Swot analýza externého štúdia......

livia56

Prosim Vas, je mozne ziskat nejake vyhody, ak ma student externeho studia vyborny prospech? Myslim tym napriklad odpustenie casti skolneho (ako to maju ti denni studenti, ktori musia platit). Alebo pripadne aj motivacne stipendium? Teraz si nie som ista, ci to neplati len pre dennych studentov.

evcca

studovala som prvu vysku denne a teraz studujem druhu externe, nemam pocit, ze by to bolo lahsie, obcas vyzaduju viac, lebo uz pracujeme v odbore. ide o to, ako k tomu kazdy pristupi, ak si zodpovedny student beries zodpovedne externe, alebo denne, to kde si, lebo si to vazis, ze mozes studovat.

RNG

externe studium o ovela narocnejsie, lebo obvykle plne zamestnani studenti maju ovela menej casu na studium, prednasky a nemozu sa ani dusevne plne venovat studiu.
Ze profesori vyzaduju od extwernych menej nie je celkom pravda, ziadny cestny profesor neprepusti studenta bez vedomosti.
Jedina vyhoda externeho studia je, ze studenti obvykle studuju odbor, v ktorom uz pracuju a pozeraju sa na rozne problemy z hladiska skusenosti a vidia, co sa kde a ako da prakticky pouzit.

[zruseny8]

nechcem sa hadat pretoze nie som externistka, no vsetci hovoria ze je to lahsie. skola raz za dva tyzdne a to len jeden den z vikendu, docenti a profesori od nich nevyzaduju az tolko ako od dennych studentov, ale ja by som externe nemohla chodit a ani nechcem. prosti studentsky zivot si neuzivas, hlavne intraky apod

[zruseny8]

renaam to vystihla..a este netreba zabudat ze externe studium si musis hradit sama
tusim ze externisti maju lahsie studium

renaam

vyhody - vela casu, prip. moznost pracovat, moznost si zariadit cas podla svojich predstav
nevyhody - mensi zaber uciva, vela treba studovat doma, horsi pristup ucitelov k externym
prilezitosti - moznost pracovat
hrozby - pri plnohodnotnej praci sa moze studium skomplikovat