histologia

43

oni sa nebali ho vybrat,on ked prisiel na kozne tak prisiel kvolitomu že hotostale svrbelo a zmenilo sa celkovo to znamienko a to ani nemal znamienko to mal taky flak divny.hned mulekarka povedala ze to nevyzera dobre a ze ho radsej odporuči na konzilium onkologicke.
dysplazia je zmena ,ktora predbieha pred rakovinou.ked sa včas nezachyti,mohla by sa neskor vyvinut z nej rakovina.ma rozne stadia.
s tymi kamoskami som sa nerozpravala o tom preco alebo či imto posielai n ahstologiu ale preto že ked ich kozn aposlala na onkologiu tak mali jednoducho strach a j a som bola viac krat na onkologii na vysetreniach /nie kvoli znamienkam/tak sme sa jednoducho o tom rozpravali.

histerka

uz som spat mamka chcela aby som jej pomahala.. tak ssom odskocila :)-- jj dakujem velmi zlata si.. a to si sa s tymi kamaratkami rozpravala cisto o tom ci to posielali alebo nie na histologiu ? a to preco ho poslali do ba na onkologiu bali sa to vybrat ale ved to musia vybrat nie aby to poslali na histologiu a ked je este podozrive tak musi ist vonku ci preco sa ho bali vybrat ? nevies

43

histerka poznam asi 5 bab ktore si boli dat vybrat na nose alebo na brade taketo podkozne utvary a ani jednej to nedavali na histologiu.mozes byt pokojna,naozaj by ti to dali na rozbor keby sineboli isti a est eti poviem ,ze kebys aim to nedalo ze to mozu vybrat tak by ta poslali na onkologiu na pokec.tam zasada konzilium a oni rozhodnu ak tam nejaky problem je.tak mam kamarat a aj kamaratkinudceru,ktora isla na jednodnovu vybrat znamienko a im s ato nezdalo tak ich najprv poslali na toto vysetrenie do bratislavy.kamarat mal dysplaziu a tam v blave mu to aj vyrezali a kamoskin adcera to mala ok a vratila sa na zakrok do nr.

histerka

no vies ja som mala od detstva taku bradavicku pod kozou na nose chcela som ju vzdy dat von a moja kozna mi vzdy vravela ze ona by si to nedala... ale citala som ze fibromy su nezhubne nadory a zarazilo ma to ze to nedali na histologiu..nemalo to ziednu zvlastnu farbu ani nic ale neviem preco tak pochybujem ..a vlastne ked napr je rakovina znamienka ze sa zisti jak sa to prejavuje ked teoreticky sa to znamienko vyberie ?ved uz nema byt z coho potom rakovina nie ? to nechapem keby nebolo histologii tak sa rakovina ani nezisti ci ako to