FórumDo kategórieKam som prispelObľúbenéVyhľadávanieNová téma

Téma: Pol rocny kasel

Téma je iba pre registrovaných

Do témy môžu prispievať iba registrovaní a prihlásení návštevníci.

Pridať do obľúbených **OdpovedaťObnoviťHľadať "Pol rocny kasel" v článkoch
  • Ikona kategórie Téma v kategórii: Choroby všeobecne
    Vivina06.02.06 15:25??.??.32.10

uz pol roka kaslem a stve ma to,bola som na plucnom aj na alergologii.som v poriadku ale zevraj to moze byt alergia na potraviny,je to mozne ze sa prejavuje kaslom?je to taky dusivy kasel,suchy....ide mi to fakt na nervy.pomozte!!!

• Hlienka28.12.10 23:26??.??.114.208

Prosím o radu Mudr Smiskovú.Už 13 rokov vyhašliavam strašne veľa hlienov bolia ma priedušky som z toho unavená stále chorá nemôžem ísť von keď je vietor, liečím sa na plúcnom, mám alergologické vyšetrenie zistili mi Candidu aj streptokoka brala som antibiotiká, ale hlieny sa stále tvoria. Absolvovala som aj cvičenie Butejkovou metodou, apokuntúru , liečenie na infektológii,niekoľko krát nič mi nepomáha.Od únavy musím spať, potom denne aj 3 hod vykašliavam a tak to ide dokola.Výsledky sú vždy v norme.Mlične výrobky nejem, že sú hlienotvorne. Ďakujem

• karla2727.12.10 14:45??.??.176.205

Ahoj...

na suchy drazdivy kasel odporucam pit majorankovy caj

1 cajova lyzicka majoranky (normalne drvene korenie z obchodu) zaliat 3dc vody ako caj a pit 3x denne pocas jedneho tyzdna...

ak neprejde, po tyzdni pauzi zopakovat...

mam to vyskusane - je to recept starych materi...

mna drhol kasel asi rok, tiez som pobehala vseliake mozne vysetrenia...kym mi mama nenaordinovala toto... a uz mam niekolko rokov pokoj...!! ;-)

• Maruška27.12.10 12:36??.??.171.11

Tiež mám problém s kašľom už 3 mesiace. Absolvovala som krvné testy, rôzne vyšetrenia - všetko OK, len ten kašeľ neprestáva. Objavuje sa vždy po jedle a hlavne , ak je to jedlo suché /strúhanka, chlieb, keksy, ale aj bežné jedlá/. Užívam rôzne kvapky, sirupy, čaje , homeopatika ...nič. Kam sa mám obrátiť a na koho?

• tina25.04.06 13:34??.??.208.243

Viem z vlastnej skúsenosti, ze kasel tak lahko neprechadza. Tiez som bola chora a potom trvalo skoro rok, kym som prestala kaslat. Pred dvoma tyzdnami som zacala opat kaslat, poslali ma na vysetrenie k plucnej, na alergologiu, tak som zvedava na vysledky... dam vediet.
    Pekny den prajem

• didina19.04.06 11:38??.??.98.219

Tak ako už odporúčil Permoník,môžem aj ja odporúčiť Soľnú jaskyňu.Nezaleží kde pojdete, len si ju nájdite v svojom meste a navšívte.Stojí to za to

• tigi19.04.06 11:09??.??.71.173

Syma, keď bol môj syn malý, mali sme s ním rovnaké starosti, teda často mával laryngitídy. Naozaj z toho vyrástol, ale môžem ti odporučiť perfektné homeopatiká. Zaberali neuveriteľne rýchlo a účinne.Jeden z liekov je Spongia, ten je vyslovene na "hrtanový" kašeľ a opuchnutú sliznicu hrtana a druhý je všeobecne na kašeľ, ktorý som s tým kombinovala-píše sa to nejako Tartephedryl (čítaj tartefedryl)-je dostať bežne v lekárni, ten používame doteraz na kašeľ.Spongia je jednozložkové homeopatikum a vyrába sa v rôznych riedeniach, len si už nepamätám, aké číslo sme používali my (bolo to dávno).Dobrý homeopat by ti mohol poradiť, u nás v Devínskej Novej Vsi dokonca vedia poradiť aj v lekárni. Ide o to, že si treba pýtať Spongiu na akútny stav. Užívanie homeopatík má isté pravidlá,ak máš záujem napíš na juhoska@zoznam.sk. Naozaj nám to nesmierne pomohlo a dokonca aj iným mamičkám, ktorým som to poradila.

• permoník23.03.06 19:15??.??.86.69

s takýmito a podobnými problémami chodia k nám do Kam solnej jaskyne.Zatiaľ môžem povedať,každému pomohla,je to poškodená sliznica dýchacích ciest.Nielenže sa vyhojí ale aj prečistí horné,dolné dých.org.pľúca a je to prírodné.

• vivina22.03.06 11:29??.??.32.10

Kedze sa teraz nachadzam v Anglicku,prosim aby ste mi poradili co si mam teda dat vysetrit,(ten kasel uz trva od septembra 2005)je to kasel ktory pride ako keby zachvat(je dusivy,palivy,ako keby som musela na silu kaslat,uplne sa pri tom unavim,a som rozpalena)co mam poziadat lekara?o ake vystrenie?ist k alergologovi?Prosim poradte!!!

• kony18.03.06 21:50??.??.41.1

nepohybovala si sa náhodou vo fajčiarskom prostredí, ja som tiež kašľala pol roka z dymu z cigariet a vyliečil ma alergolog inhalátorom

• ld18.03.06 12:42??.??.195.119

Caj na kasel , i chronicky :
    Mateřídouška (nať) 5 dílů
    Podběl (list a květ)5 dílů
    Plicník (list, květ)4 díly
    Proskurník (kořen a list)3 díly
    Bez (květ) 3 díly
    Divizna (květ) 3 díly
    Lípa (květ) 2 díly
    Komonice (nať) 2 díly

• janamarko18.03.06 09:11??.??.215.69

1) EFT --> Emotional Freedom Technique --> jemne a rychle tukanie ukazovakom a tretim prstom na akupunkturne body a hovorit si pri kazdom bode "aj ked kaslem a ide mi to na nervy, hlboko a kompletne seba akceptujem". Pozri si stranku www.emofree.com je tam vela informacii a vsetko zdarma (v anglictine).

2) Zaobstaraj si moxa stick (Artimisia vulgaris) zrolovana do tvaru velkej cigary ktora sa pouziva v TCM (Tradicna Cinska Medicina) a ohrievaj si asi 0.5cm nad pokozkou body DU-14,

BL-12, BL-13, BL-23 and ST-36. Ak chces podrobnosti, rada dalej poradim, som lekarka a zaroven som studoval 5 rokov v Cine TCM. Zijem mimo Slovenska. Sama som trpela na chronicku bronchitidu, ktora mi presla do astmy a kaslala som v kuse 7 mesiacov az mi TCM pomohla a odvety neviem co je kasel.

• ld18.03.06 09:02??.??.195.119

Ahoj, aj ja mam astmu a mala som kasel, ktory ma skoro znicil, sposoboval mi aj 10 astmatickych zachvatov denne,robili mi testy na chlamydie a mykoplazmy, mala som obidve pozitivne, z toho som dostala zapal pluc-obojstranny, takze nutna hispotalizacia.Ale ani potom sa to nezlepsilo, az ma moja plucna poslala na imulogoiu a po imunostimulacnej liecbe sa to konecne upravilo.Vsetko je o imunite.Uprav si stravu, dbaj na cistotu criev,hrube crevo je prepojene na pluca.Skus aj pripravky Joalis www.joalis.sk , zacni brat najprv dreny KI, KII a vegeton spolu a oni ti tam uz potom dalej poradia.Musis pre seba nieco spravit, inak tu imunitu dokopy nedas, viem to podla seba.Drzim palce.Ahoj

• marylynn18.03.06 03:32??.??.51.178

Aj ja uz pol roka kaslem nezabera ziadna liecba, som dopovana neustale liekmi. Som alergicka takze sa to vsetko este viac komplikuje navyse mam astmu.Niekedy mam rok pokoj ale niekedy ma trapi kasel aj mesiace ako teraz. Niektore dni mi je dobre inokedy sa idem zadusit. Uz nemam na to naozaj energiu, uz ani nedufam ze to bude dobre

• vivina13.03.06 11:15??.??.32.10

--------dave69---dik moc

• dave6910.03.06 00:19??.??.119.172

Ahoj Vivina!
    O tej refluxnej chorobe už som Ti písal v príspevku zo dňa 20.2.2006. Čiže:
    Refluxná choroba pažeráka - Gastroezofagálny reflux (GERD) je návrat žalúdočného obsahu do pažeráka. (Ja by som povedal, že návrat kyseliny...) Je to následkom narušenia funkcie a rovnováhy mechanizmov brániacich spätnému návratu obsahu žalúdka do pažeráka.
    .
    Náš žalúdok je "vybavený" zo sliznicou, ktorá má za úlohu (najmä) neutralizovať žalúdočnú kyselinu. Pažerák takú sliznicu nemá, t.j. pri spätnom návratu sa nevie bráňiť tej kyseliny a z toho vyplýva, že tá kyselina pažeráka dráždi. Pažerák a priedušnica sú veľmi blízko k sebe, práve preto tá kyselina môže dráždiť aj priedušnicu, (dokonca aj priedušky a aj bránicu). Z toho môže byť ten Tvôj kašeľ.
    .
    Keď sa Tvoje problémy zhoršujú naozaj po jedle, tak by som Ti odporúčal vyšetrenie u gastroenterológa, totiž táto choroba okrem typických symptómov zapričinuje tiež chronický kašeľ.
    .
    Maj sa pekne!
    dave69
    .
    Pišta, čo povieš? :-)

• vivina09.03.06 10:20??.??.32.10

-------pre pani doktorku SMISKOVU------chcela by som sa spytat co to znamena ten gastro.reflux,a preco je sposobeny kaslom?pred par rokmi som mala problemy zo zaludkom a pravdupovediac vacsinou kaslem po jedle.Cim su sposobene tie chlamydie na plucach?Inac vsetko to zacalo tym ze som prechladla,mala som anginu,aj som kaslala,dala som sa dokopy ale ten kasel neustupil(je doteraz co je tomu 7 mesiacov)bola som na rengene,na spirometrii a povedali mi ze mam pluca v poriadku tak neviem kde mam hladat pricinu.dakujem za vsetky rady

• lucia1206.03.06 18:30??.??.195.119

Ja som mala kasel dva roky, pol roka taky, ze som sa skoro zadusila a uz som kaslala az krv.Davali mi kadejake antibiotika,cielene na kultivaciu zo sputa , ale nepomahali.Ja som si potom zaziadala o test na plucne chlamydie a mykoplazmy a veru boli pozitivne, liecili ma 3 mesiace antibiotikami, mesiac dokonca dva silne zaroven,chlamydie boli potom uz negativne a kasel ustupil.Drzim palce.

• smiskova06.03.06 16:31??.??.143.2

som lekarka a tiez riesim s pacientami problem dlhorocnych kaslov. Ak nie je pricina bakteriologicka a ani alaergologicka, moze by pricinou plucna chlamydia alebo mykoplazma- vysetruju sa serologickym vysetrenim z krvi. Nikedy moze byt pricinou taktiez
    nedovieranie pazaerakovozaludkoveho zvieraca - reflux, to vie zistit gastroentereolog. Dufam. ze Vam moje skusenosti pomozu. :)

• janina06.03.06 08:55??.??.22.25

aj ja kašlem skoro 2roky neprišla som nato z čoho bola som na všetkých vyšetreniach aj alergologii nakoniec som si dala aj prestárium tbl. na tlak zmeniť neviem prísť nato z čoho je ten kašeľ jeden deň kašlem 2dni nie.nikto mi nevie pomôcť.

• janka02.03.06 20:05??.??.26.44

Ahoj.Pisem na tvoju odpoved NOZICKO.Aj moj 5.rocny syn uz dlhodobo kasle a pochodili sme vseliakych lekarov.Nakoniec sme ,,zakotvili,, na plucnom a uz rok berie tiez sprej inflamide,tabletky na cmulanie singulair a od alergologa aerius.Nema astmu,ale berie to,aby nahodou nevznikla dlhodobym kaslom.Je aj alergik na pele,takze berie antihistamninikum na utlmenie.Tiez sme s toho utrapeny,ale musime verit,ze to pomoze ako nam vravi lekarka.Takze nevzdavat sa a bojovat:-)

Téma je iba pre registrovaných

Do témy môžu prispievať iba registrovaní a prihlásení návštevníci.

Článok dňa

Inzercia

Hotel Partizán**** – Tále, Nízke Tatry

Hotel Partizán**** – Tále, Nízke Tatry

Spoznajte krásy nízkotatranskej prírody v Hoteli Partizán**** na južnej strane Chopku.

PectaSol-C® - je jedinečný, patentovaný a vysoko efektívny Modifikovaný Citrus Pektín (MCP)

PectaSol-C® - je jedinečný, patentovaný a vysoko efektívny Modifikovaný Citrus Pektín (MCP)

Je vedecky dokázané, že má bezpečné, jemné a vysoko efektívne vlastnosti.

PectaClear® skutočná inovácia v detoxikácii

PectaClear® skutočná inovácia v detoxikácii

Je vedecky dokázané, že má bezpečné, jemné a vysoko efektívne vlastnosti.

^ Späť na vrch