Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

opustim muza koli svokre

ochmoneková

....aj my sme sa pokúšali s manželom o tom všetkom so svokrou porozprávať....ale nedalo sa.....keď sa jednoducho niekto rozprávať nechce, tak nechce....veľakrát som si nacvičovala čím začnem, aký použijem tón a ako ovládnem emócie...ale to sa samozrejme nedalo...situácia akú som si predstavovala v mojej hlave sa nikdy neodohrala. Svokry majú už v živote veľa odskákaného a mnohokrát sú zatrpknuté kvôli bolesti ktorú im život spôsobil, hlavne keď odišli deti z hniezda. To čaká každú z nás, záleži len na nás ako sa s tým vyrovnáme a či aj my sa raz budeme na niekom "vŕšiť" /dúfam že si potom spomeniem, ako som sa zaprisahávala že ja taká nebudem, ha./Vačšina svokier si vybíja svoje sklamanie na nevestách. Áno, tvrdia že nás chcú ochraňovať, poradiť a podobne, čo je síce pekné, ale každá máme právo robiť chyby a učiť sa na nich. Ja by som sa mnohokrát veľmi rada sama spýtala na radu svojej skúsenej a inak ščítanej svokry, ale odpoveď je skôr výčitka či kázeň. Uvedomujú si svokry vôbec aký používajú tón keď sa niečo pýtajú, či keď nás poučujú? Tén tón v nás prebudí typický obranný mechanizmus:"mňa predsa takto drbkať nikto nebude!" Pritom by veľakrát stačilo opýtať sa to čo chcú vedieť bez povýšeneckosti a irónii v hlase, však? Ja som to skúšala na ňu aj s "milotou", myslela som si že ďalej zájdem. Vtedy bolo dobre, bol "pokoj v rodine".Ale pripadala som si ako pokrytec...Ako mám s milotou v hlase povedať: Nie, drahá svokra, toto neurobím, takto som si to nepredstavovala, toto nie je to čo chcem, do tohto sa nestarajte!" ...snažím sa žiť s tým že máme k vzájomnemu pochopeniu sa na hony ďaleko, ale povedala som si že ju nebudem mať predsa každý deň v hlave a riešiť ju....pomaly to ide....A ešte niečo: keď som už spomenula ten odchod detí z hniezda: chceli sme jej to s manželom ulahčiť, volali sme ju s nami a deťmi na výlety, k nám na návštevy a chceli sme s ňou tráviť veľa času. Ale neviem prečo, postavila si vysoký múr a žije si za ním vo svojom svete....tak sme prestali pozývať, pýtať sa....a teraz mám pocit že ju z tade vytiahne už len niekto kto bude mať vééééľmi veľa lásky a trpezlivosti. A mne sa akosi minula.....takto to momentálne cítim....

...

ja si zase naopak myslím... že ísť k ním s porozprávať je blbosť. Ako?sadnete si za stôl a začnete s čím?
že chcete mať od nej pokoj, nech sa do ničoho nestará, že si neprajete toto, toto... skôr je to taká provokácia a dôjde k hádke, lebo to nebude čakať a bude sa brániť. a nakoneic nikto nebude spokojný.

Ja by som radšej vyčkala na nejakú situáciu, ktorá by sa mi nepáčila, a vtedy by som jej povedala , že práve toto si neprajem, nepáči sa mi to, atď

je to iba môj názor...

den

...a ked opustis muza koli svokre, tak kto vyhral?
Ano svokra vyhrala, lebo opat bude mat syna pri sebe...
A to, ze tvoj manzel povedal, ze sa pojdete porozpravat, tak ved to je fajn.Nic lepsie ti na to ani odpovedat nemohol, ako pokusit sa s TEBOU na TVOJ podnet RIESIT PROBLEM.
Cize tu je jasne vidiet, ze TY si u nho na prvom mieste a ma zaujem riesit vas problem.
Mohol reagovat aj inak, ze nema zaujem sa do toho montovat, ale vidis, snaha tam je.

den

zulik..necakaj od muza, ze vlastnu matku zjazdi a posle niekam....Dlhe roky zil s nou, ona ho vychovavala.
Teraz zije s tebou, ty si jeho zivot.Ona je uz na druhom mieste, ale on si ju bude stale vazit pre mnohe, co urobila..
Mozno je medzi dvoma mlynskymi kamenmi, nechce stratit teba a ani ju.Nemozes ho ani nutit.
Teda ak sa dnes budete rozpravat so svokrou..pekne a v klude si vytýčte hranice, povedzte si vlastne predstavy a co vam vyhovuje.V klude, ze co by si nebola rada, aby vam to tych veci nezasahovala.
Snad ak sa zmeni ton a sposob vyjadrenia..tak si aj ona uvedomi, ze nemoze byt akoby spojena pupocnou snurou so synom.
TREBA NAPOMINAT S LASKOU.
Ak ty zacnes agresivne utocit, tak necakaj nic ine, len obranu a este vacsi utok....
Ak ona zacne utocit, tvojou mudrostou bude nevratit utok.Budes mat lepsi pocit z vyhry, lebo si sa nenechala uniest do hadky, z kt. aj tak nikto nema dobry pocit.Ak to neda najavo, tak urcite v myslienkach ho to skrie.
Idu Vianoce, tak skusme byt milsi, aj ked ostatni nie su.
Treba zacat od seba.
Ja som svojej svokre nikdy nepovedala skarede slovo, ked som sa otocila, prekrutila som ocami a robila aj tak, ako ja chcem, ale niektorym veciam som sa naucila a doteraz to tak robim.
My tvorime vztahy, ake si ich navarime, tak budeme jest.
Viem co si mozem ku kazdemu dovolit, viem, o com nebudem debatovat so svagrinou a svokrou..lebo by to vedela cela ulica.Rozpravame sa na istej urovni, ale doverny vztah ako k mamke, to nikdy nebude.

ochmoneková

....niečo také ako opisujete zažívam so svokrou už véééľa rokov...prešla som stavom zlosti, nenávisti, plaču až k terajšiemu stavu: k pokoju a čistej ignorácii k svokrinej túžbe prerobiť ma na svoj obraz. Tiež som chcela aby manžel zaujal stanovisko, aby bol na ňu tvrdý a tak.....až neskôr som pochopila čo píšu ostatné: je to predsa jeho matka, babka mojích vnúčat a navyše mi došlo že: je to len a len môj BOJ. Teraz som pokojná ako nikdy. Ikeď neviem do kedy. Chi. Začala som sa brániť SAMA...slušne, hneď na mieste odbíjam útoky, nastavujem jej zrkadlo: som rovnako "milá" na ňu ako ona na mňa. A hlavne: ROBÍM SI PO SVOJOM. Kedysi som sa veľa naplakala a pýtala som sa prečo je na mňa taká... Potom som pochopila že je na mňa vlastne taká akou jej dovolím byť. Teraz ju už len rešpektujem, dávno som pochopila že toto "normálny" vzťah nikdy nebude. Niekde som čítla že nie sme povinní byť podľa predstáv toho druhého,že je to len jeho omyl, jeho problém. Tá veta mi dala veľa. Ani ja preto na nikoho nechcem tlačiť aby sa mi podobal, ani ja nemám "patent na život", žijem a nechávam žiť. Kedysi som tlačila aj na manžela kým som pochopila že sa to otočí proti mne....Otočilo, všetko zle sa mi vrátilo, dvojnásobne. Začala som od seba. Pochopila som že ak odo mňa niekto bočí musím sa zamyslieť prečo asi. Čím som sa mu znepáčila. Buď sa to dalo napraviť, alebo som to vzala ako fakt, že si všetci nesadneme a prestala som sa usilovať byť v jeho "priazni". A ak mi niekto ubližoval, ja hlúpa som si to nechala a plakala nad sebou aká som chudera... Mala som sa hneď zdvihnúť a odísť od takých ľudí, z takého miesta a ísť tam kde ma majú radi.Najhoršie je keď však musíme s "istými" individuami žiť na spoločnom pozemku v spoločnom dome... Ja by som bola tiež mimo zo svokra ktorý splieskal psa, že ledva fungoval.....svokor má v sebe asi strašne veľa zlosti, bezradnosti a smútku a zrejme nevie ako z toho von.Poznám ten pocit. Všetko a všetkých vôkol som nenávidela len preto, že som nevedela "vziať svoj život do svojích rúk"..... nedávidela som a zlostila som sa roky, škoda, že som ten čas nevyužila lepšie.Tak ako píše jedna žienka v jednom príspevku: všetkým sa nám to raz spočíta.....mne, tebe,jej,jemu......

noonaa

zulik,bude to tazke,ale musis zmenit svoje myslenie...ani ti nejdem pisat o mojej buducej svokre,ale strasne som ju nenavidelala vsetko to zlo sa len nabalovalo....potom som sa nejak ukludnila,sama so sebou som si pokecala,ze preco ja sa mam rozculovat nad jej sprostosotou a bribrzdenostou...navstevy tam su tazke. Ale ked clovek nemysli na zle veci, neprivolava ich k sebe. Ak stale rozymslas nad tym,ako vam brani v pokojnom zivote, tak si to sama privolavas.rozmyslaj nad tym,ako manzel pride z prace a bude vam dobre, nad tym,kam pojdete cez vikend, ....mimochodom,pises,ze velmi lubis manzela...ale toho vychovala predsa jeho matka,na takeho,akeho ty lubis...je to riadny paradox,ze?
ja svokry nezastavam,mam ich akurat tak dost,len ti chcme povedta,aby si nenicila samu seba negativnym myslenim a hromzenim

zulik

dakujem.vcera som mu pekne povedala nech jej uz nieco povie so zvysenym hlasom.no jeho odpoved bola len;pojdeme zajtra za nou obaja a porozpravame sa ! on vie aka je to arogantna svina a toto mi povie.uz neviem kam

den

..a vy sa nerozpravate s manzelom, ze aky mas problem, co sa ti nevidi?
Ako to vnima on?
Vy dvaja si to musite vydiskutovat a najst najlepsie riesenie...
Drzim palce:)

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.