Zacali by ste si vztah so schizofrenikom?

Príspevok v téme: Zacali by ste si vztah so schizofrenikom?
danka456

Spoznala som jedného muza, kt. mi je velmi simpatický a velmi ma pritahuje, ale neviem ako sa mám pozerat na to, že je schizofrenik. berie nejaké tabl. na spanie. Jeho postoj ku mne je dost zvlástny, v podstate neviem na com som. raz sme spolu ako keby sme boli pár a na druhej strane to tak nie je, neviem ci to u neho neni prejav schiz, alebo je to v niecom inom. poznám ho mesiac. prvý týzden sme strávili spolu, druhý týzden mal nejaké psich. problémy, tak sme spolu len volali. tretí týzden chodil za mnou ako kam. do práce a kazdý den mi volal aj 4 krat. a víkend sme strávili spolu aj u neho som prespala a prejavoval ku mne náklonnost, nemyslím tym sex. tento týzden sme spolu volali raz a to mi povedal, ze je workoholik a ze zavolá ked bude mat toho menej, ako naozaj ma vycerpávajúcu prácu, ale cas by si nasiel urc.a neviem ako to mám celé brat poraddte prosím???

danka456

prosím poradte? nas vztah je úplne zvlástny, ked sme spolu a vypijeme si tak je pri mne ako keby sme prezívali velkú lásku, spíme aj vedla seba a potom sa mi zase neozve a tvrdí ze vztah nechce a pritom on vzdy zacne ma drzat za ruku a hladkat a pochybujem ze mu ide o sex, lebo mal moznost a neurobil to, tak o co mu ide,tak to nechápem... je to prejav schizofrénie, že najprv chce byt iba kamarát a na druhej ma miluje, fakt ho prestávam úplne chápat.. snazím sa ho respektovat, ale ked mi povie ze budme kamaráti a potom sme spolu ako zalubený. ked nás niekto vidí, tak si myslia, že máme vztah a pritom je to na druhý den u neho inak

danka456

danka456, ak Ti mozem poradit a Vas vztah je este len v pociatkoch ukonci to, pretoze viem ze sa na to pozeras tak ze ho mas teraz rada,si zalubena, ale predstav si zivot s takymto clovekom, to znamena rodina, deti, starostlivost a hlavne zodpovednost. To znamena, ze jednak Tvoje deti mozu zdedit tuto chorobu a potom vobec doverovat takemu cloveku a nechat mu trebars deti na zodpovednost a vobec stale zit v obave, ze co ked mu raz prepne a nieco urobi. Ja viem mozno teraz ma odcudzia niektorí, ze nedavam sancu na rodinu takemu co je postihnuty touto chorobou, ale uvazujem aj trochu egoisticky, lebo mam v rodine takeho pacienta a ked je aj moja rodina vidim ako trpi ta druha strana to znamena ta žena a to este nemaju ani deti a dost si toho prezila pri nom. Ine by to bolo, keby sa to stalo po case, po rokoch ked uz mate rodinu, ale takto este sa to da ukoncit este bez bolesti pre obe strany. No je to na tebe ako sa royhodnes, ale kazdopadne zapoj do svojho rozhodovanie rozum, lebo laska pominie a potom je to len o tolerancii a kompromisoch. Tak drzim palce, aby si sa rozhodla spravne

janka

Poznám to dosť osobne, zoznámila som sa tiež s veľmi príjemným chalanom. Bol fajn, občas mal zvláštne správanie ale nič hrozné. (ja som najprv nevedela, že je schizofrenik). Po 6 mesiacoch sa objavila jeho priateľka s ktorou žil a pýtala sa kto som (možno sa pýtaš, ako je to možné???? A že som bola taká hlúpa?!?!!!Ona chodila pracovať von...) Omyl, schizofrenici majú rozdvojenú osobnosť a môžu žiť rozdielnym životom v 2 svetoch. Paralelne žil 2 životy. Ak sme si s jeho "druhou" spolu sadli v kaviarni a porozprávali sa, zrazu nám čudné veci úžasne dokopy zapadali. Schizofrenici sa vyznačujú nadpriemerným IQ. On nebol zlý, len jeho život sa mu nezdal zvrátený.....on to považoval za normálne. Sú citovo vyprahlí, nevnímajú situáciu ako celok, ale vyberajú si detaily, ktoré považujú za dôležité. Až neskôr som sa dozvedela, čo robil . (odprevadil ma autom domou a v hneď išiel k tej druhej. Mal to tak geniálne premyslené, že sme na nič obe neprišli.....a strašne veľa iných vecí). Ak ti môžem poradil, nezačínaj si s ním. On nemusí byť, ale schizofrénia je veľmi ťažká pschychická porucha. Mne ten "môj" spôsobil také problémy, že som schudla na 48 kg a ledva stála na nohách. Ale nevravím, že mu nemôžeš byť kamarátkou. On nemôže za to, že je chorí.

danka456

uf no som zvedavá ako nás vztah dopadne, je mi to strastne lúto, ze som konecne spoznala chalana kt. ho mám rada, sadol mi fyzicky aj sa máme o com porozprávat, ale bohuzial je chorý.

0001

Pri schizofrenikovi je najdôležitejšie si uvedomiť a priznať svoju chorobu. Musí sa naučiť s tým žiť!!! Pokiaľ dokáže toto tak najväčšiu časť svojho boja má vyhratú...Pokiaľ nie tak je to veľmi ťažké a riskantné. Lebo taký človek dokáže čokoľvek, častokrát sa stáva že síce berie lieky ale po určitej dobe ich sám vysadí, pretože si pomyslí že už mu nič nie je. Vtedy je to najhoršie, lebo úplne podľahne svojej chorobe a svojim myšlienkam. Nato treba dávať veľký pozor. Pokiaľ by si sa chcela pustiť do takého vzťahu tak si musíš dať všetky pre a proti, lebo síce získaš lásku ale veľa toho stratíš. Je to veľmi zložité..

ajja

Uf, tak to je narocne. Moj nazor je, ze ak choroba=schyzofrenia prepukne vtedy, ked je clovek uz vo vztahu, mozno ma aj deti /to je situacia nasich znamych/, tak ten zdravy partner by mal zostat ako opora pri tom chorom. Ale pokial vztah len tusite, tak by som radsej volila formu kamaratstva a pomoci bez prejavov lasky. Ale zatial to tak asi aj medzi vami vyzera

danka456

Ja nie som si istá ci chce, tvrdi ze sa cíti uplne super a viem ze minulé dva týzdne bol u psichytra ale tento týzden nebol, a mám pocit, že nechcel ani tam íst.3 týzdne do zadu mal ale velmi zlé neviliezol ani z domu, musela k nemu príst psich. a dat mu lieki. mal halucinácie, nespal, pokus o samovrazdu. ked som ho videla mal cisto výraz blázna, teraz uz vyzerá dobre, ale neviem ako to bude ked nepojde lekárke.

00001

medusa
ale môžem, pretože pokiaľ sa lieči tak sa ničoho nemusí báť. Lieky sú dosť silné na to aby všetky tieto príznaky potlačili. Viem o čom píšem, už som sa stretla s vicerími schizofrenikmi a dokonca aj môj bratranec ju mal... Najdôležitejšie je aby ten dotyčný CHCEL, pokiaľ nechce tak to je už zlé.