Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

ÚNAVA

Príspevok v téme: ÚNAVA
unavená

Cítim sa strašne unavená a vyčerpaná. Unavená večer ľahám spať a aj keď mám dostatok spánku, napriek tomu vstávam neoddychnutá. Žila som v strese niekoľko rokov. Prosím, poraďte mi ako sa dokážem zbaviť únavy. Či už diétou, alebo zdravším životným štýlom. Ďakujem .

janka

jasne, ze mozme...budem rada :)
Cez vikend som zase hviezdila, v sobotu som bola v poho, upratovala som skoro cely den a potom oddychovala, no ale nedela zase... na obed som sa uz nudila a jedla som sladkosti a potom som na tym rozmyslala. Uz mi to pripada aj smiesne, ale co mam robit. Potom som cely den prelezala na gauci a vecer som uz zaspala.

dragonfly53

sladkosti az tak moc nejem, pijem tekutiny (popoludni menej). telka je ozaj vysavac energie - totiz ked zapnem, ze len na pesnicky, tak ma to laka pretukat vsetky programy co davaju potom vzdy nieco najdem a namiesto upratovania sedim vo fotelke a cumim do telky. okrem toho, len co sadnem do fotelky hned sa mi drieme a zaspim. aj ked vysivam, zatvaraju sa mi oci, potom to odkladam a spim. Neviem sa prinutit nieco robit, najviac tak umyt riad. vzdy sa zapoviem, ze to zmenim ale nemam vydrz.

janka

cauko...ja mám presne ten istý problém. Večer bývam veľmi unavená a chodím spať už o deviatej. Jem hrozne veľa sladkého. Uvedomujem si to, ale nedá sa prestať. Ráno si poviem, že už nebudem, ale potom príde na mňa zlá nálada a dám si. Potom to zase ľutujem... Neviem, ako by som to premohla, nemám pevnú vôľu. Možno, keby som mala niekoho s kým by som mohla tento problém zdieľať, šlo by to lepšie...
-dostatok tekutín mám
-nepozerám telku, lebo pri nej hneď zaspím...
-je pravda, že žijem v stereotype, ale nič ma akoby nenadchlo, ani keď idem do kina, či divadla...

[zruseny12]

nemas za,co unavena...viem ake to je,mne sa niekedy viecka same zatvaraju od unavy...a mam,co robit aby som sa pramohla.../zlepsilo sa to,tym ked som brala antibiot.koli helikob.ale kedykolvek sa to moze vratit...tak clovek musi byt pozorny a dodrziavat nejake pravidla.../
AFTY-je to jedna z pricin,ked chybaju vit.B...ale je toho viac,je tu aj tema AFTY...tak sa na to pozri...ak budes chciet...
sladkosti...to som tiez bola zavisla,tie zasa zabranuju vstrebavanie vapnika....na to si treba dat pozor tiez...
mne sa teraz velmi osvedcili enzymy...a probiotika/sice beriem ich koli tomu,ze som brala silne antibiotika 3druhy,ale myslim si,ze by pomohli aj tebe...na dobre travenie.../

unavená

Dakujem mariaa za odpoved. Casto sa mi robia aj afty v ustach, asi to fakt bude z nedostatku vitaminu B. Chlieb sa snazim obmedzovat a mozno ten nedostatok Becka mi to spôsobuje.
Nemam sil v sebe premôct neovladatelnu chut na sladke. Hladam v sebe posledne zvysky sil ... ten stres ma nici....
Dakujem vsetkym za cenne rady.... Pokusim sa ovladat a pridam do svojho jedalnicka aj ovocie a zeleninu.

[zruseny12]

este som zabudla,pises,ze si zila niekolko rokov v stresse...to moze byt tiez pricina,stressom sa tiez spusa vela chorob...80%chorob je zo stressu...stress je poriadna potvora...

[zruseny12]

unavena...B-vit.beriem aj ja...a nepriberam...
necitala som vsetky prispevky,ale to ,co pises 28.11.2008 9:43hod. som mala aj ja...
vecer som si lahla spat,a rano som vstavala strasne unavena,nevyspata,dolamana,niekedy som sa nemohla postavit ani z postele....vsetko ma bolelo,ako keby som nespala celu noc a drela niekde v lese-necitila som sa oddychnuta atd.ako kedysi...ked som bola zdrava...
neviem ako by som zacala...
mne sa to zlepsilo to vstavanie ked som zacala brat doplnky na kosti,B-vitaminy,zacala som cvicit,na svaly chrbticu,a prednedavnom som sa liecila na helikob.tak unava opadla uplne...
je pravda,ze sladkosti tiez prispievaju k unave,ale treba hladat aj ine priciny...
tazko sa takto radi...
moze to byt zle travenie,a tym sposobene vsetko,moze to byt len prechodna unava...musis uz prist sama na to.../ja som ti napisala svoje problemi,a ty si s toho vyber,co sa ti bude hodit.../kym som ja neprisla na to,preco som taka unavena ...atd.preslo vela rokov...

sisina

Presne tie iste pocity som mala, ako pise Elvira. Unava moze byt aj zo sladkosti.Ja som 8 mesiacov nejedla sladke a citila som sa super. V poslednom case som sa zase rozjedla, vplyvom jesennej depresie, pocasia, skorsieho stmievania sa, a aj stresu v praci,...jednoducho mi nieco chyba a uz sa znova citim hrozne, stale unava a unava, takmer kazdy den si musim popoludni zdriemnut, lebo nevladzem stat na nohach. Takze uz sa odhodlavam stopnut to a zacat sa ovladat...(a aj troska schudnut, mimochodom, ked som nejedla sladke, tak som schudla 8 kg a teraz su uz 2 kg spat!

unavená

Dakujem elvíra za cenné rady. Viem, o com hovoríš o tých "absťákoch" na sladke. Musím v sebe zmobilizovať všetky sily, aby som sa vedela ovládnuť. Vyskúšam sa ovládať + prídám to "B"-éčko. Ale nebudem z neho priberať? Vraj podnecuje k jedlu....

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

ÚNAVA - Fórum - ZDRAVIE.sk