Bolesti pod lavou lopatkou

Príspevok v téme: Bolesti pod lavou lopatkou
viva.viva

Som niekoľko mesiacov vo veľkom strese. Včera som prišla domou úplne v pohode a cítila som sa úplne zdravo.Večer z ničoho nič mi začali veľké bolesti pod ľavou lopatkou ktoré smerovali v ľavo pod rebrá (vôbec nie do stredu ku chrbtici). Bolesť bola taká, ako by som dostala vo vnútri obrovský krč a a nemohla som sa nadýchnuť najprv viac ako 20 minút. Potom som prišla na to , že ak sa zohnem, tak sa aj keď s bolesťami nadýchnem. Išla som hneď k lekárke. Lekárka to diagnostikovala ako problém s chrbticou a na moje požiadanie mi urobila EKG,ktoré bolo v poriadku, dala injekciu od bolesti a na uvoľnenie svalou. Bola som v ambulancii1 hodinu a trošku zabralo (mohla som sa nadýchnuť, ale boleti neprestali), keď mi pichla diazepam. Tá boleť mi pripomína ako, keď dostanete k´č do krku a najprv nemôžete normálne otočiť hlavou apotom je to niekoľko dní bolestivé. Dnes ráno som sa zobudila a dýcha sa mi v pohode, len tie bolesti v oblasti pod ľavou lopatkou neprešli, ale sú miernejšie. Môžu to byť problémy so srdcom ako dôsledok stresu???

Rasto 1211

Asi pre dvoma mesiacmi som dostal záchvat ako pri infarkte,nemohol som sa nadýchnuť a pichalo ma pod ľavou lopatkou.Spravili mi EKG a doktor mi povedal,že srdce mám v poriadku.Rontgen pľúc bol tiež v poriadku.Chirurg mi povedal,že mám blok hrudnej chrbtice.Začal som cvičiť chrbát na spevnenie svalstva chrbta a doporučujem aj beh.Uvidíme ako to zaberie.

mirualdo

Ahoj , tiež mám problém s bolesťou v oblasti lavej plopatky , korá vráža až do predného prsného svalu, pichanie mravčanie.
neurológ a onkológ nič moc, iba rehabilitácie.ktoré nezabrali.
Potom som bol v Žiline na vyšetrení na prístroji diacom , kde mi diagnostikovali:
zlatého stafilokoka.Na doporučenie som užíval, alicín max a prášky na odčervenie.Týžden som mal úplne bezbolestný, no po týždni zase bolesti.
Odpíšte, ak niečo pomohlo.
ďakujem
Miroslav

mirualdo

Ahoj , tiež mám tay problém s bolesťou v oblasti lavej plopatky , korá vráža až do predného prsného svalu, pichanie mravčanie.
neurológ a onkológ nič moc, iba rehabilitácie.ktoré nezabrali.
Potom som bol v Žiline na vyšetrení na prístroji diacom , kde mi diagnostikovali:
zlatého stafilokoka.Na doporučenie som užíval, alicín max a prášky na odčervenie.Týžden som mal úplne bezbolestný, no po týždni zase bolesti.
Odpíšte, ak niečo pomohlo.
ďakujem
Miroslav

vik

ahoj...bolesť pod lopatkou má jednoznačnú príčinu v chrbtici. pravdepodobne krčné stavce. asi sa nevyhneš návšteve u chiropraktika a potom (pri dodržiavaní predpísaných cvikov) doporučujem spať bez vankúša, resp. len s minimálnou podložkou hlavy. úľava nepríde hneď tak prajem veľa šťastia a trpezlivosti.

zuzi11

ahojky....mam tiez podobny problem...v piatok som bola na pohotovosti s vyrazajucou bolestou pod lavou lopatkou, doktor mi povedal, ze nevi z coho to moze byt a ze pod lavou lopatkou nic nie je.....tak mi pichli injekciu, po ktorej mi bolo o nieco lepsie, dnes je streda a prave sa mi bolest znovu obnovila, pricom chodim kazdy den na injekcie....myslite ze masaz pomoze, mozem mat zacvaknuty nerv??????

uf

NO JA SA TAKTO TRAPIM UZ 4 ROKY A PRESIEL SOM VSETKO MINUL SOM NA TENTO PROBLEM TAZKE PENIAZE A NIC. KTO MA VYLIECI TAK SOM MU SLUHOM.

candy7

ahoj zlatko možno máš pravdu ,že je to zo stresu,bola som u lekárky poslala ma k plucnemu tam mi povedali ,je to v poriadku len prídite o 2 mesiace ,lebo sa tam objavil nejaký myom čo si neviem vysvetlit ,či to zmizne alebo to niečo bude ,ale že z chrbtice to nie je a čo mám problémi s chrbticou to je niečo iné ,tak som sa moc nedozvedela .zatial ahojte.

zlato

Tieto problemy jednoznacne mate zo stresu. Odporucam v ramci relaxu navstivit masera, minimalne raz tyzdenne. Ale najdolezitejsie je po 1. navstivit kardiologa, urobit zatazove EKG a po 2.eliminovat faktory , ktore u vas vyvolávaju takéto pocity.

candy7

AHOJ PRAVE SOM SI ČÍTALA ČLÁNKY ja mám tiež taký problém už dlhšiu dobu som v strese tak som aj dostala chrípku ležala som 5 dní ale potom som musela za povinnostami ,a teraz sa mi to vrátilo .dnes som vstala ,s bolestou pod lavým rebrom cítim aj celú chrbticu neviem čo to je ani nadýchnut ani poriadne otočit ,rozhodla som sa ,že idem k lekárke čo mi povie zatial ahoj