Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Neprijemne chpky a zarastanie :(

Príspevok v téme: Neprijemne chpky a zarastanie :(
evka1234

Prosim vas o pomoc a radu neviem si dat rady s neprijemnymi chlpkamy.
Ked sa oholim tak oholenie mi nevydrzi ani den a objavia sa mi neprimne vyrazky a cervene fliaciky alebo zarastajuce chlpky hned na druhy den a to v oblasti bikin najviac a potom aj v oblasti podpazusia..... je to velmi neprijemne vyskusala som na to uz vsetko mozne ale neviem si rady .... mam ist na kozne alebo nieco take ??? vazne som uz z toho zufala prosim o radu .... :(

yuya

Ku koznej mozes ist, je to na Tebe, myslim, ze tym nic nepokazis. Mozno Ti napise nejake kremy. To uz zalezi len o nej.V lekarnach som nikdy nepotrebovala vyhladavat na tento problem ziadne pripravky. Mne zabralo to, co som Ti napisala a aj inym zenam a dokonca aj muzom, ktory to tak skusili, takze drzim palce.

yuya

Este k tomu benzinalkoholu. Opatrne s nim. Aplikacia na cerstvo oholenu partiu moze vyvolat pocit stipania, prip. jemne zacervenanie, ktore sa hned vytratia. A nezabudni si umyt ruky. Na podpazusie by so Ti skor poradila len ten puder. Ostatne je na Tebe.

yuya

Som rada a verim, ze Ti to pomoze, aj ja som tym presla pred rokmi a dnes je to u mna OK. V podstate mozes skusit aj osetrenie s IPL (intenzivne pulzne svetlo), vdaka ktoremu sa mozes zbavit ochlpenia na neurcity cas(najlepsie ucinky su u "najbledsich" klientkach s tmavymi chlpkami). IPL nezabera na svetle chlpky! Je dolezite, že sa tym prelieci aj zapal v mieste osetrenia. Ja som bola osetrena s IPL a mam s nim dobru skusenost. Treba mat vsak trpezlivost. U kazdeho ide o individualne osetrenie a vysledky (co sa tyka casu). Osetrenie slabin s IPL sa pohybuje cca od 1600,- Sk/ 1 sedenie. Priemerne treba absolvovat 5 - 8 sedeni. Medzicas - v case medzi osetreniami neodporucam solarium, uzivanie fotosenzibilnych preparatov.
Ale o tomto sa da pisat mnoho. A ked budes mat zaujem, rada Ti odpoviem. Pa pa

evka1234

jeeej dakujem krasne a hmm ja mam 17 rokov a toto sa mi zacalo stavat neviem preco .... ale dakujem za radu velmi si mi pomohla teda uvidim no .-.... a nemam aj tak ist ku koznej ??? alebo niesu na to etse nejake kozmeticke pripravky pls???

yuya

Ahoj Evka, neviem co si do teraz skusala a neviem kolko mas rokov. Ak mozem trosku poradit. Holenie vykonavaj v smere rastu chlpkov, ak pouzivas klasicke ziletky, ja odporucam Wilkinson SWORD modre jednorazove ziletky s 3 cepielkami. Po holeni si v sprche jemne premasiruj kefkou (na telo) tuto oblast aby si odstranila povrchovu zrohovatelu vrstvu kože, nakoľko ta moze branit chlpkom aby prerazili prave tuto vrstvu a tak zarastaju. Po sprche sa utri do jednorazovych kozmetickych utierok. V lekarni si kup Bezinalkohol (asi 150ml, cca 30,- Sk), malicke mnozstvo aplikuj na klasicky tampon (v tvare kruhu) a pretri zapalene oblasti (POZOR! nepotieraj vonkajsie pysky!). Tymto predezifikujes a odmastis zapalene vyrazky, ktore sa rychlo vysusia. Môžes aplikovat aj detsky puder, ale najprv to skus bez neho. Napis potom ako sa Ti dari. Prajem vela stastia.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Neprijemne chpky a zarastanie :( - Fórum - ZDRAVIE.sk