depresie

Príspevok v téme: depresie
lucinkaaaa

Neviem ani ako mam zacat...najradsej by som tuto situaciu riesila sama no neviem uz ako dalej.Moj priatel ma strasne depresie,je nestastny.nas vztah tiez nefunguje.je stale nervozny a vcera sa mi prvykrat v zivote zdoveril,ze nema chut zit a preto stale pije...o mesiac sa ideme stahovat a ja dufam ze sa da vsetko doporiadku.no neviem ako mu mam zatial pomoct.poradte!

RNG

orgi, nikto nema depresiu z nedostatku umelych patentovanych chemikalii, ale z nedostatku roznych neurotransmiterov. A to sa da velmi ucinne doplnit z prirodnych zdrojov.
Na to si mozes najst dostatok literatury od roznych lekarov, co sa s tym zaoberaju.
Ze drviva vacsina lekarov o tom nevie je len nedostatok umelo vyvolany zaujmom zdravotneho priemyslu, ktory vidi prirodne prostriedky ako konkurenciu poskodzujucu jeho ekonomicke zaujmy.
Inac je tu uz viacero tem podobnych a tam najdes dost ludi, co maju depresie a ine podobne nervove problemy a zbavuju sa ich prirodnymi prostriedkami po rokoch bratia syntetickych antidepresantov. A s uspechom.
....
Takze ten termin "serkanie sa" tu rozhodne nie je na mieste.

Priroda ma k dispozicii hromady velmi silnych a ucinnych prostriedkov, ktore sa z ekonomickych dovodov nepropaguju, dokonca potlacaju. A to je smutny fakt.

orgi

RNG, myslim, ze ked ma niekto akutnu depresiu, tak to treba riesit akutne antidepresivami, ktore tiez dopomozu k spravnej chemii v mozgu! Po akutnej faze sa moze clovek serkat s prirodnymi produktmi a vymyslat co je pre neho naj.

wrrba

neprestane pit,mozno casom, mozno je depka len vyhovorka,,stahovanim nic nevyriesite a ak tak len na chvylu.ako casto pije? DENNE?
ak ano tak je to vazne,ja som radsej taky vztah opustila a nelutujem

RNG

nie je to tak iste s tymi antidepresivami.
Problem je v chemii mozgu sposobeny casto stresom a s tym spojenymi nedostatkami v neurotransmiteroch. To sa da odstranit aj roznymi metodami na znizenie stresu, ronymi doplnkami na zvysenie hladin roznych chybajucich neurotransmiterov a tie doplnky mozu byt z prirody, bezpecne a bez bocnych ucinkov.
Pozri na ine temy(depresia, panicka porucha, tetania...) tam su mnohe spomenute.

orgi

Tvoj priatel jednoznacne potrebuje antidepresiva. Ked mu chces pomoct, skus si o nich nieco nastudovat na internete a navnad ho na navstevu psychiatra. Ty ho poznas najlepsie a tak budes urcite sama vediet, ako mu pomoct.