Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

sikanovanie deti

ivja

no, ja som učiteľka a z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že šikanujúce deti sú veľmi!!prešibané. Vedia to skvele robiť za chrbtom učiteľov.Zistiť je to dosť veľký problém.Ja som na špeciálnej a tu viac ako na normálnych ZŠ sú decká z nevyhovujúceho sociálneho prostredia.Poväčšine majú aj poruchy správania.Sú OBRAZOM svojich rodičov. doma sa zvyčajne hnusne!!, oplzlo rozpráva, tatkovia bijú mamy- tie decká nič pekné nevidia, tam sa doma nehladká, netúlia si mamy svoje deti/ o otcoch ani nehovorím/, tam je veľký deficit citovej výchovy , neverili by ste.Že je tam zanedbaná hygiena ani nehovorím .Takéto deti zvyčajne šikanujú- niečo si kompenzujú, dokazujú, pútajú pozornosť, uznanie ostatných.Stále ich sledujeme. Ja by som kľudne otvorila tému- šikanovanie učiteľov.Začínam byť viac znechutená zo svojej práce,ako doteraz.Okrem snahy niečo tie deti naučiť a pripraviť ich do života nerobím nič, len stále niečo s nimi riešim a riešim,upozorňujem,robím poriadok, policajta,stále!!! ukazujem , že dané veci sa dajú robiť aj inak, s kľudom , pokojne, debatou a naopak to a to sa robiť nesmie!! Cez prestávky,beháme okolo nich ako strážne psi,stojíme pri nich a ak zasiahneme, tak sme dokonca aj učiteľské ku... a čo si to dovoľujeme a škola je basa a oni sa len tak hrajú/ myslia tým kopanie a vzájomné ubližovanie si/. A tak dookola,riešime, voláme rodičov,policajtov, či riešime cez sociálku. a to by ste neverili, potom zase si to s nami prídu vybaviť ich rodičia, lebo , čo si to dovoľujeme, oni vychovávajú deti dobre.a cez to všetko sa snažíme na tie deti usmievať a mať ich radi, chodím do práce s vedomím, že väčšinou tie deti ani nevedia,čo je to pokojný domov. a potom prídem domov a niekedy mi je z toho všetkého ... a som strašne unavená.a ráno , hurá do práce...

je to strasne

Sikana je tak zavazny problem a niekedy prerastie do takych rozmerov,ze ucitel na to nestaci a nedokaze alebo nechce to riesit. Obzvlast, ak ma skola zname meno, vsetko sa ututlava.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

sikanovanie deti - Fórum - ZDRAVIE.sk