Ako si poradit s otcom?

Príspevok v téme: Ako si poradit s otcom?
dcera otrasaka

Ahojte vsetci...zaujima ma vas nazor na cloveka ako je moj otec. Uz mi fakt strasne lezie na nervy, niekedy rozmyslam, ze ho udam za psychicke tyranie.

Takze, jeho hlavnym problemom je to, ze je hrozny drzgros...zarobi dost, myslim ze aj viac ako bezne pracujuci otcovia. Ale peniaze, ktore zarobi si uklada kamsi do pancuchy a je ochotny zaplatit akurat tak najomne kazdy mesiac a dat mame tisicku..

U nas doma to vyzera asi takto...rano sa zobudim a uz pocuvam fotra: "preco hori ta telka? preco sa stale fenujete a umyvate si vlasy?"
poobede, ked pridem zo skoly a chcem oddychovat /a on nahodou pride skor z roboty/: "riady nie su umyte, preco zase hori ta telka, vypni ten pocitac, preco idu radiatory na plne gule, ste ako zmrzliny, preco stale musis tym rybam filtrovat vodu v akvariu, vypni aspon to svetlo, co svieti nad akvariom".

vecer:

"vsade v okoli sa v ziadnom byte nesvieti, len u nas musi byt vsetko rozsvietene ako vo vyklade, naco zazihas v kupelni, ked si ides umyt len ruky, naco splachujes zachod, ked len cikas, naco si holis nohy - aby si sa mohla kurvit?" /upozornujem, ze mam priatela viac ako rok, ale on to mysli nanho/, dalej ked sa sprchujem viac ako 5 minut...uz mi trieska na dvere, aby som vypla tu vodu, ak ju nevypnem, tak mi tam vpali a vypne mi to sam, sice som namydlena.

-dalsia situacia:
dal mi peniaze, aby som nieco zaplatila...ostalo mi 400sk, tak som si 200 zobrala a kupila si lieky. Vecer povedal aj napriek mojmu vysvetleniu, kde som minula peniaze, ze chce mat 400korun na stole. akoby sme boli cudzi.
Na mojho priatela, hoci nam uz mnohokrat vo vela veciach pomohol a otec dobre vie, ze to so mnou priatel mysli uprimne hovori, ze naco mi je chalan, ze ja to nepotrebujem, ze ja sa potrebujem ucit...ze radsej si ho mala zbalit moja kamoska..

Toto mam doma neustale...otec nam nedokaze povedat mile slovo, otcovsky milo poradit, dokaze po nas len hucat a vecne nas poucovat, kde ako lepsie usetrime, hovori, ako sa mam sprchovat, ako mam pouzivat radiator, ked idem von a pytam od neho peniaze, da mi sotva 50sk a tvari sa, akoby mi dal tisicku....
Uz to psychicky nezvladam...da sa toto brat ako psychicky tyranizmus? co robit, aby sa zmenil?

dakujem za rady.

svetlana6

takych otcov je zial viac. zeny si na nich po tolkych rokoch uz zvyknu a neriesia to. poznam ale jeden trochu iny pripad, ked deti postupne vyrastli, studovali na VS, potom sa odstahovali a ich mama sa zamestnala ako opatrovatelka v Rakusku (chodi na 2tyzdnove turnusy)tak sa stalo, ze chlapik ostal zrazu sam a nemal koho buzerovat :o) a ked rodina (deti) pride na navstevu, je na nich sladky ako med. aj na zenu,lebo mu chyba. a po dvoch tyzdnoch ked je uz vsetko takmer po starom, ona zase odchadza do Rakuska. nie je to idealne, ale su teraz vlastne spokojni.

jajka001_

zalezi to iba od tvojej maminy ako sa rozhodne stravit zvysok zivota. moja mama je šťastne rozvedená :)) ma svoj zivot, nemusi obskakovat nevdacneho ufrflaneho chlapa a robi si co chce a na co ma chut. chapem tvoju maminu ze ma strach zo samoty. medzi chlapmi si velmi nenavyberas. kym jeho spravanie dokaze ignorovat a netyra ju a nenici svojim spravanim tak to asi ani nema chut menit. vy mate zase svoje zivoty, odstahujete sa, zalozite rodiny...je to len na tvojej mame ci chce byt stastna a ci tomu este veri ze moze byt stastna

dcera otrasaka

Moja mama je super, da sa s nou porozpravat, ale nechcem jej ublizovat tym,ako budem kydat na otca. Ju to samu mrzi, a asi sa aj boji toho, ked raz odideme so sestrou z domu.ze s nim ostane sama.ale rovnako si asi nevie predstavit uz zivot bez neho. ja mam 21, mama je v strednom veku.to uz clovek tazko meni zabehnute..

jajka001_

taki ludia su neznesilni...moj otec bol podobny, mama sa s nim chvalabohu rozviedla a mame pokoj. tiez to mala spociatku financne velmi tazke ale po par rokoch to bolo ok, uz sme vsetci zarabali a zivili sa sami...jeho nezmenis, mozno by sa to sice dalo ale len minimalne a za vela namahy. hlavne tvojej mame by na tom malo zalezat, ked na tom nezalezi jej, ked nemate ziadne vztahy tak asi tazko, ked jemu to vyhovuje a uz roky je na to zvyknuty...kolko mas rokov? uz si zrejme dospela takze mozno sa coskoro odstahujes a budes mat pokoj

Adulka

No ano, je to týranie, veď by som zošalela...Je mi to normálne ľúto... A maminu máš akú?? S ňou sa nemôžeš o tom porozprávať??

dcera otrasaka

Ja som nad tym rozmyslala...podla mna medzi nimi uz odjakziva chybal uprimny rozhovor. Keby mu mozno volakedy daaavno na zaciatku vztahu dokazala otvorene hovorit o veciach, co jej na nom vadia, tak by teraz nebol taky.

Moja mama si uz nanho zvykla...vie,ze ked sa otec nastve, tak to zachvilu pominie. Ona by sa s nim aj rozviedla, ale sama by sa nedokazala uzivit:(