Čo obnáša sesterské štúdium Bc?!

Príspevok v téme: Čo obnáša sesterské štúdium Bc?!
nellka

Prosím vás, nájdu sa tu nejaké baby, čo študujú Bc- ošetrovateľstvo? Vyzerá to tak, že sa aj ja pridám mezdi študujúcich...Robili ste skúšky? Ako často navštevujete školu? Čo sa učíte? A ako zvládate skĺbiť prácu, domácnosť, deti a školu? Ďakujem za všetky odpovede, dúfam, že mi to aspoň trocha pomôže si to predstaviť...

delphia

nellka aj v zahranici (EU) je to tak. pracovne zaradenia su odstupnovane dla dosiahnuteho vzdelania. a diplom ziskany v SR ti plati v celej EU.

nellka

Baby, ak ste tu niektorá, čo pracuje v zahraničí, alebo viete, ako to funguje inde, zaujímalo by ma, aké to rozdelenie zdravot. personálu vlastne je? Sú sestry bakalárky, potom obyč. sestry, zdravotnícki asistenti a sanitári? Alebo ako to funguje? Lebo sa mi nechce veriť, že zato, že nebudem mať bc titul, tak mi nechajú počítať prádlo:(

nellka

Moja mama je rada, že je doma, ona nie je typická dôchodkyňa. Máš pravdu, doriešiť to budeme musieť aj tak my.
Manžel si zabehal prácu, sám si vytvoril prosperujúcu firmu vtedy, keď nám bolo finančne najhoršie, sám nevedel do čoho ide...ale peniaze sme potrebovali ako soľ, splácame dve pôžičky. Takže to sa mu nedá vyčítať.
A som toho názoru, že obidvaja rodičia sa nemôžu chcieť naplno realizovať aj v práci, aj mať deti. Je to o kompromisoch, neboj, nie som žiadna puťka:), ja som tak dúfala, keď som vyštudovala, že už bude kľud...do roboty, občas na nejaký seminár, školenie...A nakoniec je to takto:(
Trápi ma, že tu niekto musí byť aj pre tie deti, načo sme ich potom mali? Aj tak ti ďakujem, že si mi napísala, je to ťažké zvážiť všetky pre a proti...

delphia

no koniec koncov vy to budete musiet doriesit- cudziemu sa tazko radi, ale co sa tyka mamky- myslim ze by bola aj rada, ze ju potrebujes a ze moze byt napomocna, nakolko mnohi dochodcovia odchod na zasluzeny odpocinok dost zle znasaju a maju pocit zbytocnosti...
no a co sa tyka manzela-pises, ze ma zabehanu pracu- no a na ukor koho si ju zabehal??? nie na ukor teba? vytvaras mu zazemie, aby sa mohol v pracovnom zivote naplno realizovat. a co ty? ty nie si clovek, ktory ma svoju pracu a chce byt v nej uzitocny??? ty si iba na vychovu deti a ful servis pre hlavu rodiny? partnersky zivot je AJ o kompromisoch. a koniec koncov nechces studovat z rozmaru, aby si zmysluplne vyuzila svoj prebytocny volny cas, ale zial, zdravot. pracovnici su postaveni pred hotovu vec- bud alebo.

nellka

Mohla by mi pomôcť mama, aj sa mi ponúkla, ale neviem, či je to fér ju teraz tri roky takto zaťažovať, konečne išla do dôchodku...a ja jej obrátim život naruby. A býva 20km od nás, takže by bolo najlepšie sa sem nasťahovať...Neviem, mám nad čím premýšľať. Muž nejako nehromží, chápe to, ale zase aj ja chápem jeho prácu, kt. už má zabehnutú...

nellka

Delphia, v tomto je to u nás iné. Môj muž má otrasnú pracovnú dobu.Od nevidím do nevidím, on je tu v podstate ten"karierista" a živiteľ rodiny, keby som rovno ostala doma, tak máme z čoho žiť.Ale ja doma ostať nechcem, táto práca ma veľmi baví! Neviem, ako to skĺbime, aby sa to dalo. Potrebuje mať voľnú ruku, aby mu to v robote všetko klapalo tak, ako má. Keď mu to ja nabúram, tak sa mu to môže všetko pekne zrútiť...:(Je to zložité, fakt neviem, čo budem robiť.

delphia

hm..nadseny... no teraz je prilezitost, aby sa v plnej parade prejavil jeho charakter. a dopredu ti poviem, ze bez jeho pomoci to naozaj nepojde. viem o com hovorim...moj muz "valcil" so mnou celych 5 rokov. a to som velmi casto potrebovala jeho psychicku podporu a take to "nakopnutie" a podpora aby som sa nevzdala a doklisala do uspesneho konca. a to nikdy som nepocula o jeho "nenadseni" z mojej skoly.

nellka

Mhm, díky, zájdem si za vrchnou. Môj muž z toho nie je nadšený/ako keby som ja bola/, stále sa neviem rozhodnúť, či mi to za to stojí a či to vôbec zvládnem, ale v tom mi už asi neporadíte:(

delphia

neviem, podmienky si stanovuje kazdy zamestnavatel sam. zavolaj si do prace referentke vzdelavania a opytaj sa ako je to vo vasej organizacii.