Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

prosím..

Príspevok v téme: prosím..
radka_*

2 mesiace som prezivala uzkost, priznaky asi ani nemusim opisovat, kazdy asi vie co to obnasalo, bolo to hnusne obdobie, teraz som na tom podstatne lepsie, mnoho z toho uz pominulo, co mi "len" ostalo je busenie srdca. stale mi busi srdce a ja sa strasne bojim, ze na to zomriem:( co mam robit? mam ist ku kardiologovi, aj ked viem, ze je to pravdepodobne vyvolane tym stresom? pijem magnesium, ale to srdce nie a nie ukludnit, stale to busenie a ja uz som z toho chora a hlavne sa strasne bojim tej smrti:( poradte..

luuca

ahoj som tu na tomto fore nová a bola by som rada keby mi niekto pomohol s mojím trápení. už od roku 2001 mám že vraj PP ale až roku 2006 som navštívila Psychiatra aby mi nejako pomohol nekoľko ma to obmedzovala pri práci. brala som cipralec asi rok a potom som ho postupne začala vysádzať. teraz po osmich mesiacoch sa mi to vrátilo znovu tak mi predpísal opať copralex a iíxel. bolo mi z tých liekov teda neuveriteľne zle. tak som zašla znovu a povedala som že ten Ixel chcem vysadiť no je mi stále na nič aj z toho cipralexu. neviete mi poradiť ako je možné že pred tým som ho znášala bez problémov a naraz mi je je z neho zle??? Ďakujem za rýchlu odpoveď

radka_*

dakujem:) vies, v skole zazivam tiez strasne vela stresov, lebo napr. mame jedneho profesora, ktoreho sa strasne bojim, vzdy ked pride na hodinu mam strasne stresy, lebo ked niekto nieco nevie, strasne nadava a robi hnusne veci, tak mavam nervy potom. ale aj to s tym NIE, to som cela ja. nikomu neviem povedat do oci nie, potom sa vyvliekam z jedneho problemu za druhym. napr. niekomu nieco slubim, ale nieco mi do toho pride a ja nemozem to splnit a vtedy mam tiez strasne stresy, ze sa na mna nastvu, ze ma uz nabuduce nikam nepozvu, lebo som to a to zrusila, ze ma za to znenavidia, lebo taketo veci sa mi stavali dost casto. alebo dalsia vec je, ze v tom obdobi som zacala mavat strasne stresy zo samoty, nemohla som byt ani chvilku sama, lebo sa ma zmocnil hnusny pocit a toto mi ostalo doteraz. nezvladam byt sama a to mam 17, je to cosi strasne, lebo vsetci si myslia, ze som nejake uplakane 3rocne dieta, ktore vzdy s niekym musi byt a ja uz mam 17 a mam strach zo samoty. alebo mam obcas strach z pocitu, ze ma nikto nema rad, ze rodine pridavam len problemy a kamaratky ma nemaju radi a tak. a potom sa cudujem, ze mam take stavy.

radka_*

dakujem vam, skutocne velmi pekne. aj tebe, sasha, aj tebe, milos, ste zlati. knizku si kupim a zacnem na sebe pracovat. je pravda, ze som clovek, ktory ma zo vsetkeho stresy, potom sa ani necudujem co vsetko to prinesie. ale mala by som sa naucit to vsetko zvladat, dufam, ze ta knizka mi v tom pomoze.
a milos, aj ty si nieco take zazival ako je to busenie srdca? a tiez si to zazival viackrat dni po sebe bez prestania? a si si teda isty, ze sa nic nemoze stat? dakujem.

sasha

no mne nedal vobec ziadne lieky...ale vies kazda diagnoza je ina...ak by ti aj nieco dal budes to brat...to ze nechces...ja beriem uz 10 rokov kazdy den lieky proti alergii, rok kazdy den lieky na chronicky zapal zaludka a som tu...no a ako som sa dostala k doktorovi...isla som za obvodnou...pvoedala jej svoj problem...ona uz vedela co robit...isla som hned na kardiologiu...tam tie bezne vysetrenia...a rozhovor...doktor sa ta pyta...ake mas prostredie...kde si vyrastala...ako sa ucis,ci zvladas skolu...proste otazky nato,ako zvladas stres,ci sa s nim vies vyposriadat...a ako to zvladam ja...no hm...stale som v strese...skola je sama o sebe stres,ale skus si delit cas,rozveselovat sa maličkostami,byt s priatelmi...ukludnovat sa pri telke...hlavne nato skus nemyslieť...a naucis sa to aj sama...aj bez pomoci...a hlavne si musíš povedať,že ti zalezi natom,aby si bola zdrava...raz budes chciet mat rodinu,mat deti....a musis byt silna...nauc sa to teraz v mladom veku...da sa to...a ak to nezvladas sama...porozpravaj sa o tom s kamaratkou, s niekym doma....a k tomu magneziu...ja som ho nepila...lenze uziva ho moja mama...a ked som sa ja nato pytala lekara...taq mi hovoril,ze to neuzivat, ze to moze na kazdeho posobit inak...take lieky a zvlast na srdiecko...to rpenechaj na lekara...ale urcite s tym uz necakaj....a hlavne klud...sama musis prist nato ako vsetko zvladat,ako zvladat aj zle obdobia...tomu sa nevyhnes ani dalej v zivote....drz sa:-)

radka_*

milos, dakujem. a prosim ta, mala by som s tym ist ku kardiologovi alebo nie? fakt sa bojim toho, ze na to zomriem, ze dostanem z toho infakt, ze jednoducho sa to srdce z tolkeho namahania unavi. asi si myslite, ze prehanam, ale naozaj sa toho desne bojim. a tu knihu si urcite kupim, dakujem. a naozaj vsetkym dakujem, teraz ste ma upokojili a hned sa citim lepsie, toto som potrebovala.

radka_*

to naozaj? fuuuha. ja som isla do lekarne si vypytat nieco na upokojenie toho srdca. a lekarnicka mi hned ako prve dala sumive tablety magnesium, ze to je vyborne na upokojenie. tak som ich uzivala, ale tak ak to nema pomoct, urcite to prestanem pouzivat. a ja si myslim, ze dopadnem presne tak isto. ze mi povedia, ze to je zo stresu, ze to je na mne, ako sa s tym vysporiadam. ale co ak nie som dost silna na to, aby som zvladala stresove situacie? ale ziadne lieky brat nechcem, to nie. a prosim ta, tebe sa to dari? lebo sama sa s tym vysporiadat je skutocne narocne, ty to ale zvladas, vsak? a smiem sa opytat ako? a este ak mozem otazky, tak tebe dal ake lieky? a este stale ich uzivas? a posledne - ty si s tym sla k obvodnemu alebo konkretne ku kardiologovi? prepac za tolke otazky a dakujem:)

sasha

mam 18...a bola som u neho asi pred dvoma rokmi prvykrat...vtedy bolo vsetko v pohode...ale potom som mala tiez nervoznejsie obdobie...(problemy v rodine) a stale to bolo horsie a horsie...mala som vysoky tep a neskutocne nizky tlak...bola som pri lekarovi...ale nenasadil mi lieky...vraj je to psychickeho charakteru a musim s tym bojovat sama...povedala som si,ze sa nemozem rozculovat,ked mi zalezi na sebe samej....inac pisala si,ze beries magnezium...a vies o tom,ze to nemoze pit len taq hocikto?...ze ti to musi odporucit jedine lekar...pretoze ti to moze zrychlovat tep srdca...skus to prestat pit na par dni...a mozno mas po probleme...:-)

radka_*

dakujem, sasha. a ty si tiez s tym busenim uz bola u lekara? ak ano, dal ti na to nejake lieky? a dakujem za ukludnenie. a ak sa smiem opytat, kolko mas rokov?

sasha

verim,ze nie si blazon...a busenie trapi aj mna...pri akejkolvek stresovej situacii....to je logicke u kazdeho...zbytocne sa tym vsak zatazujes...ale jedno je iste...tvoje pochybnosti a strach ti zmierni jedine lekar...takze nevahaj...mas este dlhy zivot pred sebou...:-)neboj sa nicoho...

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

prosím.. - Fórum - ZDRAVIE.sk