Hnisava angina

Príspevok v téme: Hnisava angina
ajinaa

moja dvojročná dcéra ma hnisavú angínu.už štvrtý deň ma teploty 39. mame za sebou druhú nevyspatú noc. Budí sa každé 15 min. trošku sa napije a tak to pokračuje. Zrejme ju bolí hrdielko. Neviem si rady s teplotou, robím jej zábaly (čo nechce, spiera sa)trošku to pomôže ale potom teplota znovu stúpne. doktorka nam naordinovala duracef. Len ma mrzí ta teplota - dávam jej sirup Nurofen (ten pomáha ale keď prestane učinkovať, tak teplota znovu stúpne). A od včera odmieta jesť. tekutiny ma dostatok (čaj ,džús). Niečo som si prečítala na nete, že teploty zvyknú byť 3-5 dní. Poradte mi čo robiť s tou teplotou alebo čo robím zle. píšte prosím.

ajinaa

veď ja sa toho obávam, tých krčoch.Tak musím vydržať. Spánok tiež lieči, dieťa je kľudnejšie...ale niet nad " dobrých" susedoch čo poobede si idú povrtať. Hm, dovečera o zábavu postarané. Dík za rady.

inuška

damian, 40teploty sú vysoké, ja sa obávam, keď má môj maly nad 38, prekonali sme 2xfebrilné krče a to pri teplote 38, nie je to príjemné..., vtedy to bol des pre celu rodinu, teraz sme už poučení

damian

Ajinaa, teploty netreba nasilu znizovat. Je to normalna funkcia homeostazy, ked si telo zvysi teplotu, aby metabolika silnejsie pracovala a vykynozila bakterie a toxiny. POdavanim antipyretik sa tento prirodzeny proces brzdi. POkial teplota neprekroci 40, niet dovodu obavat sa.

Dcerka, ak moze, nech klokta sodu bikarbonu z letnou vodou.

Caje maju byt LEN bylinkove, nie cierny. Dzusy NIE SU DOBRE, lebo su kysle a podporuju bakterialny proces. Hrdlo treba udrziavat v zasaditom stave - sodou bikarbonou.

inuška

Dávaj jej často piť, pri angíne je normálne, že má mala teplotu. Poznám to, môj 3,5 r.synček,mal angínu tiež v dvoch rokoch, vtedy mu pediatrička nasadila Zinat. Teploty mal 3 dni. Ja ho väčšinou sprchujem, lebo zo zábalmi nemám dobré skúseností, užíval Brufen sirup proti teplote.Treba vydržať, držím palce