Manžel vs. milenec

Príspevok v téme: Manžel vs. milenec
nellya

Som vydatá len pár mesiacov po niekoľkých rokoch prežitých v spoločnom spolužití ...brali sme sa samozrejme z lásky,žiadne bábo neni na ceste...ale začnem...no môj manžel je veľmi dobrý manžel,inteligentý,ale hlavne rozumný,zabezpečuje našu spoločnú budúcnosť,pracuje v zahraničí na 10dňové turnusy,je veľmi pozorný ,síce je dosť žiarlivý, ufrflaný a niekedy ked sa nahneva,tak moc nevybera slová...ale čo je horšie,tak je chyba vo mne...mne sa už počas nášho chodenia páčil jeho kamarát...nieže páčil,aby to nevyznelo sentimentálne,ale proste som bola vždy z neho hotová,tie jeho oči,dalo sa s nim porozprávať....a všetko..len som sa s mojím nerozišla kôlo tomu,že boli kamaráti a skoro najlepší...priťahoval ma dalej...pred dvoma rokmi,pred tým, než odišiel na dva roky preč ten dotyčný,sme boli spolu (nespali sme,len sme sa bozkávali),ale tá vášeň...samozrejme,že nikdy som to pri žiadnom chlapovi nezažila,tak ma ešte nikdy žiaden chlap nikdy nepriťahoval a tobôž nie toľké roky...pred pár mesiacmi sme sa s mojim manželom vzali,aj ked vedel,čo sa pred tými dvoma rokmi stalo,ale už sme to nerozmazavali dalej. Šťastný zaľubený pár sa zrazu zmenil,aspon z mojej strany,ked sa vratil domov,ten dotyčný...všetko sa to vo mne prebudilo,tie pocity...viem,som vydatá,mám ukážkového manžela,šťastie...ale čo dalej?Čo s tým,ked ho vidim?Ako sa netriasť?Ako nemať tie pocity?Ako sa neklepať ked ho vidim?Stale si opakujem...ved som vydatá,ved som šťastná..viem,že to je to čo som vždy chcela,dokonalé manželstvo...ale "on"je už teraz zase tu,a je moc blízko,vidím ho každý deň...ako to mám riešiť?Rozvod?Po pár mesiacoch?Viem,že by som to ľutovala,ale tie pocity...ked sa vidime,mame chut na seba skočit a objimat sa...je to tiež skvelý človek ako moj manžel,dá sa s nim porozprávať...Obidvaja sme sa do seba zalubili a teraz sa z toho už nedá vycúvať...manžela mám rada,ale nieje to to,čo by si zaslúžil, pretože ja ľúbim iného...prenajal si byt, aby som prišla bývať k nemu,začneme odznova.....neviem...dakujem za pekne aj nepekne rady...

????

nellya fifi má vo všetkom pravdu spolužitie nie je len o veľkej spaľujúcej láske, ale hlavne o pochopení a tolerancii.Veľká láska časom vyprchne a ty aby si neostala potom veľmi prekvapená čo sa vykľuje s tvojho príťažlivého partnera.

den

Nellka nic v zlom....ale, nemala sa za nho vydavat, ked nemala este toto poriesene.
Uz TO potom bolo nefer, ked nemala ujasnene, koho vlastne lubi.
A ked je vasen medzi dvoma, tak to uz tazko ukoncit.Po niekom tuzim telesne a z druhym si vyhovujem v inom?To je o com?
Zvolila si manzela a na toho druheho nema co mysliet.
Ak bude zivit city k nemu bude trpiet manzel, aj ona, hoc bude prezivat rozkos s druhym a nakoniec aj ten treti, lebo mu nepatri cela.Taketo trojuholniky boli vzdy na skodu veci.
Radim jej nech si pekne zvazi, co chce urobit.
Myslim, ze vydajom sa uz davno rozhodla, len to telesne akosi nezvlada.
Nech uz sa to poriesi akokolvek bude dost porazenych.

nellka

RNG, Den, určite by to bolo voči manželovi nefér...len ma napadlo, či nebude nefér ostávať s ním len kvôli tomu, že má pri ňom istotu- hlavne finančnú a to, že keby niečo, nebude sama:(To mi zase tak trocha príde ako vypočítavosť. Niekedy sa nám stanú veci, s kt. dopredu nepočítame...zaskočí nás to a my nevieme, ako ďalej, akú cestu si ďalej vybrať. Pokušenia prežíva každý z nás. Ale nemôžeme všetkých hádzať do jedného vreca, možno je nellyin prípad iný. Ale to vie len ona sama, aký má vzťah so svojim partnerom, aký je ten druhý...Či sa bude radšej snažiť na neho zabudnúť, alebo sekne s manželstvom. Tu je noazaj ťažké radiť.
Fifi, viem, že ti je to teraz ľúto, ale vlastná skúsenosť je neoceniteľná, človek si občas potrebuje aj "nabiť hubu", len tá cena je niekedy dosť vysoká:(

RNG

V zivote je to zialbohu takto,ako to vyjadil Caesar(a zrejme pred nim aj ini)
Ilia iacta est=kocky boli hodene, tj po slube nasleduje dodrzanie

den

Nepridavat do ohna polienka...
Laska, ak sa to da nazvat laskou..skor len tuzba po druhom...A naco?Pises, ze mas manzela, kt. je fajn, naco klames samu seba?
Dala si slub, tak sa ho snaz dodrzat.
V dobrom i zlom, v stasti aj v nestasti...
Ak si si nebola ista citmy, tak preco si sa vydavala?
Mala si si to poriesit pred svadbou.
Je to od teba voci manzelovi velmi nefer!
Ak si niekoho beriem, tak na cely zivot...asi dnes nemoderne.
Ale v tom je prava hodnota a stat si za slovom a slubom!

RNG

u ma prevladaju zasady,
Mal som dost casu si veci premyslet, ked som sa rozhodol a dal manzelsky prislub, bolo to "na dobre aj zle casy", "v zdravi aj chorobe" a "do smrti"
Ale ja som uz stary chlap a v novej generacii je zrejme ina mienka na dane sluby a moralku.....
Mozno sa uz take veci "moderne" ani neslubuju, pre istotu, aby ludia neboli ani viazani a mohli si zmenit svoju mienku kedykolvek, ked sa im to nehodi?

paci

vykasli sa na tie pocity.je to nieco co nemozes mat a preto ta to este viac pritahuje.viac sa tym padam nanho haluzis.radsej bud pri manzelovi a sluby ktore si hovorila pred oltarom splnaj.mozno keby si sa vybodla nanho a dala sa s hentym dokopy mozno by to bol daky debil ktory by sa ti pocase zhnusil,tak neriskuj.je to normalne baby to vedia vecsinou tak robit,ze ked su zadane tak ich vedie tuzba k inemu.

evellina

nellya...ahoj,ja suhlasim s fifiBB...viem si predstavit co prezivas,ale nad vsetkym pouvazuj,hlavne sa vzi aj do manzelovej koze..mozno ta miluje a sniva o tom,ze raz si zalozite rodinu,ked ste uz svoji.Viez ta pritazlivost sa po case v kazdom vztahu vytrati,alebo lepsie povedane sa zmeni.Neponahlaj sa,porozmyslaj.Vies ja riesim uplne iny problem.Keby som nebola vymenila partnera,dnes som mohla byt zdrava,nemusela som sa trapit nad nejakym HPV virusom,ktory sposobuje rakovinu krcka maternice.Precitaj si aj o tom na tomto fore este pred tym ako sa rozhodnes.Ani kondom nebrani infikovaniu tymto virusom.Nehnevaj sa na mna,ze ti to tu pisem,ale nedalo mi,aby som ta aj na to neupozornila.Ale akokolvek sa rozhodnes,drzim ti prsty...daj nam potom vediet,ako si sa rozhodla..vela stastia

fifiBB

nelka,naozaj by ma od toho nebol nikto odhovoril,nedalo sa..nestálo to však za to,bola som mladá,teraz by som už rozmýšlala úplne inak..mám už iné hodnoty a iný meter,na iných veciach mi záleží..neviem čo poradit,treba len mysliet,mysliet a mysliet aby to nebola chyba ako u mna..mala som pohodlie,lásku,starostlivého zodpovedného muža ale hlavne nesmierne ludského a všetko som to zahodila koli zištnému bezohladnému panovačnému typu..

nellka

fifi, dobre napísaný príbeh...kľudne to môže dopadnúť aj takto podobne...ale Fifi, myslíš, že keby ti vtedy niekto povedal, že sa nemáš do toho púšťať, lebo sa stávajú aj takéto veci, nerozviedla by si sa? Ja myslím, že áno. Teraz už záleží len na tom, aká silná je tá príťažlivosť nellye k tomu druhému...či to riskne...alebo či sa bude trápiť v naoko spokojnom, ale z jej strany v podstate chladnom vzťahu.