Co mi je?-Brusna chripka??

Príspevok v téme: Co mi je?-Brusna chripka??
michaelle

Ahojte.pisem sem,lebo neviem,ci mam ist s tymto k lekarovi,alebo nie..V stvrok mi zostalo v praci zle.Zacala sa mi tocit hlava,strasne rychlo mi bilo srdce,bolo mi horuco a hned nato zima,strasne som sa spotila a celkovo na odpadnutie,no stravila som na zachode asi polhodiny a nakoniec som isla domov.Zostala som doma cely vikend,v nedelu mi uz nebolo nic,len pocit na zvracanie zostal,vcera som isla do prace a zacalo to znovu.Znovu rychlobijuce srdce,spotila som sa ako somar a znovu hnacka a pocit na zvracanie.Vydrzala som to,ale dnes som doma.Nechcem aby si mysleli ze simulujem,od vcera nejem,len celozrnne chlebicky a jablko.Bojim sa ze akonahle sa najem,pojde to von..neviem co s tym mam robit,mam tabletky na zaludok a caj,ale zatial nepomaha,moze to byt brusna chripka?Hlava ma boli,ale nos mam cisty a hrdlo tiez.Pomoc prosim :(

brusakmaslak

skus zajst aj za gynekologom ci niesi tehotna, ak nesexujes, tak skus, ci niesi panenka maria abo nieco podobne .... nezartujem vazne...:-/ :-!ale aj brusak dava dobre rady, o odporucam ten caj tiez, to je bomba, akonahle ho vypijes zacnes ,,prdet" ,,grgat"....

odpravedlnujem sa za vyrazy, no je to tak, bez ,,prdov" a "grgania" to nejde. tak pa

brusak

Ahoj, môže to byť črevná (brušná) ale aj normálna chrípka. akutna crevna cize aj brusna moze byt vtedy ak. sa ti toci hlava, vracias, mas hnaku, boli ta hlava, nohy, brucho, zaludok, a skratka celkova slabost. no a normalna chripka: to asi pozna kazdy: nevolnost, zvracanie, pocity na odpadnutie, bolesti hlavy hrdla, celeho tela, kašel, nadcha, bolesti svalov a klbov, vys.krv.tlak, busenie srdca, dokonca nizky alebo vysoký pulz. takze odporucujem 2 dni zostať doma a uzivat pankreolan paralen a ibalgin. A detsky popradsky uvolnujuci bylinny caj, pomaha aj dospelym je nenachvalitelne dobry, ulava sa dostavi do 8 min. pi ho 3 krat denne k tomu aj bylinkove a proti zapche čaje. ak by to do dvoch dni nepreslo chod k lekarovi. IBALGIN MOZES UZIVAT 1 RAZ DENNE ALEBO NEMUSIS ANI VOBEC, AK TA NEBUDE TROCHU BOLIET V BOKOCH. ALE MOZES AJ KED TA NEBUDE. NO A TEN DETSKY, CAJ UVOLNUJUCI MOZES AJ KED TI NIC NEBUDE ODPORUCAM HO NAOZAJ KAZDEMU, VSETKYM.!!!

RNG

Brusna chripka je nepresny vyraz na potravinoe nakazy viralneho typu, ktore v poslednom case sposobili az 50% vsetkych potravinovych nakaz v USA.
Sposobuju ich najma
Norovirusy, ale obcas aj rotavirusy. Priebeh je rychly a prudky, trva den-dva, ale slabost z poskodenia(rekonvalescencia ) moze byt ovela dlhsia.
Predchadzanie je hygiena, vyhybanie sa masam ludi a zvysovanie si viralnej imunity.
Podobne sa prejavuju aj ine potravinove nakazy, ako salmonela, eschrichia coli a camphylobacter, pridadne aj ine, menej caste. Tie vsak ale neprejdu tak lahko, hlavne ked zamoria crevny system a tam zotrvavaju aj dlhe tyzdne.
Tie treba vyhybit roznymi antimikrobialnymi, najlepsie takymi, ktore selektivne hubia mnohe skodlive kultury ale neposkodia nase probioticke kultury. Dobre je pri tom brat zaroven co najvacsie davky uziticnych probiotik, lebo tieto vyrabaju neustale proitilatky proti roznym nakazam a tak nam pomozu potlacit aj tieto menovane.-
Na hnacky som tu uviedol viackrat zmes psylia, collostra a neskor silnych probiotik.

Niq

Presne toto čo opisuješ zažívam práve teraz ja, až na to potenie rúk. Najprv som si myslel, že to je nejaká brušná chrípka. Keď to neprestávalo, tak som si to vygooglil a túto diskusiu mi to vyhodilo ako prvý odkaz.
Dosť ma zaskočilo, že to pripisujete stresu, ale začínam sa k tejto variante prikláňať. Príznaky s tým búšením srdca, preháňaním a tlakom v hrudi - presne to sedí. Naviac musím priznať, že patrím do skupiny ľudí, ktorí majú často stres a obavy. Práve teraz som začal nový školský rok, tak už mám aj pravdepodobnú príčinu môjho stresu.

Len keby sa dalo stresu zbaviť tak ľahko, ako sa dajú užiť tabletky ...

chripka

zacalo to vcera bolela ma hlava brucho mala som aj sracku,na druhy den som isla do roboty a vratila som sa domou lebo mi bolo zle zase som mala sracku boli ma hlava brucho neviem ci mam brusnu chripku paradte mi.

michaelle

Teraz neviem co je horsie..:( ved uz som tyzden doma v klude a relaxe a stale to iste..mna dost vystrasili tie priznaky.moj dedko zomrel na ischemicku chorobu srdca a moj otec ma tiez so srdcom problemy :(

danula

michaelle, ja som kedysi mala taketo iste priznaky. Tocenie hlavy, pocit na zvracanie az odpadnutie, potenie sa a najma dlani, busenie srdca - podla tvojho opisu a toho, co som zazivala ja, jedna sa jednoznacne o STRES, mozno az o nejaky druh FOBIE. Ak to nechas len tak, môže sa to len zhoršiť. Takže odporúčam vyhľadať odbornú pomoc. Hovorím z vlastnej skúsenosti, tak veľa šťastia