setriaca dieta

Príspevok v téme: setriaca dieta
elisa_bone

Dobry den,uz rok mam problemy so zaludkom mam zapal zaludka,velmi vela zlce v zaludku(masivne zlcove jazierko),kvasinky a pred dvoma mesiacmi som sa preliecila na HP.Bola som hospitalizovana a bola mi doporucena setriaca dieta.Chcela by som vediet ci pri tejto diete mozem jest muesli,ovsene vlocky,krupicovu kasu a majonezove salaty(vlasky,parisky,rybaci alebo tresku v majoneze).Prosim poradte.Vdaka :-)

radca

striaca dieta by nemala obsahovat mliecne vyrobky, obilniny, bublinkove vody, sladkosti, mastne jedla a jedla s obsahom konzervantov. Jest vela zeleniny-vhodna je kapustova zelenina, a spenat, atd, chude maso (nie vela), ryza natural atd.

RNG

setriaca dieta je hlupost.Zlc treba absorbovat do vlaknin a vyniest z tela. Do zaludka sa dostava zlc len pri kvaseni v crevach, tj nedostatky kyselin v zaludku, kde sa to kvasenie a hnitia zacne a pokracuje dalej do criev. Vyvinute plynu vytlacia zlc spat do zaludka, ktory nie je syavany na zlc(zasaditu) ale na kyseliny. Tak sa zapali, boli ako cert a moze ro viest az k rakovine, ked sa tie dlhodobe zapaly neadresuju.
Dobry zdroj vlaknin okrem zelenin a ovocnych pektinov(najma jablka a korenova zelenina) je psylium
Lyzica denne zamiesana do pohara vody ti zrychli posun v crevach(creva potrebuju vlakniny, aby mohli obsah posunovat)a nasiakne do seba zlc.
Odporucam brat nejaky zdroj kyselin, ako napr Betain HCl na zlepsenie zaludocnej casti travenia a vytlcenie kvasenia a hnitia v zaludku, pripadne aj enzymi na zlepsenie crevnej casti travenia, co tak isto zlepsi priechod cez creva a vytazenie zivin z potravin.