Tehotenstvo a hemoroidy

Príspevok v téme: Tehotenstvo a hemoroidy
quele

Ahojte. Potrebovala by som poradit. Som na konci 20tt. - (piaty mesiac)tehotenstva a objavili sa mi hemoroidy, asi pät vybezkov v okoli konecnika. Objavilo sa to len tak zo dna na den, bez toho aby som mala zapchu, alebo sa nejak namahala. Nikdy predtym som to nemala, tak ani neviem co s tym. Velmi ma to boli aj pocas dna. Zapchy nemavam casto, tak v tom problem nebude. Kupila som si Faktum gel, aplikujem si ho na noc, no nepomaha. Poradte mi prosim, tehulky alebo zeny po porode ktore ste s tym mali problem, ako ste to riesili? Dakujem.

quele

leila, ja si po kazdej "velkej" rano vysprchujem analny otvor uz odjakziva, ked sa neda, pouzivam vlhcene intimne utierky, nevedela by som si bez toho navliect nohavicky, takze ani to nepomaha. Nejde to ani zatlacit dovnutra, aj teraz ma to tak boli a este aj krize sa pridali, no hotove utrpenie :-( Zajtra idem na gyndu, myslis ze gynekolog vie poradit? Alebo mam ist k obvodnej? Ja uz neviem, mam to asi tyzden a neviem si predstavit ze by som to mala mat az do porodu :-(

leila

ahoj.hoci nie som tehotna a ani porod nemam este a sebou,ale hemoroidy mam od 13 rokov,nikdy som s tym problemy nemala,az minule po 10 rokoch-strasna bolest,tiez ma to bolelo,ci som sedela,si staal-mne pomohla masticka Mastu S-akurat citam letak,ze tehotne by sa mali poradit s osetrujucim lekarom...ale pomaha zvysena hygiena,po kazdej stolici pouzivaj aj navlhcene vreckovky,teple sprchy,pomahaju vraj(neskusala som)kupele v dubovej kore-kupis v lekarni,a hlavne pohyb-sedenie tomu veru nepridava,a vraj by sa nema pouzivat farebny toaletn papier,tiez existuje speialny napusteny tou dubovou korov-snad nieco zaberie,drzim palce a vela radosi z rastuceho brusak:)pa