Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

chce kazdy den varenu stravu

Príspevok v téme: chce kazdy den varenu stravu
edna

vyhlasila som ze nebudem varit,som kazdy vecer pri sporaku, uz ma to nebavi a tucniem s toho.Partner s toho nemohol, zacal s tym ze 1.NACO MAM NOVU KUCHYSNKU LINKU.2. vRAJ JEHO MATKA MU VARILA KAZDY DEN.3.teraz pracujem doma, takze som doma cize mam viac casu to je pravda, ale ten machovsky styl...alebo sa mylim?On varit absolutne nevie, a kym ma spoznal zil na salam -parkoch.ako je to u vas? varite varenu veceru?

pcolka8

keď som bola na materskej tak som varila aj ja, keď nie každý tak každý druhý deň, ale väčšinou manžel povedal, že mal obed, tk si dal len suchú večeru. už chcodím do práce, takže teplý obed máme všetci a večer uobím len niečo narýchlo, buď suchú alebo teplé. ale môj drahý si aj tak najradšej vezme z chladn. salámu a syrečky, postaví sa ku kuchynskej linke a tam bude jesť.ale nikdy sa mi ešte nestalo, že by povedal, že jeho mama varí lepšie, skôr naopak....a tiež vie variť aj sám, alebo mi často pomáha, hlavne ked potrebujem niečo dochutiť,korenín máme doma viac ako v obchode....
myslím si, že veľa závisí od toho ako to fungovalo u nich doma pred tým ako sa oženil a takisto ako si si ho naučila....tak mu treba jasne naznačiť odkiaľ pokiaľ....veď ani ty nie si na kľúčik....

for edna

Môj názor je taký, že aj muž by sa mal podielať na príprave jedla. Keď nevie variť, nech sa posnaží a naučí sa to. Zíde sa mu to, nie je to na škodu. Názor, že varenie je len ženská práca je pekne staromódny. Keď je taký náročný a chce mať napr. vždy okrem obeda ešte aj čerstvú teplú večeru, tak nech sa trochu snaží aj on. Nech si uvedomí, koľko času musí väčšinou žena stráviť denne pri kuchynskej linke, možno sa to zje za 10 minút a možno sa jej za to ani nikto nikdy nepoďakuje. Veď nech sa aj muži trochu snažia a budú mať dobrý pocit, že sú užitoční a okrem toho pomôžu, obed alebo večera bude skôr hotová a zvyšný čas môžete spolu alebo osobitne využiť inak a nikto nebude mať pocit, že pri kuchynskej linke "vystojí dieru":)

ika2305

Dnes sú už oveľa modernejší a schopnejší muži ako kedysi -tie staré školy.Bez ženy boli stratení. I dnes ešte takí sú, ale je ich menej. Treba si uvedomiť fakt, že ženy boli kedysi iba matky a ženy v domácnosti, čiže ich úlohou bolo okrem výchovy detí aj varenie, pranie... všetky domáce práce. Muži zabezpečovali jedlo, peniaze. Dnes však ženy pracujú rovnako ako muži a niekedy i viac. Mnohí muži sa tvária, že to nevidia.Preto by mala byť medzi parnermi deľba práce. Závisí aj od nás žien, ako sa k tomu postavíme. Buď budeme mať neschopákov mužov, čo si nevedia ani nabrať do taniera alebo si ich "vycvičíme" tak, aby dokázali byť samostaní. Ženy nebuďme slúžkami, keď nemusíme. Edna daj partnerovi na výber, buď bude jesť to čo má, alebo nech si navarí sám a aj pre teba. Je to fér nemyslíš? Celkom zaujímavé a výstižné video: www.ceknito.cz

Klobúk dole pred mužmi, ktorí sa snažia pomôcť parnerke ako vedia a dokážu byť samostaní. Chválim vás.

andy

Môj priateľ variť vie, varíme spolu, alebo sa striedame. Snažím sa, aby bolo vždy navarené, lebo nemá obedy a nosí si jedlo zo sebou. Ale určite nie každý deň niečo iné, ja hocikedy poviem priateľovi, že sa mi nechce a on vymyslí niečo, čo vie uvariť a ešte ma aj obslúži. Asi si si toho svojho moc rozmaznala, na tvojom mieste by som to nerobila, povedz mu, že ruky má, v chladničke je saláma a tak a ak sa mu nepáči, nech ide ku mamičke. Ty si jeho priateľka, nie náhrada za mamu - slúžka, práčka, kuchárka a tak...nedaj sa, zle si ho naučíš a potom s ním budeš mať celý život kríž

pre ednu

môj manžel chce tiež varenú večeru každý deň.
robím to tak ako dievčatá hovoria. Už ked stojím pri sporáku, tak to robím aspoň na dva dni.
alebo aby zase nefrflal, že to jedol včera, tak urobím dve jedlá.
napríklad ked robím mäsko, udusené ho rozdelím na polovičku. z jednej časti urobím trebárs perkelt, z druhej časti urobím trebár rizoto, prídam zeleniny.
a niekedy mám aj 3 dni vystarané. a môže si striedať ked chce. jeden deň jedno jedlo a druhý deň druhé.
a ked sa mu nepáči... tak mu poviem, nech sa páči... ruky máš môžeš si navariť aj sám.
alebo ho pošlem nech sa ide najesť viete kde (k mamičke)
a je zaujímavé že ešte nikdy nešiel. sadol si a zjedol čo bolo.
ale teraz už si na to zvykol a je to v pohode...
ked zrovna nemá chuť na to čo je navarené... zobere naškrabe zemiaky urobí si hranolky vypraží vo friťáku s rybími prstami a hotovo.

rera

Praveze varena strava je zbavena vitaminov. Nie je to zdrave, ako si to mnohi myslia. Malo by mu stacit teple jedlo raz za den-na obed a na veceru nech si urobi suchu veceru, alebo mu uvar cestoviny a vykydni na to tuniaka a k tomu ladovy salat-12 min.

???

No ak si doma, tak nevidim problem preco by si nemohla varit kazdy den? Ved tepla strava prospeje aj tebe. Ine by bolo ak by si pracovala cely den. A su aj rychle varene jedla, kt. urobis do par minut napr. halusky, spagety, zapekane zemiaky a pod.

jajka001_

1, nemate deti vsak?
2, rozkazovat si kazdy den varenu stravu ako general to mi tiez pride zvlastne
3, ak obaja pracujete nevidim dôvod preco by ste sa pri vareni nemali striedat a pomahat si. Pracuje do desiatej vecer alebo ako? Ak by si ty pracovala a on bol doma, navaril by ti? Pochybujem. Nie si sluzka ani otrokyna, ste partneri tak sa nenechaj zneuzivat. Ked nevie varit tak nech uprace.
4. na argument moja mama to robila takto odpovedz A ja to robim takto, tak si vyber s kym chces zit.

katu5ik

skús navariť napríklad viac na dva dni:) .. a keď bude rýpať, že má to isté. tak mu povedz že je to varené :D a teplé :D..

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

chce kazdy den varenu stravu - Fórum - ZDRAVIE.sk