Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

BOŽE, PREČO ???

Príspevok v téme: BOŽE, PREČO ???
nešťastná

viem, že nejde o život, ale už neviem čo mám robiť s mojou 17-ročnou dcérou. je absolútne neschopná existovať v tomto svete. nedokáže si okolo seba nič urobiť, upratať, pripraviť jedlo, chodiť normálne do školy. v kolektíve je úplne osamelá, nemá žiadnu priateľku. včera bola s triedou na výlete v budapešti, hoci som jej všetko zabezpečila, aj tak jej ukradli peňaženku so všetkými dokladmi. mám ju rada, ale ja tu nebudem večne. som z nej už úplne hotová. veľmi sa na ňu hnevám, lebo je to totálna neschopáčka. doma len sedí ako teliatko, ani úlohy nestíha. pritom nie je blbá ale do žiadnej práce ju človek nemôže donútiť. mám tri dcéry - dve staršie sú už samostatné a v pohode, toto jediné mi pripadá akoby sem spadlo z marsu. naozaj už nevládzem. máte nejakú dobrú radu?

lea

nie je problem v tom, ze po 2 dcerach by ste preferovali chlapca? nebolo uz jej narodenie poznacene sklamanim, ze je to zase dcera? mozno to poznacilo jej vychovu, deti taketo veci lahko vycitia

fgf

nestastna, a ako jej to ide v skole? ja som jej totiz dost podobny vo viacerych veciach, co tu bolo spomenutych, tiez mam 17 rokov, detstvo mam navonok celkom normalne, pretoze sa snazim ako-tak zapadnut do spolocnosti, ale vnutri som rovnaky ako ona a vdaka mojmu konstantemu filozofovaniu sa takmer vobec neucim...a mimochodom tiez som este nikdy nemal dievca, ale to preto, ze ziadne ma povahovo nepritahovalo...hladam nieco ako je ona :)

nikolasa

Aj ja som bola v skole slimak. Zacalo sa to tym, ze som viackrat na telesnej skoncila posledna a decka sa mi posmievali. Rozhodla som sa doma, ze to poviem, ze ma povzbudia, aby som si to nevsimala. A co sa stalo doma? Nieco, co ma riadne sokovalo. A vraj najskor sa da zdoverit rodine. Povedali mi, ze si za to sama mozem, ze som vazne ako slimak. Pritom mi neslo iba behanie, gymnastiku som vedela dobre. Dopadlo to tak, ze som si povedala, ze im uz nikdy nic nepoviem, ked sa mi niekto bude posmievat alebo ponizovat. Zaroven som si povedala, ze ked som pre nich slimak, tak sa aj budem spravat ako slimak. A spomalila som tempo o polovicu. Az ked som zacala pracovat, som opat pridala, ale to uz zijem sama.

sida

Napadla ma ešte jedna vec. Od malička sa jej spolužiaci posmievali a ubližovali jej (týrali ju). Dieťa rieši takéto problémy 2 spôsobmi - pasívne (uzavrie sa do seba) a agresívne (je zlé, vystráje, až privádza svoje okolie do nepríčetnosti). Tvoja dcéra nakoľko je veľmi citlivá si zvolila ten prvý spôsob. Prestala vyhľadávať kamarátstva, lebo jej každý ubližoval, tým, že je sama ju nikto netýra, je spokojná. Nie je tomu tak ešte aj teraz? Aký je jej vzťah so spolužiakmi dnes? Prečo sa jej nechce ani len vztať do školy....nie je dôvod ten, že tam nechce ísť, lebo sa tam necíti dobre? Možno to nedáva tak najavo, veď za 17 rokov nič iné nepoznala, ona si zvykla, ale... (predstav si, že máš domam manžela alkoholika, ktorý ťa mláti (aj to je týranie, ale telesné. Ty by si sa tešila vracať do tohto prostredia?)

sida

Ona sa nezrýchli, možno len o trošičku. Viem o čom hovoríš, ja mám takého brata....za ten čas čo ošúpe zemiak ja 20. Keby pomalosť kvitla, tak má ružičky aj v zadku... Problém je aj v tom, že nechodila do škôlky, nemala sa kde naučiť vychádzať s rovesníkmi a hlavne sa brániť. Vy ste za ňu robili všetko. Chýba jej 17 rokov života a to sa nedá len tak ľahko dohnať.Je uzaretá a veľmi citlivá až nad mieru a tým, že ju deti týrali (zatvárali do skrine, posmievali...), jej to veľmi ublížilo. Je melanchlolik...vo všetkom vidí najmä to zlé, všetko sa jej veľmi dotkne. Ja som už písala, že do vienka jej boli dané tie "čudnejšie vlastnosti". Tým, že budeš na ňu kričať a biť ju jej nepomôžeš, práve naopak.Problém vidím v tom, že veľa sníva (ale to je zas dané z jej povahy - introvert), vidí viacej samú seba ako okolie. Prežíva situácie len svojimi pocitmi a nezamýšľa sa nad tým ako to vnímajú a myslia druhý. To by sa dalo zmeniť. Ja veľmi nie som za to, aby sa deti ťahali k cvokárom (okolie to berie rôzne), ale tvojej dcére by sa zišlo zopár sedení s milou tetuškou - len by ju naučila vidieť svet z vonku a nie z jej vnútra...to sú 2 rozdielne veci. A cudzích deti počúvajú viacej ako rodičov. ......nemáš nejakú kamarátku psychologičku, ktorá by k vám chodila ná kávu a popritom sa trošku venovala tvojej dcére? Ja viem, to asi nie.............a ešte niečo na záver, moja mama bola tiež taká,že všetko robila za nás a preto, keď som vyrástla nemala som túžbu nič robiť (ani ísť do kina, na výlet....pokecať s kamarátmi). Ja som ale iný prípad ako tvoja dcéra, spamätala som sa ale nie celkom. Rodičia ti do 18 rokov vkladajú spôsob života a deti potom len z neho čerpajú (nedokážu svoje správanie zmeniť ažiť inak ako ich to naučili v detstve).

babicka1

staramama, to su divne moresy, pouzivat remen a bitku, nemyslis? si presvedcena, ze tym sa da nieco dosiahnut? akurat tak vzdor a odpor. dieta sa zatne a navyse ta prestane mat rado.

3nttt

nešťastná===to poznam.aj moja neter je taka.tiez si vsetko pripusta k srdcu a na vsetko je hakliva.je to tazka povaha ale obcas to trosku lezie na nervy pretoze velmi casto mam pocit ze vidi iba to zle co jej ludia urobia povedia:( este by som sa chytiola tejto vety:iba praxou sa moze zrychlit===asi ta sklamem ale to je velmi mala pravdepodobnost.ale mozno tvoja dcera bude INA:)

jajka001_

deti ked su male a nieco sa im podari, tak im vsetci tlieskaju a deti sa z toho tesia. potom deti zistia ze ked ukazu ze nieco vedia, len im pribudne prace. tak radsej sa tvarit ako nemehlo, nech nemusim nic robit....decka to tak robievaju

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

BOŽE, PREČO ??? - Fórum - ZDRAVIE.sk