Prvé dni so strojčekom

Príspevok v téme: Prvé dni so strojčekom
jaja

Ahojte mam strasne komplexy zo strojceka nie preto ako v nom vyzeram ale koli tomu ze ma strasne bolia zuby a nezlepsuje sa to uz to mam 3ti den a strale ma boli rovnako a bolest neustupuje...jeden zub sa mi dokonca kyve...a mam oritu peru...robia sa mi pluzgieriky v ustach pri kontakte vnutornej pery so strojcekom...a za tie 3 dni som sa poriadne nenajedla...dufam ze to prejde a budem moct jedst normale...lebo nic nemozem pozut vsetko zujem na prednych hryzakoch....alebo si dam nieco riedke...a pomaly radsej ani nic nejem.....ake ste vy mali pocity v prvych dnoch ?? ustupi to ?? A ti co nosite strojcek uz tak aspon mesiac ?? citite nejake obmedzenia v stravovani ??? a bolest ?? a ta pera ?? zvykne si nato ??

gabča

Tak môžeš prispieť, ale pre info, táto téma je stará už asi 8 rokov, takže.... a bolí to asi prvý týždeň dosť a potom už menej a potom už vôbec. pre iných.:) pekný deň.

odpovedam

Ach, jaj. Nauc sa pisat pekne slovensky s ciarkami, inak tvoje vety nedavaju zmysel, aspon ja teda nerozumiem presne ;-)

Ved chod na najblizsi termin k zubarke, pripadne skus ineho zubara poprosit, ze si akutny pripad a potrebujes zamok prilepit naspat. Ved co ine sa da robit?

hhh

Dobry den mam prvy den strojcek na zuboch a neboli to vobec co sa cudujem alevmam vacsi problem na doch prednych zuboch sa mi to odlepilo ten zamok a neviem co s tym a moja zubarka ordinuje len dva krat do tyzdna je to a mam na to este tyzden ....dost neprijemne vie mi niekto poradit? :/

smiley_y

ja sa toho strasne bojim o dva dni mi ho idu dat a tie prve dni snim sa hrozne bojim nepotrebujem aby ma boleli zuby fakt nie

jaja

cassiee ludia na okolo to beru uplne ako samozrejmost...ked si kamosky alebo kamarat dal strojcek stale som ho brala za takeho isteho cloveka akym bol doteraz...a ber ohlad nato ze ako ten strojcek si zoberies k srdcu ty tak to obvplivni aj ostatnych...takze to ber ako samozrejmostou a nebud z neho zufala vsetci ta budu mat rovnako radi...

jaja

ja mam 14 :D a strojcek budem nosit mozno do 16 ale depresiami netrpim...najpr som sa trochu bala...ale myslim ze to vobec neobvplivni moj zivot...naopak skvalitni moj zivot po zlozeni strojceka :) budem mat aspon rovne zuby a ked sa usmejem uz nebudem pripominat upira..myslim ze tie krive zuby su take hrozne ze by obvplivnili moj vyzor tak isto ako strojcek a ked si dam strojcek aspon budem mat skarede zuby 2 roky jak bez strojceka cely zivot :D a myslim ze to nikomu v mojom okoli nevadi...ani chlapcom...

cassiee

Jaja mám 15:) čiže aj ja by som mala prežívať najkrajšie roky svojho života,je to však iné. Vždy som mala povesť takej princezničky neviem či vieš ako to myslím ,odvtedy čo som sa dozvedela že budem nosiť strojček,trpela som strašnými depresiami. Veľmi som sa bála ako to Ludia zoberu,že ma odsudia. Nakoniec ma do neho donutili.:( Ty máš koľko rokov?

jaja

fuuh tak ja dufam ze to prejde :( lebo tie pluzgiere su najhorsie :( ale myslim ze casom sa tie dve vycievajuce zuby aj trochu viac zasunu a tak sa nebudu tie zuby az tak dotykat pier ale ajtak :(