Ukrutná bolesť po vybratí mandlí

Príspevok v téme: Ukrutná bolesť po vybratí mandlí
saska195

Ahojte.Vo štvrtok poobede mi vybrali mandle v lokálnej anestézii.V ten deň mi dali po operácii 2 injekcie od bolesti, v piatok som si nepýtala,lebo bolesť sa dala zniesť.Od soboty som doma a bolesť je hrozná.Užívala som Panadol,no ten moc nezaberal.Čítala som tu na stránke, že je dobrý FLECTOR,v pondelok som si ho dala u obvoďáka predpísať.Keď ho užijem je to super,môžem sa najesť,napiť,rozprávať.Keď však prestane účinkovať,je to na nevydržanie.Mám ho užívať 2xdenne.V letáku sa píše,že ho možno brať len 7dní,no ja mám už teraz strach,že tá bolesť bude trvať dlhšie a ja neviem,čo potom...Ľudia tu píšu,že ich to bolelo pár dní,no mňa operovali vo štvrtok a boli to ,,hovadsky,, ,bez FLECTORu ani rozprávať nemôžem.Bolelo to niekoho tak dlho,ako mňa?

Simca3639

Ahojte, mne vyberali krcne mandle pred piatimi dnami, pokym som bola v nemocnici tak sa to dalo vydrzat ale akonahle som prisla domov tak je to hrozne. Bolest mi vystupila az do usi, pricom mam pocit ze mi idu prasknut bubienky a hrdlo akoby ma niekto skrtil. Preglganie je hotovy teror! Tabletky Ospen, ktore som dostala stoja za prt, nic mi nepomahaju. Poradte co je dobre na tu ukrutnu bolest?

David94

Ahojte ja som pred tromi dňami absolvoval výber krcnych mandlí v celkovej anestézii v súkromnej chirurgii Mediklinik Levice u Dr. Zoltána Csentesa. O operácii som vedel ze idem tri týždne dopredu ani deň pred operáciou som s nebál. Prišlo to namna až v deň D. Musím vy chváliť do nebies sestričky u ktorých som mal ultra all inclusive servis Akonáhle som zazvonil do 5 sekúnd nacupitala Ku mne aj o pol noci vymeniť obklad a dat niečo na bolesť. Robili ma plazmovým nožom. Anesteziolog so mnou srandoval aby ma ukkudnil co zabralo a ja som sa už len následne zobudil otapeny na izbe kde ma sestrička budila a napichla infuzku od bolesti. Z narkózy som sa dostal az za dva dni nakolko som mal ešte problémy so svalstvom a ked som išiel na posteľ pravú nohu som si musel rukou nadvihovat. No neposluchala ma ešte :D pri operácii podávajú uvolnovace svalstva každý nato reaguje jedinečne. Dr. aj anesteziolog ma o bolesti poučili a po operácii som pol hodku vypluval a krv so slinami co je normálne a potom som už musel dodržiavať každý deň vypiť 2l tekutín pravidelne v intervaloch hodina aby sa nepustilo krvácanie. Najhoršie bolesti začali na druhý deň užívam 3xdenne flektor od bolesti ale bolesť iba utlmi nezmizne proste niečo musím vydržať a kloktam kamilkov a repikov čaj urýchľuje to hojenie otvorenej rany. Neľutujem ze som sa dal na operáciu a aj napriek bolesti stalo to zato a išiel by som tam znovu a jedine Mediklinik Levice mal som veľmi veľa Angin a najnovšie aj hnis na mandlí takže mi ju museli pred vianocmi narezavat a to je mesiarina iná.
Proste ak máte takéto zdravotné problémy ako ja ľudia neváhajte a mandle krčné von. Boli to aj cez tu bolesť ako ja si poviete ze stoji to zato ako vkuse rozmýšľať kedy si mam dat dávku ATB kvôli Angina.... A nenechajte sa hlavne zastrašiť príspevkami aká to je zložitá operácia a nebezpečná. DR MI POVEDAL ZE NA SALE SOM BOL IBA POL HODINU. V Leviciach robia mandle ako na bežiacom páse. Ja som vyšiel a šup už tam bol ďalší. Sú to profesionáli a odborníci vedia čo robia!!

Ble

Zdravim, mne vyberali mandle pred desiatimi dnami a stale mam bolesti. Kazdy den mensie ale aj tak... najhorsie je to 3-7 den po zakroku. Ale jedno viem urcite-nikdy viac lokalku. Islo ma tam od*****... Niekedy boli viac jedna strana niekedy druha, takze nebojte sa, boli to dlho... jest prve tuhe som zacal na siesty den, cestoviny, prazenicu, varene maso atd... Nic korenene... Mimochodom, ak rozmyslate nad tym ci vybrat-po vybrati som prestal chrapat a krvny tlak sa mi vratil na normalne hodnoty... Len vydrzat tu bolest (fičal som na panadole a novalgine, flector a ibalgin spustaju krvacanie, tak pozor...)

Larissa

Zdravíííím :) Tí čo sa rozhodujú a nevedia !!!!!!!!!! Vybrať nevybrať? Mandle majú v našom tele dôležitú funkciu chránia náš organizmus, avšak iba do 18 roka života. Vtedy sa ich funkcia vytráca a mandle sa postupne zmenšujú až k staršiemu veku úplne zakrpatejú tak až ich neni vidno. Takže pokiaľ ich máte a už ste dospelý a drží sa vám v nich infekcia, hnisajú vám či ste opakovane chorý VON snimi. Baktérie v hnise, ktorý sa vám v nich drži sa vám dostáva do celého organizmu a zaťažuje ho. Skalpel alebo plazmový nôž? Môžem Vám povedať skúsenosť s obidvomi procedúrami. Kamoška bola na klasickom vybratí skalpelom a ja na výbere plazmovým nožom. Skalpel .... Procedúra prebieha v celkovej narkoze a je plne hradená poistovnou. Po operácii zotrvávate cca 5 dni v nemocnici na sledovanie kde vám podávaju lieky od bolesti a sleduju vás. Po operacii musite kazdu hodinu pit vodu a nesmiete vynechat. Na rane sa vám tvorí totiz povlak ktory treba splachovat ak sa tak nestane dojde ku krvacaniu. Kamoska stravila 5 dni v nemocnici a nasledne ju prepustila, bolesti strasne a jest mohla minimalne s velkou namahou. Ked dosla dom z unavy zaspala na dve hodiny a po prebudeni prislo masivne krvacanie kvoli nedodrzaniu hodinoveho intervalu pitia. Okamzite sa musela vratit na opatovne zasitie. UPOZORNUJEM ze to sa potom uz robi zaziva bez umrtvenia. Ten krik a rev co som pocula uz nechcem nikdy pocut. Bola to najhorsia bolest aku zazila. PLazmový nož ....... Ja som podstupila o par mesiacov neskor vyber mandli na sukromnej klinike v Leviciach u pana doktora Zoltana Czendesa. Milý personál, anesteziolog a pan doktor. Cely zakrok aj s ubytovanim na jednu noc cestou a liecbou ma vyslo na 280e. Ale musite mat doporucenie od krcneho. Inak by ste si museli cely zakrok hradit sami a to je odost viac. Prisla som na kliniku, ubytovali ma, mala som vlastnu izbu s tv a potom som isla na zakrok. U plaz. noza si mozte vybrat ci lokalne alebo celkovo chcete zakrok. Isla som na celkovu pre istotu :D PO prebudeni som musela vypluvat krv istu dobu, pomaly som zacala pit a k veceru som dostala prve jedlo.Pan doktor ma bol nasledne navstivit a informovat o priebehu operacie :) Cely cas som mala moznost zvonit sestricke ktora mi chodila menit studene obklady, takze full servis. Ked som potrebovala dali mi lieky ale bolest nebola az taka aby som potrebovala. Zostala som jednu noc na pozorovanie a na druhy den som isla domov. Predtym ma pan doktor plne poucil a este raz skontroloval, dostala som lieky od bolesti a isla som dom. Pit som mohla kedy som chcela nezavisle. Vzdy pred jedlom som si musela dat lieky aby som sa mohla najest. Najhorsie bolesti som mavala rano ked som sa zobudila po dlhom spani ale flector to vzdy zachranil :) Bolesti zacali ustupovat po 10 dni a postupne odzneli uplne. Kloktala som 3x denne repikovy caj ktory postupne odlupoval povlak ktory vznikol po zakroku. Po 20 dnoch som uz mala cistu sliznicu a normalne som zacala jest po dvoch tyzdnoch po kontrole. Lieky som pred jedlom uzivala do 10 dna. Krvacanie nebolo ziadne ani komplikacie. Som alergik a diagnozy mam pomaly ako stary clovek. a mam 24 rokov Bakterie v mandlach mi sposobili tolko problemov az som si uplne znicila zdravie. Mala som ich vybrat hned a nie az po 3 rokoch. Znicili mi imunitu, zacali zatazovat pecen a sposobili trvale gynekologicke problemy. Bola som hlupa ze som si ich nedala hned vybrat ! Nevahajte chodte hned! Alergiu mi to nejako neovplyvnilo a teraz dufam ze sa mi stav uz bude zlepsovat a ziskam naspat imunitu. Pekny den

Domini_96

Čaute baby, dnes v utorok je to týždeň čo mi vyberali mandle,domov ma pustilo vo štvrtok. Od bolesti som uživala paralen no po čase bol slabý a na nete som našla že použivajú FLECTOR tak som si ho kúpila, no keď som si ho dala, skoro som umrela lebo to štípalo ale fakt pomohol jak keby mi nič nerobili. No v Sobotu som sa dostala do nemocnice znovu, lebo skm krvacala a samozrejme si ma tam nechali lebo mi to zahnisalo. Ževraj preto, že som nejedla tuhé jedlo, doktorka na vyšetrení sa ma pytala čo berem od bolesti a tak som povedala a ona že super. No v pondelok ked ma prrpustali domov, prišla tá najlepšia sestrička a povedala mi že flector, ibalgin rozťahuje cievy a z toho sa môže krvácať, tak bacha nato. No tá bolesť je neuveritelna, ako keby som mala v krku dve pychlavé žiletki a ked prehltam režu ma

Vanesska47

Ahojte som 5 deň po operacii a strašne ma bolieva prava strana ale tak že keď to začne mi vstupy tlak do hlavy a ide ma od.... A uživam nato ibalgin ale neviem prečo iba prava strana chytam take bolesti ... Ak ma niekto to iste alebo mal tak mi prosim vas napište na email čo ste robili ďakujem vanka567@azet.sk

nikusQa1432123

Ahojte, mne operovali krcne mandle 1.3.2016 v Topolcianskej nemocnici pan doktor Peter Hačko. Som velmi spokojna s nemocnicou aj s panom doktorom. Som 5 den po operacii a mam ukrutne bolesti.. niekedy sa to neda ani pretrpiet a hlavne v noci. Ani jednu noc som neprespala bez toho aby som sa neprebudila koli velkym bOlestiam. Proti bolesti si davam Ibalgin 400 a algifen kvapky. Co sa tyka jedenia tak jem len jogurty, polievky, vianocku ktoru si namacam do caju. Po jedle kloktam a vyplachujem vlaznym repikom. Uz mam dost tych bolesti.. neviete mi poradit tí co mate skusenost kedy mi zacnu ustupovat bolesti? A taktiez sa bojim toho krvacania :((( co sa tyka toho Flectora odporucate ho od bolesti?

jogix3

Ahoj, aj mojej dcérke vyberali mandle no ked vydim ako trpí tak mi je zle s toho. preto som šiel do lekárne kúpil som tam 10% lidokain a ked ma uz velké bolesti tak jej nastriekam do hrdla lidokain. Účinok je taky ,že jej to umrtví a na kus máme pokoj. No teraz sa nam pridružili bolesti uší, prečítal som si ,že flector by mal pomosť tak som zvedavy.

Kusťo

Mne vyberali mandle vo štvrtok, teraz je nedela a stale to boli. Ked si dam flektor je to v poriadku , mzem jest , pit , normalne ropravat... kazali mi vypplachovat si usta s kamilkami a mylsim ze to pomaha ae nie od bolesti ale tym ze to vyplavuje hnis... doktor mi povedal ze prvych 5 dni po operacii bude najhorsich tak len cakam kym to prejde, uz je to 3 den (mam pocit ze sa to lepsit). Bolst ma rvat v priemere 10 dni, neviem ako to dovedy vydrzim ale snazim sa :) mandle som si musel vybrat kvoli psoriaze, po operacii mi mala psoriaza zmiznut ale nic sa nedeje... dufam ze to prejde lebo zazivam trapenie za trapenim... :(