Pol rocny kasel

Andrej

Pista,
dave69 sa musi najprv registrovat. Ak treba pomoct s registraciou staci tuknut hore do kontaktu a zakricat tadial POMOC!!! :0)

Modry usmievak by mohol byt len v pripade, ze budeme mat hodnoverne overenu jeho odbornost podla zakona.

BTW: Pista,tvoje prispevky su fajn a urcite maju svoje publikum. Ziadne cajicky... :)

dave69

Diky Pista, snazim sa:-) a samozrejme chcem pomahat. Este som vcera zabudol, kasel moze byt aj kvoli oblickam, t.j. oblicky sa nevedia prirodzenou formou detoxikovat a "necha" tu ulohu na pluca. Dalej tiez som zabudol na vysetrenie prinosovych dutin, "skryty" (alebo "suchy" teda bez horucky) zapal prinosovych dutin moze mat priznak len kasel, dalej ako spomenula Mirka, tvz. vodna nadcha tiez sa moze prejavovat kaslom.

Vidite, kasel moze ukazat na rozne problemy, A PRAVE PRETO KAZDY TYP KASLA JE POTREBNE LIECIT, T.J. IST LEKAROVI A CHODIT KYM NIECO NENAJDU. Musia nieco najst, pretoze ten kasel neni sam od seba. A ked odbery, vytery a vsetky vysetrenia budu negativne, mozno by bolo dobre ist psychologovi. Neni na tom nic smiesne, ani sa hanbit za to nema nikto, je to proste normalna vec. Treba si uvedomit, psychika je "VELKY PAN".

Vivina, drzim Ti palce a prajem skore uzdravenie! Dufam, ze moje prispevky Ti pomohly...

mirka

Aj ja mam suchy drazdivy kasel nieco okolo dvoch rokov,antibiotika berem nejak 4-5 do roka...bola som na plucnom na spiro nic v pohode zevraj,spravili mi tam kopu vysetreni,chodim aj na alergo ani tam nic nie som na nic alergicka len ze som chlad a tiez chodim na krcne a doktorka mi povedala ze mam "vodnu" nadchu a to ze mi steka do krku a to ma drazdi...neviem robila mi aj vytery a nasli mi nejakych kokov a bacile aj krv brali a zistili ze mam velmi malo imunoglobulinu a tak teraz mam tabletky na imunitu..no podstatne sa to zlepsilo,musim priznat som rada,predtym som kazdy mesiac poroadne kaslala preslo to na tyzden dva a potom znovu,kasel absolutne nesprevadzala horucka...teraz je to omnoho lepsie...mozno je to tymi tabletkami na imunitu:)nech sa dari Vivina

pišta

Nuž teda!
Moje príspevky, tak to je 5.generácia slabého lúhovaného čaju, teda takmer vôbec nič. Janík, zdá sa, že aj tvoje meridiány sú možno zblúdilou cestou ku zdraviu.
.
Dave69, toto je jeden z najlepších príspevkov, aké som na tomto webe čítal. Qveci (Andrej!), hutný, výstižný, odborne fundovaný! Správcovia webu, ani sa s tým nebabrite a rovno ho vymaľuj na modro!
.
Vivinka, ty si pýtaj majla naňho,. Stačí, ak je len spolovice taký dobrý, ako je jeho príspevok a tvoj kašeľ nemá šancu!
.
Keby však náhodou (ale radšej nie!!!), keby však predsa náhodou črvotoče a tak, Janík, vysúkaj rukávy, máš robotu.
Nuž a ja, ja asi zavesím písanie na klinec. Čo už. Budem radšej roznášať zainteresovaným mrkvovú šťavu. V tom som dobrý, mám prax. Keď sme stavali dom, roznášal som pivom majstrom.
Tak.
Vivnika, skoré uzdravenie!

dave69

Okrem toho by bolo dobre, ak by Ti spravili vyter z hrdla a z nosa, odber krvi, z toho vylucit moznost nakazenia s Mykoplazmami a Chlamidiami... Sice tieto bakteria su najcastejsie pritomne pri akutnych ochoreniach, mozu ale sposobit aj chronicky kasel.

dave69

Vivina, zdravy clovek nekasle, takze urcite Tvoj problem treba riesit! Odporucal by som navstivit plucneho lekara, aby Ti spravili spirometriu, popripade bronchokonstrikcny test, ci nahodou nemas astmu. Ked to bude OK, tak nech Ti spravia kozne testy na alergologii, je dost mozne ze mas alergiu na roztoce (co ma cez zimu "sezonu") a mozes mat kasel aj preto. Ale dlhotrvajuci kasel, nemusi ukazat na problem s plucami. Moze to byt aj refluxna choroba pazeraka (GERD), t.j. kyslina zo zaludka sa vrati do pazeraka a to moze drazdit priedusnicu, priedusky ale aj branicu a to Ta drazdi na kasel... Nemavas bolesti (tlak, zvieranie) na hrudniku? d

stazka

Aj ja som mala dlho suchy kasel, nic mi nemohli zistit potom som sa akosi omylom dostala k inemu alergologovi a ten ma pre moj mlady vek (25)poslal na liecenie do Tatier a tam mi zistili, ze je to astma...ale vo velmi lahkej forme, takze mam velku nadej, ze sa to nerozvinie do tazkej formy,co je velmi dolezite.Beriem lieky a sprej

igris

co sa tyka laryngitidy -fajn stravu treba upravit aby nebola hlienotvorna a aby sme pomohli slizniciam byt v kondicke , ale slizniciam sa da pomoct aj vhodnou klimou/nemyslim more/ ale spravnou vlhkostou v priestoroch v ktorych sa nachadzame /syma to tiez spominala ze zvlhcuje/ aby sa nevysusali, lebo napr. ked zacne vykurovacia sezona v panel byte klesne vlhkost na 30% a treba to zvysit

janík

pišta-súhlasím a ak, to všetko čoje tu popísané by sme chchceli zjednodušene napísať znelo by to takto:1,veľa pohybu, 2,zdravá strava,3,pozitívné mysleni.....

pišta

Vivina, prečítaj si predošlý príspevok, nadviažem naň.
Vitamín A má vplyv na sliznicie aj vnútorné, o čom sa vie menej. Ku tomu ptrí aj sliznica pľúc.
Ak si teda vylúčila všetko, čo je popísané v tejto sekci a v sekci Ako neochorieť na nádchu, betakarotény by ti mohli pomôcť. Nkdy však nejde len o jednu zložku. Dať si napr. prírpavok z lekárne a hotovo. Ide o komplex „vecí“ a ten treba hľadať, zavádzať do života a vylaďovať. Je to „práca“ na celý život pre nás všetkých.
Ale oplatí sa.:-)))
.
Janík, stretli sme sa s tými pľúcami, čo povieš? Aj s tou pečeňou súhlasím - tuky a tak...