Stale vysoky cukor

Príspevok v téme: Stale vysoky cukor
ofdoom78

Moja mama ma nasledovny problem - ma cukrovku, picha si inzulin, podla jej slov dodrziava dietu a predpisane casy a mnozstva jedla, atd... a stale ma casto vysoky cukor ( napr. 18 ) alebo jej velmi kolise. Riesi to s jej diabetologom, ale stale nie velmi uspesne. Neviete nam poradit, co moze byt pricinou takejto reakcie?
Dakujem.

- mira

Milý RNG, asi si nečítal, čo som písala, že u nás mnoho domácností nepoužíva komerčné oleje a margaríny ale BRAVČOVÚ MASŤ a MASLO. Používajú ju preto, že vedia, že oleje a margaríny sú chemicky upravené a škodlivé. A myslia si, že bravčová masť je zdravá. Nie som taká hlúpa, aby som nevedela o škodlivosti chemicky získaných olejov, opakovala som to niekoľkokrát, ale ty si to nepochopil.
Vidím, že ti nejde o zdravie. Keby to tak bolo, pochopil by si to nielen z teploty topenia, ale i z mnohých iných údajov. I z toho, že NEPROPAGUJEM PREBYTKY ŠKROBOVIN ani žiadne iné prebytky. Nie som obézna ako ty a nič sa mi neukladá, ani to nedoporučujem. Doporučujem len také množstvo jedla, ktoré sa momentálne využije.

Viem, čo je strava plná živočíšnych produktov. Jedla som ju v prvej polovici svojho života a znášala kruté bolesti. Dnes si vážim zdravie, ktoré som dosiahla vlastným úsilím a nikdy sa nevrátim k živočíšnym tukom, jednoduchému cukru a ostatným škodlivým zložkám, ktoré doporučuješ ty.

RNG

Mira, neviem , co citas v mnohych prispevkoch, a ci vobec vnimas, ze ja nie som , ani som nikdy nebol zastanca privela masa, ale ani privela skrobovin a cukrov. A prave ty naopak si zastanca privela skrobovin. Skroby sa v tele menia na cukry, tj so svojimi "psenami" a inymi obilovinami v pri[pade, ze to v ten den telo nespali dokonale, ulozi to vo forme zivocisnych tukov v tele.
Nechapem, ako to nemozes konecne pochopit!!!
A aj ludia, co sa stravuju doma predsa len pouzivaju na varenie komercne oleje, tj pokial nie su panenske, tak su znicene vytazovanim, rafinaciou a chemickym spravovanim. Mala by si si konecne nieco nastudovat okolo toho, ako sa oleje vytazuju a spracuju aby si konecne pochopila, preco sa cievy oxidovanymi olejami a ich polymermi zapchavaju. A to aj u ludi na domacej strave.
Znicene oleje , margariny a rastlinne "masla" sa zjavili na trhu od roku 1920 a vsetky spravy o ich oxidacii a polymerizacii sa dnes potlacaju a vymazavaju z internetu. Tak isto je velmi tazko najst technologiu komercneho vytazovania rastlinnych jedlych olejov. Na to treba siahnut na starsie knihy, napr v mojej encyklopedii z roku 1968 su rozne postupy dosial pouzivane pekne popisane. Tak isto data okolo poraziek a infarktov z minulosti sa dokladne vymazavaju z internetu, aby sme sa nedajboze nedozvedeli, ze je za tym chemia, ktora dnes zasahuje do vsetkeho, a co sa tyka olejov, jedine kupovanim nefalsovanych panenskych sa tomu da ubranit.
Kedze pochybujem, ze poznas cudzie jazyky, nikdy si nereagovala na uvedene litetratury, dam ti sem aspon jednu z internetu na oleje, kde ale musis citat medzi riadkami, lebo je napisana ludmi z olejarskeho priemyslu, ktori dosial brania svoje skodlive technologie ako zdravotne nezavadne
www.viscojis.cz

- mira

Ďalšia štatistika : porovnanie ročnej spotreby mäsa a mlieka v rozmedzí 20 rokov a úmrtnosti na srdcovocievne ochorenia v tom istom rozmedzí:
www.najrecepty.info

- mira

Štatistiky : priemerná celosvetová spotreba mäsa za rok bola v r. 2001 38,3 kg, v EÚ 91,8 kg.

Ty si myslíš, že v minulosti domácim chovom ľudia vyprodukovali viac mäsa ? Tu je ďalšia štatistika :
Spotřeba masa na 1 obyvatele v České republice za kalendářní rok v kg
(podle bilanční metody)
1936 - 38,1 !!!!
1975 - 86,6
1980 - 90,3
1985 - 89,3
1990 - 96,5
2002 - 84,4

Pramen: ČSÚ ročenky, Spotřeba potravin
Vysvětlivky: Ryby nejsou započteny v údaji

- mira

RNG, súhlasím so škodami spôsobenými chémiou. Ale na našom zaostalom Slovensku je veľa ľudí, ktorí sa nestravujú v reštauráciácha,ale doma a chovajú si svoje zvieratá a varia domáce jedlá. Tradične. A majú upchaté cievy. Na rozdiel od tradície ale jedia niekoľkorát denne mäso, mlieko a vajcia, čo tradičné nie je. Z ich rozprávania viem, že tradičný bol hlad a nedostatok potravy. Nedostatok nielen mäsa, mlieka a vajec, ale i nedostatok tebou tak odsudzovaných obilnín. Bol vzácnosťou i kúsok chleba, repa a kvaka, čo dnes považujeme za podradné zeleniny. Tvoje presvedčenie, že ľudia po tisícročia jedli prebytky živočíšnych tukov je výmysel takisto ako presvedčenie že ja doporučujem prebytky sacharidov. Tak si prosím, prestaň vymýšľať. Nikdy som žiadne prebytky sacharidov neodporúčala.

PESTROSŤ jedla je daná minerálnym zložením. Čím pestrejšie je zastúpenie minerálov, tým je vyššia chuťová pestrosť jedla. Mäso a živočíšne produkty majú veľmi nízke zastúpenie minerálov, a pestrosť jedla nezvyšujú. To robia minerály z mnohých druhov zelenín, obilnín, semienok a bylín. Mnohí priatelia mi povedali, že prechodom na rastlinnú stravu s rybami sa uspokojili dlhodobé chute, ktoré ich pretým pri mäsocukrovej strave trápili.
Ty sa ochudobňuješ pri tvojom mäsocukrovom modeli o nespočet pestrých chutí, nedostaok minerálov musíš nahrádzať tabletkami.

RNG

Nuz kto si raz do hlavy zoberie, ze zivocisne a nasytene oleje su skodlive(tj to co hlasaju dnes lekari) a berie to ako vieru a take malickosti, ako rozbory zapchatych ciev mu nic nehovoria, tam je dalej zbytocne diskutovat.
Zaujimave, ze ludia pred mnohymi rokmi, ked sa este oleje nerafinovali a neexistoval potravinarsky priemysel, nebolo tolko cievnych chorob, ako dnes. A to jedli s oblubou maslo, bravcou a dokonca aj hovadziu mast=tvrdy loj, a ten dost pravdepodobne viac DOCASNE, tj nie PERMANENTNE moze zuzit cievy.
A tuky, co vytvara nase telo z prebytocnych sacharidov(nie kazdy den clovek spali vsetko co zje a pecen si samozrejme odklada na horsie casy a objem tukov v tele je percentualne dost vysoky, na to si mozes pozriet rozne tabulky, a tu sa jedna taktiez o zivocisne a hodne nasytene tuky, velmi podobne zlozenim bravcovej masti.Vseobecne, na posmech sme telesnym zlozenim velmi podobni prasatam, co nie je priam poklona.
A zrejme tisicrocia to ludom velmi nevadilo, len dnes sa objavili tie obrovske problemy so zapchavanim ciev.

Tym samozrejme nehovorim, ze by ludia mali jest kvanta zivocisnej masti, ale trochu s mierou rozhodne neuskodi, dokonca rozni lekari uvadzaju, ze je dobre na mozgovu cinnost, napriek tomu sucasnemu BUBUBU z lekarskej komunity.
Casto vegetariani maju problemy okolo toho, podobne aj okolo bielkovin velmi casto.
Preto opakujem estye raz
ROZMANITOST v potrave je velmi dolezita a nasa zavislost na velmi obmedzenom vybere polnohospodarskych produktov, ktore niektori chcu este ochudobnit "v mene zdravia" este viac je definitivne skodliva v konecnom dopade.

A drviva vacsina skod na zdravi je z rozneho priemyselneho upravovania potravin, konzervacie a chemickeho zamorenia, ci uz v potravinach, zivotnom prostredi, patentovanych liekoch a dokonca aj v "pitnej" vode.

Andrej657

mira píšeš ako keby si si myslela, že sa bravčová masť, alebo maslo presunu po zjedení zo žalúdka v rovnakej forme a skupenstve do krvi ako sa zjedli...

A čo samotný proces trávenia??? :-)

- mira

Upchaté cievy majú milóny ďalších ľudí, nielen vojaci. Okolo seba ich vidím stovky. Nepapajú chemicky upravené tuky, ale domácu stravu založenú na živočíšnych produktoch.
A nielen upchaté cievy, ale nánosy majú i v iných častiach tela.

RNG

Nuz je to vsetko pekne, mira, ale tym vojakom nenasli maslom ani bravcovou mastou zapchate cievy, takze neviem, o com sa tu vlastne dohadujes.
Telo si vie poradit so neznicenymi olejami,tj olejami, co maju silny polarny moment, ma obvykle dostatok enzymu lipazy a obcas dostane aj ine emulzifikatory, ktorymi vie rozpustit/emulzifikovat aj palmiticku aj olejovu kyselinu, co maju body topenia vysoko nad ludske telo.

- mira

sk.wikibooks.org

Bravčová masť má teplotu topenia 36 až 48 stup. C. Tvoj palec má teplotu 29,4 stup. Maslo má telotu topenia 32 až 35 stup.

Je jasné, že tieto tuky ti tam stuhnú. Kde berieš vieru, že sa rozpustia ?