problem so zubom

Príspevok v téme: problem so zubom
Veronika L.

Ahojte, mam problem, ktory by som potrebovala vyriesit. V utorok som bola u zubarky viac menej kvoli jednemu zubu, mala som uraz a zostala mi zo zuba len taka skrupina v dasne. Vraj mi to nemoze trhat ani pacit,ale musim ist na rontgen, aby zistila ci to mam zrastene alebo nie. Keby to nebolo zrastene vraj sa to da v ambulancii lokalne umrtvit a rozvrtat a po kuskoch vybrat. Ak by to vsak zrastene bolo, je potrebny chirurgicky zakrok v anesteze. Mam strasny strach, poradte niekto, mali ste takyto problem, ako sa to vyriesilo????????????????? Prosim, poradte, som z toho zufala, myslim, ze mam z toho uz aj depresie, beztak mam strach zo zubarov len len som to v utorok zvladla....

bedna

dagmar: ak mas za sebou tolko zakrokov,nerobili ti nahodou aj retinovany zub?teda tahanie zubu na smicke,alebo vyseknutie celeho zubu+koren? moj syn by to mal absolvovat a tak by som chcela vediet ako si to znasala.(alebo nech sa niekto ohlasi ak tym presiel) dik jana

Veronika L.

Dagmar, ak to citas, chcem sa ta opytat, bola si v nemocnici len v ten den alebo ta tam nechali?A co po tom zakroku, nebolelo to ani sa nevyskytli ziadne komplikacie??????Vies, ja mam len necelych 21 rokov, nikdy som podobne problemy nemala a preto to znasam teraz velmi tazko.

monis

Veronika, nemusis sa bat. Vobec to nieje take hrozne. Bola som tiez na stomatochirurgii a dalo sa to prezit. Samotny zakrok tak ci tak necitis. Potom to sice boli, ale rozhodne menej ako ked mas pokazeny zub a tvori sa Ti tam hnis. To som si tiez prezila a bolo to pre mna neporovnatelne. Aspon budes mat pokoj potom.

dagmar

netreba sa bat - nic sa neje tak horuce, ako sa navari. Mam za sebou presne 5 chirurgickych dentalnych zakrokov a mozem ti povedat, ze to nie je take strasne, ako to znie. Ak si tvoja zubarka netrufa "vytiahnut" zub ambulantne a posle ta na dent. chirurgiu, ma to asi svoje opodstatnenie. Rentgen je samozrejmostou.