Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Priatelovo rastuce brusko

Príspevok v téme: Priatelovo rastuce brusko
stromcek

Ahojte vsetci. Mozno si pomyslite, ze moj problem je totalne banalny a su aj horsie veci na svete - viem, ale nedokazem si pomoct a nevsimat si to. Moj priatel ma 28 rokov. Cize mlady zdravy chlap. Problem je v tom, ze uz teraz mu rastie pupok, ktory ma skor ci neskor asi kazdy chlap, ale v tomto veku? Nechce sa mu sportovat, pritom volakedy hral basket, lyzovat, plaval. No teraz sa mu uz akosi nechce, napriek tomu, ze ja chodim cvicit do posilky a aj na skupinove cvicenia. Tam so mnou chodit nechce, vraj dvihat cinky ho nebavi, no a na skupiny so mnou tiez nejde. Vraj sa dost nalieta v praci a ked konecne dojde domov, cvicenie je to posledne, do coho sa mu chce. Ja sa mu snazim naznacit, ze mi jeho brucho vadi, vobec sa mi to brucho nepaci, ma ho denglave, traslave. Necakam, ze bude mat tehlicky, to nie. Len tak zdravo, nech ma aspon brucho mensie ako hrud. Je toho vela co chcem? Mam si to prestat vsimat, alebo ako mam priatela donutit, aby sa zacal o seba viac starat, ked teraz nezacne, tak uz asi nikdy a ''pivny pupok'' bude stale vacsi. No a to sa mu uz aj jeho kamarati vysmievaju, ale on si z toho nic nerobi a ked nahodou schudne pol kila, tak uz mi ukazuje, ze aha, ved uz ziadne brucho nemam. Pritom je vysoky, cize kila sa na nom stratia, ale to brucho...

gregor

No ja mam 35 rokov a od svojich 22 rokov som pribral 15kg a mozem povedat ze mi to brutalne prekaza v sexe, mne aj manzelke. Ale uz mam program na chudnutie, tak dufam ze par kileciek sa strati.

zeta

Nikto tu netvrdi ze ho nelubime s kilami navyse, ale aj telesna schranka sa da zveladovat, tak isto ako aj dusevna. V zdravom tele zdravi duch, ako Rene Descartes raz povedal :-)

ewitkaaa

baby, nejde o to, ci je to btar, priatel, otec... Ale podla mna, ked chcem s tym clovekom byt, musim ratat aj s tym ze mozno priberie, mozno sa casom aj fyzicky zmeni. Ved ked sa budete brat, tak si budete slubit, ze v dobrom aj v zlom... Ak niekoho milujes, milujes ho aj s kilami navyse. A nemyslim si ze clovek ak priberie straca na atraktivite pre svojho partnera, ak ho ten druhy skutocne lubi, bude ho brat takeho aky je,aj ked bude mat par kil navyse. Ved to je absurdne. Ja sa ani necudujem cloveku ktory cely den je v praci a ak ma manualnu pracu najmä, ze s amu potom uz nechce behat hore dolu do pislky a podobne. Nie je dobre do nicoho nutit. Hlavne je aby sa clovek citil dobre, pokial sa ja citm dobre, tak ma nezaujima nazor nikoho ineho. A ked sa partnerovi dlhorocnemu nepacim? No nech ide do kelu, vztahy nie su o kilach ani sex nie je o kilach. To je len dnesna moda vyzerat super, mat super postavu. Je to strasne. V mojom okoli je sama anorexia a bulimia. Mne uz je z toho do placu. mozno preto mam na to svoj nazor taky aky mam. Radsej mat par kil navyse, len nech sme zdravi.

zeta

No moj priatel si sam povie ze by mal nieco so sebou robit a nie je nejak extra tucny. No ego ma v poriadku, je sebavedomi a taketo poznamky ho nemozu zranit.. Lepsia je uprimnost ako falos.. A s laskou to nema nic spolocne, tiez ho milujem ako kona.

celin

ewitka, my ale nehovorime ze tucni ludia nie su ludia, hovorime tu hlavne o tych papkacoch, jasne ze priciny tucnoty su rozne. Ja urcite nikoho neodcudzujem. A funia hlavne ti starsi pani po 40, ale to je tiez u kazdeho inak. My piseme o nasich priateloch, takze su to osobite pripady.

jajka001_

moj chlap tiez uz podrastol za tie roky co sme spolu ale mne to nevadi teda aspon zatial, aj tak je pekny :) ja mam tiez jedno dve kila navyse a tiez mi to nevadi
na druhej strane su chlapi ktori su schopni opustit zenu len preto ze pribrala - ved preto stale vsetky drzia diety - a tiez by som nad tym asi uvazovala keby pribral 20kg. treba sa o seba starat, nielen kvoli estetike ale hlavne kvoli zdraviu.
je velmi dôlezité, ako sa stravuje. ak by jedol zdravo ani nejak extra cvicit nemusi.

ewitkaaa

bay menyslim si ze tucni ludia len funia a podobne. Mam brata od malicka bol tucny, proste ani tolko nezjedol,ale na neho s avsteko lespi chudak od malicka same diety a podobme. Ma asi 130kil, ale nasiel si frajerku, krasna baba, stihla, vzali sa a maju uz ja babätko. Vobec nefuci, ma kopec energie, ovela viac ako niektori stihli ludia. A dokonc vsetky vysledky ma ok, jehó zdravotny stav je vyborny. Tym chcem len povedat, ze nevravim,z etrez vsetci maju byt tucni,ale chcem tym len povedat, ze aj tucni ludia su ludia, neviete preco su taki, najlahsie sa odsudzuje. Ak sa ti tvoj drahy nepaci, no neviem, tak s nim nebud,ale urcite mu nevrav ze je tucny, podla man to dokaze naburat aj chlapske ego. Ja tiez ked pridem z prace unavena kolko krat s ami nechce ist cvicit. Ak chces aby zacal sportovat skus vymysliet nieco co by ho bavilo. Alebo povedz jeho kamosom nech ho vytiahnu aspon zahrat futbal, basket.... Ale myslim, ze ak ho lubis, tak sa cez to prenesies, je pravda, ze obezita zdrava nie je,ale vekom niektori ludia mozu robit co chcu a neschudnu. Neviem ci ma na to nabeh, pises, ze ma ocina takeho velkeho No enbde mat asi donekonecna super postavu.Ale ak ti mozem poradit, urcite mu nevrav ze je tcny a podobne a ze by mal cvicit, to ho podla mna aj vnutorne zranuje, aj ked to najavo neda a este z trucu cvicit nepojde. Skor by som to urobila formou zabavy. Presvedc ho, ze apson 2x a tyzden pojdete spolu plavat,alebo hrat tenis, squash. Hocico. Neverim ze sa neda presvedcit. Poznas ho najlepsie, vies ako na neho.

bobrik22

No moj chlap ma tiez riadny pupok, ale v robote dost maka, cize tiez nema cas na sport, ked ma den volna,tak sa radsej vyspi a oddychne si. Ja to chapem, mne nevadi ze ho ma, len sa bojim skor o jeho zdravie. Tucnota sposobuje vela chorob, koli tomu chcem aby si troska daval pozor, no tiez neviem ako ho o tom presvedcit....:(

celin

marcela ja svojho milujem ako kona, keby pribral na 150kil, by som ho milovala tiez, no mala by som namietky, ved pri sexe len mastny flak by po mne ostal a nehovorim o tom ako takí ludia funia, ledva dychaju. My si to aspon prizname, vy sa tu hrate na neviem ake vsemoralne, to su len keci... Ved cloveka milujeme nielen dusou ale aj telom..

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Priatelovo rastuce brusko - Fórum - ZDRAVIE.sk