oci, prosim poradte

Príspevok v téme: oci, prosim poradte
julka444

popisem vam moj problem. raz sa mi stalo, ze som vstavala od notebooku a zrazu som mala pred ocami akoby malu gulicku, ktora mi nedovolovala cisto vidiet, ona mi "skackala" pred ocami a nedokazala som sa rovno pozerat, lebo mi branila vo vyhlade. o chvilu na to sa ta gulicka posunula do lavej strany oci a tym padom som videla vsetko len dopolovice, cize len pravu stranu. o chvilu na to sa stalo to, ze som uplne vsetko mala rozmazane, len ked som sa pozerala uplne vpred, ten dany bod som videla, ale vsetko okolo sa mi zlievalo a bolo rozmazane. potom prisiel strasny tlak do oci, akoby zozadu alebo zo stran na ne strasne tlacilo a bolo to velmi neprijemne. uplne som sa zlakla, ze co by to mohlo byt, nevedela som co mam robit, co sa deje, jednoducho som nemohla na nic pozerat, lebo som skoro vobec nevidela a ten hnusny tlak, fakt neprijemne. nastastie som v tom case bola doma, tak som si lahla, snazila sa zaspat, najskor nic, ale po takych 20 minutach sa to pomaly zacinalo vracat do povodneho stavu, potom ma uz len mierne bolela hlava. toto sa mi stalo zaciatkom septembra, velmi ma to vydesilo, ale co viac, pred 4 tyzdnami sa mi to stalo opat. bola som pri PC, potom som si sla citat knihu a ako som zacala citat, objavila sa mi najskor ta rozmazana gulicka v strede pozerania, ktora mi nedovolovala citat, ani sa pozerat a postupne prisli vsetky tie dalsie priznaky, ktore som vam napisala. tazko sa to vysvetluje, lebo sama to dobre neviem popisat, ale priblizne sa to dialo takto. od tychto skusenosti sa strasne bojim, ze sa mi to stane opat, a najhorsie, ak sa mi to stane niekde mimo domu, vtedy neviem co si pocnem. velmi by ma zaujimalo, ci s tym ma niekto skusenosti, alebo aspon ci viete preco to vzniklo, ako by som sa vyhla dalsej takejto neprijemnosti. neskutocna vdaka.

luckaaaaaaaa

ked sedis dlho za notebookom, tak sa snaz dat si mensie pauzy, kde pozries do stran, zatvoris oci, zaklipkas..ak ta drazdia, pouzi umele slzy na zvlhcenie a bude to fajn:) ak nie, skoc ku ocnemu:)

zuzaaaaaa

tak toto sa stáva aj mne... už ssa mi to stalo viackrat a neviem čo to je, doteraz som s tým nebola u lekára a le hovorim si, že ak sa mi to stane ešte raz tak pojdem...

neznamy

stava sa to aj mne..je to zlta/slepa skvrna.je to ako keby si na niekolko minut nevidel periferne,doktor mi nezsitil nic.je to spolocne s tlakom s vekom a samozrejme okom-moze to byt vazne ale aj nic take..ak je to len take je to koli viz.hore.ak je to vazne moze to viest k slepote.kazdopadne zajdi s tym do doktora