Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Zacali by ste si vztah so schizofrenikom?

Príspevok v téme: Zacali by ste si vztah so schizofrenikom?
danka456

Spoznala som jedného muza, kt. mi je velmi simpatický a velmi ma pritahuje, ale neviem ako sa mám pozerat na to, že je schizofrenik. berie nejaké tabl. na spanie. Jeho postoj ku mne je dost zvlástny, v podstate neviem na com som. raz sme spolu ako keby sme boli pár a na druhej strane to tak nie je, neviem ci to u neho neni prejav schiz, alebo je to v niecom inom. poznám ho mesiac. prvý týzden sme strávili spolu, druhý týzden mal nejaké psich. problémy, tak sme spolu len volali. tretí týzden chodil za mnou ako kam. do práce a kazdý den mi volal aj 4 krat. a víkend sme strávili spolu aj u neho som prespala a prejavoval ku mne náklonnost, nemyslím tym sex. tento týzden sme spolu volali raz a to mi povedal, ze je workoholik a ze zavolá ked bude mat toho menej, ako naozaj ma vycerpávajúcu prácu, ale cas by si nasiel urc.a neviem ako to mám celé brat poraddte prosím???

Summer_

danka s takym clovekom je tazka komunikacia.. treba na to strasne vela energie, pochopenia /ale tazko chapat ked si to nemala, nezazila/ a taky clovek je nevypocitatelny. Nevies kedy mu bude zase zle a ako dlho to potrva. A ak by si sa do toho pustila, nikdy sa nemozes lutovat. Mozes byt len ta silna, nie ta co caka ze on bude chapat co pre neho robis.. mozno to oceni, ale nebude ti vediet nic dat... jednoducho-vela trapenia.-..

Summer_

Danka ja mam s tymto osobnu skusenost.. Stravila som dva mesiace na psychiatrii /nemala som schyzu ale anorexiu a bulimiu plus vazne depresie a pokus o samovrazdu/ ale bola som tam s takymi ludmi a aj s mnohymi inymi ochoreniami. Momentalne mam priatela, ktory trpi na psych. problemi. Ja som sa vyliecila ale on je este len na ceste k tomu, no musim povedat ze sa mu dari a verim v jeho uplne vyliecenie. Je na dobrej ceste:) Ale obcas je to s nim tazke, velmi tazke. Ked ho chytia tie stavy, dokaze mi povedat velmi skarede veci, ale ja som sa naucila nevnimat to, len mu pomahat lebo viem ze to v takej chvyli nemysli vazne. Ked je v poriadku, je to ten naj chalan na svete a ja ho naozaj milujem.. ale schyzofrenia... poznam vela pribehov, vela ludi osobne aj s lahsou aj tazsou formou, neviem ktoru ma ten tvoj kamarat. Ale moja rada- nezacinaj si s nim... nehaj to tak, trapila by si sa.. schyza je vela krat nevyliecitelna a ty nevies v akej forme ju ma. Nevedela by si zrejme ako na neho. Ak by som ja nemala svoje psch.problemi vtedy, ked som mala, nechapala by som svojho priatela a netolerovala tak ako to robim dnes. Viem ako sa citi, lebo som to prezila a ver ze to neni sranda. Ak by som to nezazila, uz by sme davno neboli spolu. Naozaj, odputaj sa od neho kym sa da...alebo- ak ho moc chces, zisti si jeho psychiatra a porozpravaj sa s nim, aby si vedela v akom je stave a ci to ma vyznam..

danka456

asi máte pravdu,že nemám sa pústat do tohoto vztahu,lebo ho nedokazem ani len pochopit. momentálne je on uz 8 den doma v depresiách, ani len silvester nechcel oslavovat, pritom som ho tahla von, no on mi povedal, že bude doma, a ja som k nemu nechcela íst. lebo oslava nového roka s negatívne naladeným clovekom to nie je zrovna moja predstava a poviem vám, že mi bolo aj blbé mu zavolat, že vsetko dobré do nového roka, lebo pre cloveka v depresiách je to az obtazovanie,on nevidí budúcnost... a urc nie pozitívnu.. ak máte niekto skúsenost, ako sa bavit s takým clovekom pleas napíste...

dada

Mala som vztah s clovekom, u ktoreho vypukla tato choroba , ale zostali sme iba kamarati...proste to neslo, aj ked uziva lieky, nikdy nebude ako my, alebo my nebudeme ako oni... bohuzial....nesla by som do takeho vztahu...aj ked laska hory prenasa ...no neviem, kto nezazije neuveri...

kiran

Ahoj.My my máme niečo ako schizofreniu v rodine,trpí ňou otec,jeho brat,bratranec, ale najhoršie je na tom môj brat.Je to geneticky viazané na mužoch našej rodiny.Nie sú nonstop chorí,majú také obdobia,keď je to ako z knižky o schizofr. a majú obdobia,keď sú úplne normálny. Až na môjho brata.Ten musí brať lieky furt.Keď je chorý, je svetový, balí baby, chodí von, je nasilu vtipný ale rýchlo sa nahnevá,nemá s ničím problém,svet gombička.Keď je zdravý a plne si uvedomuje svoj stav,tak sedí doma v depresiách. Je mi to ľúto, ale radila by som Ti dať od toho chalana ruky preč. Pokiaľ nie si psychický masochista, pretože takto chorý človek potrebuje veľa duševnej istoty a sily. O môjho brata sa stará mama,ale za tie roky je z nej psychická troska. Už roky nevie spať a zapíja tabl. na spanie tvrdým alkoholom...Ničí to vzťahy v úplne celej rodine

delphia

danka456, nebud z toho smutna, ale skus to akceptovat. on si to naschval nevymysla, len aby nebol s tebou, ale on je jdnoducho chory. ide o vazne psychicke ochorenie, ktore sa vyliecit neda a zivot s takym clovekom je velmi tazky (kamoskin otec je shyz. a viem co vsetko museli prezit). ale ani im to jednoduche nie je...
vazme si, ze sme relativne zdravi a nech nas tato a podobne pliagy zdaleka obchadzaju..

danka456

janka ty si to asi naj vystihla pleas ak más nejaké podobné info alebo skúsenosti, tak napís...alebo ktokolvek iný ja som si cítala o schizofrénii ale v podstate si to neviem vsetko preniest do praxe co to znamená, ja som typ, že viem co chcem a mám ustálené city, co on asi nie a nejak to nedokázem potom u neho pochopit, pripadá mi to strastne nenormálne. ked bol so mnou tak sme sa dohodli, že strávime silvestra spolu a teraz som mu ja zavolala co teda a on chce byt doma, podotýkam, ze si urcil aj dátum do kedy bude doma, pritom pred tým tvrdil, že by sme isli s priatelmi oslavovat a teraz je to uplne inak.... som z toho smutná.... inak on uz má nad tridsat

didaaaaa

Myslim ze by som sa do toho nepustala....Poznala som jedneho schyzofrenika,moj sused.Boli sme priatelia normalne navstevovali sa no ked nahodou pozabudol zjest tabletku tak vykrikoval ze kto sme co tu robime nech vypadneme z nasho bytu,ze to nie je nas byt...Nikdy nevies co sa moze stat ak nahodou na pilulku zabudne.

janka

Áno, je to schizofrénia....keď je s tebou, miluje teba, ak je inde má iný svet - bez teba - ty tam nepatríš. Schizofrenici sú niekedy otupený (sedí pri tebe ale myšlienkami je inde, môže sa aj sám so sebou rozprávať, mať halucinácie).....čím bide starší, tým sa to bude zhoršovať.... Ty si od neho ešte neodišla? Tak to radšej urob. Vážne psychický chorý človek nie je vhodný partner do manželstva. Ty v podstate ešte nevieš o čo ide, ale radím ti dobre....veď mu môžeš byť dobrou kamarátkou..

Textová Inzercia

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Zacali by ste si vztah so schizofrenikom? - Fórum - ZDRAVIE.sk