Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Mám problém zaspať..

jaja

Ahoj, ja mavam tiez velke problemy so zaspavanim a celkovo spankom.Ale asi pred mesiacom som objavila v lekarni pripravok Melatonin /je tam 30 tbl a stal 192,-Sk/ od ceskej firmy Virde a je to prvy volnopredajny pripravok, ktory mi pomohol pri tomto probleme. Zaspavam asi 30, max 45 min po tom, co si dam 1 tabletu, co je v mojom pripade velky pokrok :-). A je to take prijemne zaspavanie.

mira

Pred spaním potrebuješ mať kľudné myšlienky a kľudné telo. Preto by si nemala jedávať potraviny, ktoré vnášajú do tela chaotickú energiu, a to je hlavne cukor . Najviac repný, ale aj ovocný. Vôbec sladkosti ak po nich túžiš, daj si radšej ráno, a uprednostňuj tie s jemnými chuťami.
Na večer si var ukľudňujúce jedlá, a to sú obilniny, najlepšie formou kaší, placiek, knedlíkov, cestovín a pod. Doplň ich zeleninou, ukľudňuje tepelne upravená zelenina. Pre sviežosť a enzýmy dodaj trochu kvasenej.

Cvičenie si nechaj tiež na ráno, večer cvič hlboké dýchanie a spi v dobre vyvetranej miestnosti, najlepšie pri pootvorenom okne.
Vymysli si nejakú krátku modlitbu - nejaké želanie, predstavu o svojom peknom živote, to si pred spaním v duchu zopakuj.

meta

Ahoj, ak mas nejake povinnosti, kt musis na druhy den splnit a bojis sa ze na to zabudes, tak si to zapis na papier.Ak ta trapia nejake problemy snaz sa vyriesit si ich este predtym nez pojdes spat, minimalne aspon v tvojej hlave.Ak sa ti to nepodari, skus pocas zaspavania mysliet na nieco prijemne alebo sa snaz sustredit na to, aby si "videla" len ciernu farbu.Viem, ze je to cudne ale mne to pomhalo.Tak nemyslis na nic ine a poviem ti, ze myslenie na ciernu farbu je fakt strasne uspavajuce :)a mozes si tiez skusit zapnut hudbu... dufam, ze som trosku pomohla

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Mám problém zaspať.. - Fórum - ZDRAVIE.sk