Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

bielkoviny

Príspevok v téme: bielkoviny
palo b.

Aké jedlá obsahujú veľa bielkovín? Nejem vysmážané mäso a sladkému sa skúšam vyhýbať.Dôvod je akné. ALe keďže aktívke športujem a tréner mi radí prijať denne na 1 kilo hmotnosti 2.5 g bielkovín čo na moju hmotnosť vychádza okolo 160 gramov bielkovín tak neviem ako ich mám prijať. Zdá sa mi to dosť veľa.Aké jedlá,ovocie, zelenina obsahuje dostatočné množstvo bielkovín? Výživové doplnky ako proteíny,gaineri, creatíny odmietam ale neviem ako bez nich získať potrebné množstvo bielkovín a energie.

A-Z

- maso: hydinove (kuracie, morcacie prsia), ryby (napr. file, tuniak, sardinky vo vlastnej stave), zajac, hydinova sunka s co najvacsim podielom masa,
- vajcia; prednostne bielka (napr. prazenica z jeneho zltka a troch bielkov),
- mliecne a kyslomliecne vyrobky: mlieko, tvaroh, jogurty, cottage syr, tvrde syry, olomoucke/banovecke syrecky,
- aj bilkoviny rastlinneho povodu: obilniny, strukoviny, orechy, semena, zelenina (napr. tofu, ryza, ovsene vlocky, fazula, cicer, brokolica, kel...).

palo b.

Venujem sa kulturistike a atletike.Konkrétne šprintom. Trénujem dosť aktívne a preto tie zvýšené bielkoviny. Rast svalovej hmoty sa mi zastavil /stagnácia/ a preto musím trénovať náročnejšie cviky a o čosi viac. Preto potrebujem aj zvýšený podiel bielkovín. Tréner radí proteíny no ja ich odmietam.Keby som jedol mlieko a aj mäso neviem ale ako by som mohol skonzumovať také množstvo bielkovín.

PharmRamon

Hlavne mäsové a mliečne výrobky, vajcia, ryby, strukoviny. Zelenina a ovocie má minmálny obsah bielkovín avšak su nevyhnutné pre správne fungovanie organizmu. Strava by mala obsahovať 10 - 15% bielkovín. Trochu opravím trénera dospelému človeku stačí prijať 1,5 g bielkovín aby sa zachovala dusíková rovnováha. Neviem ak si kulturista skús nejaké iné fóra a opýtaj sa ľudí, ktorí sa tomu venujú.
Aj ja športujem aktívne, ale rozhodne si nepočítam koľko gramov bielkovín som dnes prijal. Pre zdravý organizmus by mala byť strava pestrá, mala by sa striedať a dôraz by som kládol hlavne na zeleninu a ovocie taktiež na vodu. Ak chceš viac napíš mi mail, napísal som niekoľko článkov o zložení potravy, tá je skôr ale zameraná pre gymnastov.

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.