze vtedy by zena nemala byt tehotna.ale najdes tu kopu zien ktore vtedy otehotneli.a ja som otehotnela napriek hak.alebo vyskusaj a uvidis :) ak neveris

lenuliatko

...to zenlo vyhrazne:ja viem kto si :D a uz niesom na rizikovom uz skoro rodim :D a moja svokra ta by mala byt na rizikovom oddeleni

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

PRE VSETKY BABY KTORYM TO NIE JE JASNE :) - Fórum - ZDRAVIE.sk