Ako nepribrat na Vianoce

Maoam

ja som pribrala 0,5 kg :-DDD a to bolo tyzden prepchavania sa, my sme zacali uz 21.12. oslavami :-DD

oddnes normalny rezim

darkdark

ja som poctivo zrala cele tie tri dni a je mi dobre. pribrat som mohla max ako pise RNG a to sa moze. dnes uz normalny rezim :)

maja47

len si robte tie sproste diety....len aby ste neskončili jak ja .... s anorexiou a bulimiou bez menzesu ...... fuj...nikdy viac....

RNG

Ved ked sa na to clovek pozrie z energetickeho hladiska, tie extra kalorie nepredsatvuju vyse 2000 za cele sviatky(pokila sa vyslovene neobzieras) a to keby sa 100% vsetko ekonomicky ulozilo do tuku, tak to nepredstavuje ani 1/4 kila tuku. Takze tie 2-3 dni si clovek moze dopriat, robi to dobre na psyche a clovek si naozaj uzije sviatky, hlavne v okruhu blizkej rodiny a priatelov.
Inac u nas su sviatky tradicne, je to na pocest narodenia Krista, nie komercny sviatok darcekovania a Santaclausa a nesu sa v zmysle pokoja, spokojnosti a rodinnej pohody.
To robi pre zdravie plno, ovela viac nez nahananie sa za darcekami v zmysle dnes tlacenych ateistickych sviatkov.

RNG

Na Vianoce u nas, v rodinnom kruhu vladne tradicia, kasle sa na diety/ Tj zaciname s oblatkami medom a kuskom cesnaku, potom pupaciky(bobalky) s makom, potom sosovicova smotanova polievka, potom ryba. Samozrejme na stole su aj varene zemiaky, dusene hribiky. a rozne zeleniny a salaty. A ja si samozrejme zoberiwem s tym aj moje obvykle kyseliny a enzymi, inac by som mal pri tolke jedla iste mal palu. Samozrejme aspon sa vyhybam pitiu, to necham na aspon 2 hodiny neskor. Pitie vina a sladkosti aspon o 4 hodiny neskor, najlepsie az cez Vianocny den, ked sa serviruje kapustnica s masom a sunka s chrenom.

veves

ja cely rok chudnem, resp. stravujem sa zdravo a pravidelne - cize som dala dole vsetky prebytočné kila.
a na vianoce? to je cas hojnosti, cize sa najem riadne a vsetkeho.
ale! pre mna su vianoce iba piatok, sobota, nedela a potom uz zacina bezny kolobeh. takze za tieto tri dni budem jest slane, sladke kolko sa mi zachce. je pravda, ze nie vecer o desiatej, pretoze za ten rok som si tak zvykla ze keby sa mam v noci najest tak sa pozvraciam.
mozem pribrat tak kilo dve maximalne a tie dam behom tyzdna dole. takze holky, netrapte sa aj na stedry den. ten jeden den nic nepokazi ani nezachrani.

lenulik6

TAk tieto vianoce su pre mna niecim ine... totiz budem sa snazit pocas nich nieco schudnut. Takze prejedanie nehrozi. Ked bude salatik, tak bez majonezy, ked bude rybka tak na kusku masla ... namiesto kolacikov, nejake to ovocie. Inak my nejak nezvykneme vypekat, ale predsa nieco sladke na stole bude. Tak sa budem snazit odolat. No a este chcem zaradit aj pohyb. A ak aj ked hned neschudnem, tak takto urcite nepriberiem :)))

majka_

u nas byva taka tradicia, ze kazdy si musi aspon lyzicu zobrat z kazdeho chodu jedla. akoze az tak velmi vela tych chodov neni: oplatka s medom, bobalky s makom, kapustnica, ryba s majonezovym salatom a klobasa. a zas ked si mas dat len maly kusok, tak zas ta to nezabije. aj ked si hoc z klobasky len jedno male koliesko odkrojime, tak to mame tak zauzivane, ze sa to proste ma tak urobit. takze u nas len ked mamka navari hustejsiu kapustnicu alebo salat, tak vstavame od stola taki preplneni. ale viac-menej to nechava na nas, kto kolko zje. a ani kolacov uz nerobime tolko kolko kedysi. niekolko rokov dozadu mamka strasne vela piekla, ale teraz za posledny cas pecieme mozno zopar "suchych" kolacikov. a to staci. ved vianoce su o inom a nielen o darcekoch a napchavani sa