Stale vysoky cukor

Príspevok v téme: Stale vysoky cukor
ofdoom78

Moja mama ma nasledovny problem - ma cukrovku, picha si inzulin, podla jej slov dodrziava dietu a predpisane casy a mnozstva jedla, atd... a stale ma casto vysoky cukor ( napr. 18 ) alebo jej velmi kolise. Riesi to s jej diabetologom, ale stale nie velmi uspesne. Neviete nam poradit, co moze byt pricinou takejto reakcie?
Dakujem.

- mira

Som rada, že si pochopil, že je potrebná pestrá strava. Strava s prevahou živočíšnych produktov ako ju vidím u konzumentov dnešnej civilizovanej stravy taká nie je.
Neviem, kde si nabral názor, že sa zastávam konzumácie zničených tukov.
Nikdy som takéto tuky neodporúčala !!!!!

Vždy zdôrazňujem panenské oleje semienka a ryby. Takže z toho dúfam, že pochopíš, že ide o konzumáciu neupravovaných tukov rastlinného a živočíšneho pôvodu. Z vlastných skúseností a zo skúseností ľudí, ktorým pomáham vyliečiť sa viem, že škodlivé účinky majú i nadmerne konzumované neupravené živočíšne tuky, ktoré nepochádzajú z rýb, ale z mlieka, prasiat, hovädzieho dobytka a z vtákov. Keďže tieto tuky majú vysoký bod topenia a v tele sú tuhé, zahusťujú krv, spomaľujú jej prúdenie, tvoria nánosy, ukladajú sa do dýst, ložísk a zhrubnutín. Usadeniny bránia prenosu látok, impulzov a energie v tele.

RNG

Vsetky falosne teorie okolo skodlivosti nasytenych tukov sa zacali tlacit ako boj proti dovozovemu kokosovenu a palmovemu oleju ako konkurencii kukuricneho, sojoveho, slnecnicoveho, podzemnicoveho a repkoveho oleja, ktore su znacny prijem hospodarstva v pokrocilych krajinach.

RNG

Inac teoria,ze nenasytene tuky zabranuju nasytenym si nasadat na steny ciev je uplne falosna, nicim nepodlozena a jasny dokaz su ostrovania s ich vysokou spotreebou nasytenych tukov(kokosovy, kukui, bravcova mast) bez problemov okolo nanosov na cievach.

RNG

Telo potrebuje pestru vyzivu, a mnohe ziviny si nevie vytvorit, medzi ne patria aj rozne oleje a tuky. Tj pestrost je velmi dolezita a zialbohu v nasej civilizacii sme presli na zjednodudenuy stravu tzv kultivovanych rastlin a slachtenych zvierat. Toto bolo vsetko uropbene bez znalosti o vyzive, zivinach , co estew stale je dost nove pole z hromadou neznamych oblasti.
Jedno ale je jasne, ze bez mnohych rastlinnych a zivocisnych olejov telo nepracuje idealne, samozrejme tak isto prebytky su velmi skodlive. V sucasnosti mame prebytky skupiny omega ^ a nedostatky skupiny omega 3 a omega 7. Ale ono je to ovela komplikovanejsie, tych olejov a druhov je hromada. Takze pestrost a nezavislost na slachtenych a hlavne vyhybanie sa zniceny je tu asi najlepsia rada. vo vyzive su dnes vyrazi ako EFA a PUFA a vitamin P, vsetko vyrazy na esencialne/tj potrebne tuky(oleje masti lipoidy) ktorych mame primalo.
Napr obratenie sa len na nenasytene(a casto znicene spracovanim) rastlinne oleje znizilo vyrobu hormonov, zvysilo usadanie sa tukov na cievach(tj nie len tekytych, tie sa neusadzuju permanentne, ale oxidovanych vytvrdnutych, ako na olejomalbach), znizuje inteligencny kvocient, lebo aj mozog potrebuje hromady roznych tukov, kde dnes uz pozname napr nedostatok EPA a DHA, ktore je dobre si doplnat.

- mira

Poukazujem na to, že mnoho ľudí jedáva len nasýtené tuky, a teda nemajú v sebe nenasýtené tuky, ktoré by bránili v usadzovaní na stenách ciev.
Prúdenie samo o sebe nestačí zabrániť v usadzovaní. Svetlosť ciev sa zuťuje a prúdenie postupne spomaľuje. Over si to na jednoduchom pokuse s pohárom plným bravčovej masti. Ja sa nedržím viery, ako sa jej držia veriaci farmaceutickej "vede".

RNG

Mira, musim to uviest sem este raz, aby si pochopila, ze problem nie su nasytene tuky ani vela tukov, ale znicene tuky. Prudenie krvi a enzymy v krvi a lecitin v prirodnych zdrojoch tukov nedovolia, aby sa neznicene tuky usadzovali na stenach hladkych ciev permanentne, a kedze tieto netuhnu a netvrdnu, nemozu prispievat k permanentnemu tvrdemu nanosu na cievach.
Nakoniec to je vec faktov, nie viery a dohadovania, rozbory na tych vojakoch jasne dokazali, o ake tuky sa jedna. A kedze to nesedelo s cholesterolovymi teoriami alebo neobvinovalo nasytene panenske tuky, tak sa ta informacia akosi "zahadne vyparila" tak ako sa vyparili informacie okolo rakovin, poraziek a cievnych chorob, plus cukroviek neexistujucich prakticky vobec u ostrovanov pred prichodom "civilizovanej" potravy
Podla starych malieb a fotografii ostrovania boli na tej tlstejsej strane a ani to nijak neovplyvnovalo, ze tieto nase civilizovane choroby prakticky nepoznali.
A boli tam uz vtedy misionari lekari, takze tie zatajovane statistiky su presne.Len ich je problem najst, tj vyhrabat zo starych knih, lebo na internete sa postarali o ich vymazanie.
Na stastie moje lekarske zdroje informacii sa zdruzuju do velkych kolektivov a ked jeden objavi takuto informaciu, da vsetkym ostatnym vediet, teda aspon z ich kruhu sa to clovek moze dozvediet.

- mira

Je určite rozdiel jesť 6,1 % nasýtených kyselín oproti 100 %. Uľpievanie nasýtených tukov na stenách ciev sa deje i keď sú steny úplne hladké. To vie každý človek so sedliackym rozumom. Stačí si naliať do skleneného pohára bravčovú masť a uvidíš, koľko ti jej priľne na hladkú stenu pohára. Pre istotu si ho môžeš zahriať na teplotu 37 stup. C. I keď teplota tela v končatinách je oveľa nižšia.
A že je bravčová masť oveľa hustejšie ako panenský rastlinný olej, netreba tiež potvrdzovať drahými štúdiami.
Tiež tu mnohokrát zdôrazňujem, že i u panenského rastlinného tuku by dennú dávku tuku mali dodržiavať ľudia v max. množstve 1 lyžica a nepreháňať.

RNG

Prave pre to som to tu uviedol, ako hrdy na svoj Slovensky povod.
Ale to na veci nemeni, pokial nebudu mat pouzitelne vysledky oskusane na hromade pacientov s uspechom, bez mnozstva postrannych ucinkov a dlhodobe, tak to je len kuriozna sprava, ktora zatial a mozno ani v buducnosti nikomu nepomoze.
Vedci dnes casto uvadzaju taketo nedokoncene vyskumy so snahou, ze tym privabia potrebny vyskumny kapital a pozornost na seba.
Priklad je napr vo fyzike prislub neobmedzenej energie z termonuklearnej reakcie, na com sa pracuje sustavne od rokov 1950tych, zatial uplne bezvysledne, tj bez prakticky vyuzitelnych vysledkov.

DiabetikIvo

RNG,
píšeš: "Vacsina vyskumu je sice prevadzane na University of Illinois, nedaleko mna, ale zrejme spolupracuju z mnohymi na tomto, uvadzaju napr tychto www.medicine.uic.edu "

A keď si lepšie pozrieš spolupracujúcich uvedených na tejto stránke, tak na 5. mieste odspodu je Igor Lacik, PhD, Slovak Academy of Sciences, Bratislava o ktorého výskumnom týme som písal vo svojich príspevkoch ohľadom "encapsulovaných" betabunkách pankreasu v tomto vlákne. :-)