Problém s rodičmi

Príspevok v téme: Problém s rodičmi
sisi6

Viem že to sem veľmi nepatrí ale potrebujem pomoc. S priateľom sme spolu 4 mesiace bude to už pomaly aj 5. Je medzi nami 11 ročný vekový rozdiel.Ja mám 18 a on 29. Veľmi sa ľúbime. Moji rodičia o tom nevedia. Asi pred mesiacom začali niečo tušiť stále do mňa vyrývali či niekoho mám ja som sa to stále snažila kryť, no oni už vedia že niekoho mám. Problémom je že nemôžme byť spolu častejšie pretože on má pracovné povinnosti, a mňa brzdia rodičia, ak sa stretneme oni o tom nevedia a problém je tiež že len nedávno som mala 18 a oni majú zrejme stále pocit že som dieťa. Ke´d neprídem domov do 9 vyvolávajú mi kde som a s kým som. Vždy sa to dalo ešte nejako uhrať no teraz sa stalo niečo čo to všetko skazilo. Priateľ odchádza na 2 týždne preč a tak som sa s ním chcela poriadne rozlúčiť boli sme posedieť v bare aj s jeho kamarátmi a všetko sa nejak skomplikovalo a tak som nemohla prísť domov na čas prišla som o hodinu neskôr lebo sa inak nedalo. Snažila som sa to mame vysvetliť do telefónu no rozobrala som to asi tak že kamarát ten a ten(oni totiž vedia že poznám niekoho s takým menom dokonca tušia že je mojím priateľom) došiel za mnou aj s kamarátmi a zopbrali ma posedieť na kofolu lebo 2 dni pred sme boli dohodnutí ale nejak to nevyšlo a že on odchádza na 2 týždne tak sa chcel rozlúčiť ale že mám problém dostať sa domov lebo ma mal zaviesť jeho kamarát a stále nechodí a že ma to mrzí že som nechcela aby to takto dopadlo. Prišla som domov a otec mi vykričal že keď som sa chcela s frajerom rozlúčiť mala som povedať že by to bolo niečo iné ale ja ho klamem a pár vyhrážok. Odvtedy sa so mnou nerozpráva. Priateľ je na mňa evidentne tiež nahnevaný vôbec sa mi neozýva. Poraďte mi čo mám robiť? Ja už naozaj neviem. Je mi strašne. Ako mám našim vysvetliť že mám o 11 rokov staršieho priateľa a že sme spolu šťastní a nie je to žiaden z tých typov ktorému ide len o sex? Bojím sa že keď im to poviem budú ma sledovať ešte viac. Zatrhnú mi net aby som s ním nepísala zoberú mobil aby som s ním nevolala a budú ma sledovať s kým a kde idem budú vyvolávať kamoškám a tak oni sú v tomto strašní. Ja chcem byť len šťastná veď v´daka nim stratím aj kamarátov keď musím chodiť domov o čase ako malé 15 ročné deti. aj tie môžu viac ako ja. Ja chcem len aby som mohla normálne ísť von byť s ľuďmi s ktorými je mi fayn len tak sa večer zobrať a ísť si posedieť niekam do baru pokecať a hlavne byť s mojou láskou bez toho aby som sa musela skrývať a stále klamať a tým ubližovať aj jemu.

dievcatko..

tak.. moji rodicia nie su alkoholici ani jeden. no.. byvam len s otcom, ktory sa druhykrat ozenil. boli sme 4 deti, a ja jedina som pri nom ostala. mozno preto si ma tak strazi.. ze som akoby teraz jeho jedinacik..
o mojich vztahoch vedel o vsetkyych.. aj o tych "len takych" ze len flirt a tak :) v tomto mam skvely vztah s nim.. no hovorim.. moje alkoholove zazitky ho asi poznacili.. teda nas oboch.. preto sa o mna boji..
ale inak.. to ze vedel o tych vztahoch, neznamena, ze s nimi suhlasil.. nikdy mi sice nezakazoval sa stretavat s mojimi priatelmi (pisem, akoby ich bolo kopec :D ale taki vaznejsi boli len 2 :) ) ale neveril im a tak.. proste ako ocko :) ziadny si nechce dat svoju dceru inemu chlapovi :) jeden bol starsi odomna o 5 rokov, druhy v mojom veku..
ale ja som si ista, ze keby sa to dozvedel, robil by cirkus.. ze on ma chce iba na to, ze pozna takych chalanov.. a taketo veci..

martinka15

a este ma napadlo... opytaj sa rodicov kedy oni dvaja spolu zacali chodit :-) mozno v 18 tich uz mali svadbu... to im treba obcas pripomenut
aj ja stale hovorim mame ze v mojom veku uz mala mna, ked ma na mna nejake pripomienky

martinka15

prepac za blbe otazky, to len take zivotne skusenosti... proste som chcela vediet ci nie je nejaky chorobny cholerik alebo sa len proste o teba boji a stale si mysli ze si este mala. Myslim si ze by si sa mala porozpravat s mamou. Nehovor jej ze je ucitel na vasej skole, to neni dobre... proste zacat tak pomalicky rodicov pripravovat na to... a tvoj priatel chce aby si to povedala rodicom? mala by si to prebrat aj s nim a mozno by ti s tym on pomohol.. co tak pozvat mamku niekde poobede na kavu, len vy dve, pokecate si, alebo aj s priatelom, mozno sa jej bude pacit...

ivkaxxxx

no hlavne si uzi aj s mladym-tym myslim tak 24rokov..ja mam 25 rokov a ten moj 34.no imponovalo mito,ale darmo.mlady chlapec je mlady chlapec...nemyslim sopliakov...

sisi6

O predchádzajúcich frajeroch moc nevedia lebo som nemala žiaden iný vážnejší vzťah. Vždy to skončilo skôr ako to stihlo vôbec poriadne začať. Vždy to boli chalani približne v mojom veku a nejak som si s nimi nerozumela. Súrodencov nemám som jedináčik a naši už nemohli mať ďalšie deti. Možno preto sa o mňa prehnane boja. Nie môj otec nie je alkoholik ani nič podobné. A mama samozrejme tiež...Bože to za otázky. ako sorry ale čo to s tým má spoločné??? ďalej čo im chcem povedať. Neviem. Chcela by som aby to u nás vyzeralo asi tak že budú o ňom vedieť že je to môj priateľ budú vedieť koľko má rokov no to čo robí im nikdy nepoviem. Chcela by som aby som s ním normálne mohla fungovať. Že bude k nám môcť normálne prísť aj keď buudú naši doma a budú ho akceptovať že keď poviem tak idem s ním tak prídeme vtedy a vtedy....to je všetko čo chcem. Normálny vzťah ktorý budú akceptovať aj moji rodičia.

mirka 23

Inak ja keby som bola matka, tak som radšej, keď moja dcéra chodí s 29 ročným ako keby mala chodiť s 19, 20 ročnými "sopliakmi". Predsa len starší chlapi sú mudrejší, zodpovedňejší a nerobia už žiadne blbosti. A ten vekový rozdiel je myslím v pohode, nie je to nejaká tragédia. Len niekedy je to asi ťažšie vysvetliť rodičom.
Ja som tiež vždy bola na starších. Moji frajeri mali vždy o 8 rokov viac ako ja. Pri prvom som našim klamala, ubrala som frajerovi 2 roky, lenže potom som sa prekecla pri jeho narodkách :)
Môj manžel je o 9 rokov mladší odo mňa.
Môžem sa opýtať, medzi tvojimi rodičmi je aký vekový rozdiel?

martinka15

Caute baby, citam citam a myslim si ze: Osoba ktora ma 18 rokov je dospela, moze volit cize pravdepodobne si uz vie zvolit aj svoju cestu. Problem je v tom, ze kazdi rodicia su ini. U tych vasich zrejme plati to, ze pod ciou strechou byvas toho pravidla musis respektovat. Zacala by som skor otazkou, ci vasi vedeli o vasich predchadzajucich priateloch. Nie je celkom normalne ze 18 rocna zena moze byt von do deviatej. Myslim ze s tym by si mala zacat u rodicov a nie hned vybafnut na nich ze mas starsieho chlapa. A predtym nez im to povies by som sa zamyslela nad tym ci im to vobec povedat a ak ano ci im povedat celu pravdu. Ak necitis zeje to ten pravy s ktorym chces stravit zvysok zivota... co oci nevidia to srdce neboli...mohli by to stravit zle.. mas aj surodencov? aky mate vztah? preco je tvoj otec prisny? mozno ma dovod... neni alkoholik? a co mama? nezastane sa ta? zena predsa skor pochopi...

dievcatko..

no..
nasi o mne a o nom vedia, ze s nim pisem cez net, ze sme normalni kamosi.. tak mozno by to nebolo az take zle.. netusim.. ale bojim sa.. pretoze viem, aky je foter nervak.. neviem, ci by to prezil.. a ten vekovy rozdiel... sice medzi nim a mamou je tiez takmer 10 rocny rozdiel, ale ... aj tak..

sisi6

TAk to hej naši tiež vedia ako sa volá a že s ním chodím von a tiež sa stále vypytujú teda aspoň doteraz. Ja neviem. Teraz už len v podstate čakám na to že sa opýtajú čo je to vlastne zač, čo robí a koľko má rokov... Tak keď poviem vek asi ich odvezie záchranka ale to že je profák...hmmm to yb ani nemuseli zistiť ja neviem keď sa tak nad tým zamýšľam ke´d teda budú vedieť že má 29 a už to nejak predýchajú a budem sa s ním ďalej stretávať tak im aspoň nebudem musieť stále klamať jedine o tom čo robí...Ak samozrejme prežijú vek. Najhoršie je že sesterka ho pozná lebo chodila na rovnakú školu a učil ju. To je jediný spôsob ako by sa to mohli dozvedieť.

dievcatko..

o mne otec takisto tusi, ze mam nejakeho chalana.. ono mne nerobi problem povedat mu, ze idem von s chalanom.. ale niekedy ho chyti taka mania, ze vypytuje sa ako sa vola, odkial je, ci este studuje, kolko ma rokov..
tak meno uz vlastne aj vie.. ale klamala som mu, ze odkial je, aj co robi.. najhorsie je, ze ja byvam este aj na vidieku, takze to mam o to tazsie.. kedykolvek nas moze niekto uvidiet, spomenut si, ze "aha ved ten uci na tej a tej skole" a povedat fotrovi, ze "hadaj s kym som vcera videl tvoju dceru.."
ja neviem.. hrozne sa bojim..