gastroenterologické vyšetrenie - mám mať strach?

Maryannka

Ja som bola dvakrát. Po prvom vyšetrení som si povedala - kľudne aj nabudúce. Po druhom vyšetrení som povedala - nikdy viac. Závisí aj od lekára. V tom druhom prípade to bol mladý lekár, čo sa zaúčal. Prídeš do ambulancie. Lekár s tebou prekonzultuje tvoje problémy. Potom si ľahneš na bok. Dajú ti do úst takú "rúrku", aby si nezahryzla do hadičky. Mne osobne ešte ani raz neumrtvili hrdlo. Dopredu ťa upozornia, že treba zhlboka dýchať nosom. Samotné vyšetrenie trvá krátko, takže nie je sa čoho báť.

Maryannka

Ja som bola dvakrát. Po prvom vyšetrení som si povedala - kľudne aj nabudúce. Po druhom vyšetrení som povedala - nikdy viac. Závisí aj od lekára. V tom druhom prípade to bol mladý lekár, čo sa zaúčal. Prídeš do ambulancie. Lekár s tebou prekonzultuje tvoje problémy. Potom si ľahneš na bok. Dajú ti do úst takú "rúrku", aby si nezahryzla do hadičky. Mne osobne ešte ani raz neumrtvili hrdlo. Dopredu ťa upozornia, že treba zhlboka dýchať nosom. Samotné vyšetrenie trvá krátko, takže nie je sa čoho báť.

lila771

Ahojte,nemate sa coho bat ja som bola na gastre 4krat,trosku neprijemne ale da sa.Prides sestricka ti nastrieka do hrdla spray na umrtvenie ,a uz len prehltnut hadicku pri ktorej ta trosku ponatahuje .A potom to uz ide jedna radost.Drzim palce.

meForMe

ahojte,no ja sa tiez "chystam" tak som zvedava,bojim sa toho,lebo mna napina z kazdej sprostosti..no takze sa mam na co tesit ako vidim..a odkial ste ludia co ste uz na tom boli?

jardo23

Bud v pohode cele to trva max.3-5 minut, da sa to prezit nie je to nic strasne. Pred vysetrenim zvyknu podat pacientom inj. na ukludnenie, naladovku.

ethel

Vladuska:podla toho čo ti idú vyšetrovať,lebo na gastre sa vyšetruje aj konečník....žalúdok vyšetrujú cez ústa...

vladuska

Prosím vás zajtra mám ísť na gastroenterologické vyšetrenie a neviem či sa to robí cez hrdlo alebo cez konečník. Pomôžte mi prosím. Všetkým Ďakujem.

milla jovovich

Na gastroenteroskopickom vyšetrení som už bola a nebolo to zlé. Najprv ti do úst nastriekajú sprej ako keď si chorá a striekaš si a trochu to štípe. Vlastne je to na umŕtvenie. Potom chvíľu budeš sedieť pokiaľ sa ti to neumŕtvi. Potom ťa dajú ľahnúť si na ľavý bok a do úst ti pomaly budú pchať tenučkú hadičku na ktorej konci bude veľmi malá kamerka. Vôbec nič nebudeš cítiť teda bude ťa dosť napínať a potom by ti mala doktorka dať takú mištičku aby si sa nepo...Budeš cítiť ako sa ti to v črevách pohybuje ale nič iné. Potom doktorka zobere takú dlhú ,,ihlu´´ a pichne ju do tej hadičky aby ti odobrala vzorku žalúdočnej kyseliny. Ale vôbec to nebude bolieť, vôbec to nebudeš cítiť. A keď odoberú vzorku, môžeš ísť von. Mimochodom ak chceš môžeš doktorku požiadať, aby kameru otočila k tebe, aby si to videla aj ty. Keď vyjdeš, musíš ešte čakať, či sa na tej vzorke niečo ukáže. Teda nejaká choroba či čo. Celé vyšetrenie je celkom dobré. A odkiaľ si? Vôbec sa toho vyšetrenia nemusíš báť. Okrem toho idem naň zas znova zajtra! Tak to budeme prežívať znovu! V niektorých prípadoch sa hadička pchá cez konečník. Ale potom sa to vyšetrenie volá inak. A keď by si mala ísť cez konečník museli by ti dať vypiť domov aspoň 1-2 dni predtým taký roztok, pretože inak by sa tam nemohli hýbať v tých črevách. Čau!