Vianoce a samota

Príspevok v téme: Vianoce a samota
ilka

Budu to prve Vianoce bez manzela. Odisiel za inou. Budeme so synom sami.
Je mi velmi smutno ked si len spomeniem ako budem pre stedrovecernej modlitbe
plakat, budem sa sice premahat kvoli synovi ale ako sa poznam asi to nezvladnem. Nechcem synovi skazit vianoce, lebo sa na ne tesi, tak touto cestou hladam nejake povzbudenie, liecive slovko. Moze sa ozvat aj niekto kto ma nieco take uz prezite?

.....janka

kočky, mňa by zaujímalo, čo za ten rok sa v našich životoch zmenilo, alebo už nechodíte na toto forum?

majka_

ibaze janka... sestra nie je sama, ktora financne prispieva. ona dava na domacnost nejake 4000 ci 5000 a to je zamestnana, normalne zaraba dajakych 13-14 000 sk. a ja? ci pana... davam mamke 3000 sk len preto, lebo inak by sme nevysli. a to mam prijem 4500 stipko plus nejaka ta brigada. ale zial, davaju peniazky aj ostatni surodenci - kolko mozme, dame. inak by sme boli na ulici. ale i tak, aj druha sestra dava mame 4-5000 sk, ale je uplne v pohode, nerozkazuje, sprava sa ako normalny inteligentny clovek. ale hovorim, len ta jedna rozmaznana sa sprava jak...

janka

majka_ ....tak, to čo píšeš vyzerá ako u nás doma (teda vyzeralo), ja som to v 20 tiež nezvládala a nevedela som ako to riešiť. Ale ty si asi taká ako ja, tiež som sa nechcela ospravedlniť, ak to nebola moja vina. V tvojom prípade je to zamotané tým, že sestra vás finančne podporuje....a mama nemá na výber, lebo tie peniažky potrebuje. Tvoja sestra nie je normálna a preto sa to ani nedá vyriešiť.....môžem ti poradiť len jedno, nepripúšťaj si veci tak veľmi, ona to nechápe a ty sa trápiš.....príde deň, keď aj ty budeš za chvíľu samostatná...a ona ostane sama a nebude mať koho komandovať...držím palce a neustupuj...

majka_

no janka, neni to jednoduche. sestra je totiz najoblubenejsim dietatom mojej mamy (teda aj s jednym bratom). neda na nich jenoducho dopustit. sestra prispieva na domacnost istu sumu penazi, lebo otec od nas odisiel. takze si tym akoby "kupovala" mamu a rozkazuje si doma, co sa stane, co sa spravi... a ked si povies svoj nazor, tak uz sa s tebou pohada. a je jej fuk, ze ci je sviatok ci piatok... proste zasrana si vydupe svoje jak rozmaznana soplana (ma 33 rokov, ale i tak je ako soplana). vcera sme este hovorili, nech ide sa sama prva ospravedlnit - ved ona to vyprovokovala, ale NIE. mama povedala, ze brat je chlapec a ze to ON za vsetko moze, co je cira hovadina. a mama mu zabrnkala na city a povedala, ze ona nic nechce len nech je toto jej vianocny darcek (jak u pritepanych v stredoveku). tak brat isiel, ale len vosiel do izby a jak nejaky verklik povedal, ze sa ospravedlnuje ze krical a hned odisiel. a potom, zeby sestra ukazala, jak sa jej ublizilo, tak revala celu veceru... jak salena. proste dosrala cele vianoce a to jej nikdy nezabudnem.
aj teraz maju prist k nam kolednici od Salezianov, lebo isiel tam aj mladsi brat a teraz sme jej povedali ze pridu a ona ze ne, ze naco, ze co... tak nech ide do prdele. proste ze mama je chora... ako je pravda ze je nachladena, ale je to v pohode uz. proste zas chce buzerovat. ale mne je to fuk, lebo mne rozkazovat jak soplani nikto nebude a uz vobec ne ona. vcera chcela ist na stedru veceru ku otcovi, ktory nas nechal a veceral s prostitutkou... a to len preto vykrikovala, aby mame ublizila, lebo spomienka na otca ju boli. proste ju neznasam. a je mi to fuk, ze su vianoce. ja si viem priznat chybu, ale len vtedy, ak ju urobim.

napokon, ked sme si davali darceky, tak sa tvarila, ze "no ta zoberiem si darcek, zeby ste nepovedali daco...". a i tak mala namietky voci darcekom - konkretne voci kazete ocnych tienov, ze su velmi velke (48 farieb) a pritom pouzivala moje, ktore maju 35 farieb ci 40. proste hrala chuderu zo seba.

monita301

Celý deň som sa snažila.Nechcela som, aby deti tušili, že sa medzi nami niečo deje. Neudržal sa. Dnes mi povedal, že je koniec. Ja neviem čo bude ďalej. Stále tomu nemôžem uveriť. Snívam? Nie pretože môj manžel nie je doma je preč.....

ilka

No, tak som to zvladla statocne tie moje prve vianoce bez manzela. Dokonca teraz ked je uz par hodin po stedrej veceri citim ulavu, necitim uz take napatie. Teraz sa chcem nakopnut aby som buduci rok mala stastnejsi ako tento a budem robit vsetko preto,aby sa to podarilo, ked Boh da. Ako ste stedry vecer zvladli Vy?

janka

U nás na východe sa vraví: Net chyža bez kríža....
majka_ vyser sa na tvoju sestru, ak nechce mať stromček, vyhoď ju do kostola a ty si ho pekne postav. Viem o čom rozprávaš...ja som to mala tiež doma (moja mama je to isté). jej nikdy nič nebude dobré. Povedz jej, že ak nechce mať stromček, nech sa zavrie do izby sama. Vy sa všetci spojte, ak ona sa hnevá s bratom, nemusíte aj vy všetci. Držte pokope a dajte jej pocítiť spolu vašu silu a ten stromček postavte, všetci ju odpíšte a veľmi ponížte...a dá vám pokoj..uvidíš (zdá sa to veľmi tvrdé, ale je to len pre jej dobro....takto sa nedá žiť, ona sa bude mesieť vám prispôsobiť, neustupujte jej, vy ste normálny, ona musí rešpektovať vás, nie naopak. Čím viacej jej budee ustupovať, tým bude sebavedomejšia a hrdá. Obráť kartu, budte silný vy...)....pa,

ilka

Ach jaaj, kolko smutnych pribehov a na vianoce to na nas nejak este ako keby viac doliehalo. Ale dobra sprava je ze netrvaju vecne:-) Ja som sa nakoniec rozhodla, ze k nikomu na stedru veceru nepojdem, napapame sa dvaja doma, rozdame si darceky a az potom ked aj pribuzni budu mat po veceri pojdeme rozdat darceky co som im kupila.Tak to bude najlepsie. No priznam sa ze asi dva tyzdne dozadu som mala take silne uzkostne stavy a prislo to tak nahle, ze ani neviem ci to tie vianoce maju v tom prsty, lebo vianoce mi uz par rokov pripominaju zle veci, vsetko zle co sa stalo sa stalo skoro vzdy na vianoce. par rokov dozadu-umrtie blizkej osoby, manzelske nezhody, rozchod...) tak neviem ci moje podvedomie uz automaticky tou mojou uzkostou nezareagovalo... Momentalne sa snazim s tym bojovat, aj ked to este nie je stale v poriadku, ale kupila som si nove ozdoby na stromcek, novu dekoraciu vianocnu do bytu, idem prave piect kolaciky, no budem sa veeelmi snazit aby som vianoce synovi sprijemnila a aj ja by som sa uz chcela na ne krajsie a radostnejsie pozerat. Snad sa to podari. Dam vam vediet. Drzim aj Vam palce aby ste to zvladli v pohode, aby vianoce boli pre nas vsetkych stastne a spokojne!