kontrola zamestnanca pocas PN

Príspevok v téme: kontrola zamestnanca pocas PN
:-o

Zaujimalo by ma KTO (zamestnavatel/ soc.poistovna), KEDY (prvych 10 dni PNky, zvysne dni PNky, kontrola pocas vikendov, do ktorej dennej hodiny mozu prist) a na CI PODNET (ktory dobrak ju na vas posle?) vykonava kontrolu zamestnanca pocas PNky.
A co robit v pripade ak pride kontrola a zamestnanec je akurat u lekara, na nakupe (ved aj jest treba), ako sa to potom riesi?

katarinapol

ahojte,,,ja mám otázku..zrovna včera mi niekto asi zvonil pri dverách, spala som, no kým som pribehla k dverám už tam nikto nebol..Čo ak to bola kontrola? Ako to zistím? Čítam tu, že zvyknú nechávať papieriky na \\\"mieste činu\\\" ale žiaden papierik som nenašla vo dverách ani v schránke. Môžu ho poslať až dodatočne poštou? Ako obhájim, že som spala??

B737

zvedava> musis udat adresu na ktorej sa budes pocas PN nachadzat,kde budes zastihnutelna.. snad sa nestahujes kazdy tyzden

Zvedava007

Doteraz ma nikdy nenapadlo riesit cosi take, ale tato tema ma donutila sa zamysliet. Som zamestnana, trvale bydlisko mam u rodicov, s ktorymi ale absolutne nevychadzam a nestykam sa s nimi uz niekolko rokov, vlastne odkedy som sa od nich odstahovala. Stahujem sa v poslednom case pomerne casto (uz asi 3 krat za posledneho pol roka) a na poste mam p.o.box. Spolocnosti ktore mi pravidelne posielaju postu (ucty za telefon, zivotna poistka, vypisy z uctu) som informovala o zmene fakturacnej adresy. Co vsak v pripade ze by som sla na PN a chceli by ma skontrolovat zamestnanci socialnej poistovne a nenasli ma doma (v mieste trvaleho bydliska) lebo tam uz cele roky nebyvam? Stacilo by ak by moji rodicia potvrdili ze s nimi nezijem?

JunoveSlnko

Ahojte, chcem sa opytat, ci kontrola moze prist aj cez vikend. Som na PN aj cez vikend a chcela by som si vybehnut do obchodu. Je to podla vas mozne, alebo moze prist kontrola zo socialky alebo z prace aj v sobotu alebo v nedelu?
Dakujem...

lienocka2808

no mne prisla kontrola v prvych 10tich dnoch zo socialky nie od zamestnavatela. Pani mi zdola zvonila, ja som zbehla dole s obcianskym. Nic ine som jej nepreukazovala. PNka sa jej nemusi davat, pretoze do 3dni musis odoslat zamestnavatelovi a cim by si sa potom preukazala,? je to blhost. Staci iba nejaky doklad s fotkou, ze ste to vy.

mig

mne prisli na druhy den a to priamo zo socialnej. A to som po 10 rokoch prvy krat chory. Cize do 10 dni vas nekontroluje len zamestnavatel, ale aj socialna poistovna. Nastastie je beriem PN ako PN, cize sa liecim, takze vsetko je OK.