zubna pasta

mic

no neda sa mi nevyjadrit k tejto vasej diskusii. citala som tie alternativne nazory ovplyvnujuce usudok ludi,uverit niekomu na zaklade toho, ze tu hovori, ze on o tom diskutoval s lekarmi a pod. je naivne, tu si kazdy moze pisat co chce a je na vas comu uverite. pozrela som sa na stranku BADATEL a musim sa smiat :) je cele to jeden velky HOAX.uz len ten uvod ze zachrante deticky, mi napovedal ze nie je vsetko v poriadku, ale isla som dalej a clanky typu prva pomoc pri rakovine prsnika, a ze liecba potierat si prsnik sodou bikarbonou ma dorazila.ako mozete tomuto verit? ako viete kto tie clanky pise? ja nehovorim, ze farmaceuticke spolocnosti pre nas chcu to najlepsie, ale urcite nam nedavaju do zubnej pasty jed aby sme pokapali :)))) vsetko podlieha prisnej kontrole. a ak mate pochybnosti opytajte sa vasho zubara. flour je pre zuby prospesny...

fluór

Fluór - je to prvok, ktorý hrá závažnú úlohu pri zachovaní zdravých zubov. V niektorých oblastiach sa pridáva do pitnej vody (koncentrácia nesmie prekročit 1000mg/1l(neviem ten znak ta som dala m/.
Fluoridy sa pridávajú i do vačšiny zubných pást a musia byť uvedené v zozname prísad. V niektorých lokalitách, kde je hladina prirodzeného fluóru vysoká, sa u detí môže vyvinúť stav známy ako fluoróza. Prejavuje sa bielou škvrnitosťou zubov, je to príznak predávkovania fluórom. Fluoridy sa dávajú do súvislosti aj s vyššou incidenciou zlomenín bedrových kostí: predpokladá sa, že príčinou môže byť zhusťovanie kostného tkaniva (podobné účinku na zuby/, ktoré robí kosť krehkejšou a menej pružnou. Výskum dlhodobého účinku fluóru na človeka ešte stále pokračuje. Metóda rutinného podávania fluóru má dosť odporcov, ktorí ju pokladajú za spôsob ,,masového liečenia´´.

dentist

damian,uz daj pokoj, zi si vo svojom svete a neotravuj ludi. Inac by si sa celkom uzivil ako nejaky podomovy obchodnik resp. misionar...adios

damian

Dentist:

1. KTO pise odbornu literaturu a PRECO?
Si si vedomy tzv pseudoscience alebo fraudlent science?

2. Ci, kto a kedy ochorie je multifaktorialna zalezitost. NIektore dieta napriklad znesie vakciny dobre a vyluci skodliviny, lebo ma lepsiu imunitu po matke a otcovi. Ine dieta neznesia vakcinu a su komplikacie.

3. Deti choreju viac, lebo sa do nich nalieva kravske alebo industrialne praskove mlieko + su zatazene toxinmi z vakcin + sladkosti od vymyslu sveta.

dentist

zubne pasty treba obmienat,nepouzivat stale jednu a tu istu, vam sa tiez kolac preje ked ho budete jest tri krat denne cely mesiac.taka bakteria je tiez len clovek:) hlavna je technika a kefka,mechanicke ocistenie povlaku.zubna pasta je ceresnicka na torte,to by ste museli zjest naraz desat tub aby vam ten fluor uskodil.