strach

Príspevok v téme: strach
list

ahooojte...chcela by som niekoho poprostiť o radu.moj problém suvisí so strachom, ked sa postavím pred väčšiu skupinu ľudí.Chodím na výšku a mala som prednášat seminárku, pokial som sedela to bolo v pohode,ale ked somsa postavila pred celú triedu,tak som sa nedokázala na nikoho kuknuť, dívala som sa do okna...zhoršilo sa mi dýchanie..no proste brutal...tak som sa to snažila čo najrýchlejšie skončiť..neskor som zistila, že už len ked mám niečo povedat alebo prečitat a sedím...tak sa mi trasie hlas..stále si hovorím, či som normálna..že ved sa nemám čoho báť..ale srdiečko sa bojí a začne prudko biť...tak preto Vás prosím o radu..ako mámbojovať proti tomuto strachu..bo seminárok bude ešte viac...a tým pádom aj viac výstupov pred spolužiakmi...a nechcem vyzerať ako bojko...čo sa mi zatial dost dobre darí...prosim napíšte..dakujem pa

strach

No inac Mjanik ma pravdu, strach suvisi s oblickami, ak nie su uplne v poriadku a pritom to vobec nemusis fyzicky pocitovat.

mjanik

ak ti to neprejde,tak vyhľadaj dobrého akupunkturistu,nech sa "pohrá" s obličkami a žlčníkom a strach sa stratí

strach

Ja som minule pozeral na cesku stranku www.diochi.cz a su tam pripravky aj na zvladnutie stresu a strachu - napr. diocel. Neviem ci to funguje, ale mozes to skusit, treba skusit vsetko. Ja by som to na tvojom mieste aspon vyskusal.

jaja

a myslim ze v tvojom veku je publikum chapave nie ako ked prednasas malim detom ktore to nezaujima alebo pubertiakom co si z toho vedia robit aj srandu ked ich to nezaujalo...pred takym publikom sa vystupuje tahzsie...a myslim ze v tvojom veku uz ludia maju dostatok rozumu aby to brali s vaznostou :) a myslim ze ich to aj zaujima...oni ti su urcite aj vdacni ze sa dozvedia nieco nove

jaja

mno niektori nevieme kde sa ten zdroj strachu berie asi najlepsie by bolo najst pricinu toho strachu az potom ho odstranovat...ale ono to pojde casom lepsie uvidis...alebo ak mas nejaku kamaratku v publiku skus sa sustredit na nu a prednasat to len jej ostatnych si nevsimat....ale zeby to zas nevyzeralo ze sa upieras len na nu...neviem niesom psycholog zasa ti nechcem zle poradit ale dufam ze som ti aspon trochu pomohla...

list

krásnych 20...Už som na výške...a práve to ma hnevá...že sa nemusm bať...ony su v pohode...počuvajú..a ja sa bojim a bojim a bojím..a stále neviem , kde je ten zdroj strachu....asi to, že rozmýšlam nad tým čo si myslia a to je to...na čo musím presta myslieť..:-(

list

jaja..dakujem....budem sa snažiť...propagovať tvoje rady....1.pozitivny vzťah k publiku
2.pánom tejto situácie som ja 3.nemysliet na to čo si myslia ,ale venovať sa hlavn téme, kt. mám prednášat....3.Zásady, kt.sa budem držať...tak drzte palceky... pa pa

jaja

ak sa smiem opytat kolko mas rokov ?? vies je to rozdiel ked vystupujes pred pubertiakmi a dospelimi ludmi...a rusia ta spoluziaci nejak pri tvojej prednaske ? myslim nejakmi uustipacnimi usmevmi a pod ??