Pichanie v kolene

Príspevok v téme: Pichanie v kolene
neukecanec

Mám problémik... Už asi tri dni ma pri našliapnutí na nohu alebo pri akejkoľkvek záťaži pichá v kolene a neviem z čoho..inak ho môžem aj skrčiť, ale pri úplnom vystretí ma to tiež trochu bolí... Známi mi povedali že to môže byť voda v kolene,ale nikde som sa neudrela,ale povedzte, ako sa to prejavuje? Nemôže to byť z preťaženia? ešte nikdy som to síce nemala, ale hrám na bicích a tam treba hlavne pravú nohu, a tá ma bolí, tak či to nemôže byť presilenie.. za odpovede ďakujem...

hajenka

Ahojte.Mňa tiež pichá v kolene ale iba v 2 častiach.Je to veľmi silná bolesť akoby my pichali ihli do kolena . Neviem ćo s tým mám robiť... Každopádne chcém ísť k ortopedóvi .Neviete mi niečo porodiť???

ojka

neukecanec
prosím ťa ak sem ešte chodíš, alebo zavítaš, napíš tu prosím ťa, či sa (a ako sa)tvoj problem vyriešil, stačili ti len tie prašky? To ti dal asi Condrosulf v prašku, že? Potom si bol už fit?

modracik

Lenka125: Tazko takto povedat.Kazdopadne by som si dala prirodne produkty ako prevenciu, na vyzivu chrupavky, klbu a kosti.Nic s tym nepokazis,prave naopak.Viac info, ak chces,cez meil.

Lenka125

Ahojte,
asi pre tyzdnom som sa bola kupat a spadla som kolenom na skaly. Najprv mi nic nebolo ale po dvoch dnoch ma v nom zacalo pichat a citim v nom tlak. Neviem vobec co robit, nie je ani opuchnute len boli. Viete mi poradit ci je to len udrete alebo nieco viac?
Dakujem.

pedro009

Ahojte som filip a mam 10 rokov a picha ma v ľavom aj pravom kolene. Minulé leto som hrával aktívne futbal a potom som musel skoncit. Ked som si dal prestavku asi tak pol roka, isiel som s mojim kamaratom skusit si zakopat.Potom ked ma koleno stale nebolelo zacal som znovu chodit na treningy a ked uz som sa tesil ze je po bolesti zacalo to znovu. Najskôr to bolo pichanie ktore sa dalo v pohode vydrzat a hral som dalej. Kedze futbal je môj najvätsi konicek nechcel som sa vzdat a hraval som dalej. Lenze potom to pichanie bolo tak silne ze ked som trochu poskocil hned ma zacalo pichat. Raz ma bolelo prave a raz lave a tak som musel s futbalom skoncit a to ma strasne mrzi . Bol som u lekara ale tam mi nic nenasli iba povedali ze mam mozno este slabu chrupavku. Teraz sa nudim a neviem co mam robit tak dakujem ked mi niekto poradi.

neukecanec

No takže... bolis me u ortopéda.... Vyšetrovaô koleno a dospel k tou, že mám chondromalatiu pately, teda nejaké poškodenie chrupavky. Takže to s takýmito vecami neni sranda, dal mi prášky rozpustné vo vode, budem to brať minimálne mesiac, po kontrole uvidíme ako sa to má a podľa toho sa bude liečba predlžovať. Je to dlho a ťažko liečiteľná vada, aspoň čo on hovoril... najviac ma na tom ale teší, že som vypísaná z telesnej :)

RNG

pri vysetreni toho kolena sa sustred na separaciu(tj ci je tam dost klboveho mazu) a hrubku sliach. Ak mas slabe vazivo alebo nedostatok klboveho mazu, to sa da riesit doplnkami. Ak tam mas nejake vyrastky, to je dosledok nedostatku mineralov, ked telo si pomaha odburavanim mineralov z kosti pre svoju nervovu spotrebu(neurotransmitery) a zialbohu odburana forma mineralov z kosti sa na miestach so znizenou teplotou vylucuje vo forme kostnych vyrastkov.
Doplnenie mineralov dobre rozpustnou formou tuto tendenciu odburavania z kosti zastavi.
A tym aj nabeh na osteoporozu, ktora sa pri dlhodobom odburavani mineralov z kosti postupne dostavi.

neukecanec

No takže obvodný mi zatiaľ ohlásil zápal alebo natiahnutie šliach, zajtra idem ku ortopédovi... pán doktor Sekač :) ohromne sa teším :) no ja mám 14 a soro stále ma niečo bolí, odmala veľmi slabé kolená, mala soma si dvakrát cvikntý nerv v chrbici, úraz z detstva na pravom kotníku, ani to eni vidno ale pri dlhšej záťaži to cítiť je.... a nespomínam takisto bedrá a lakte..... čo už so mnou :)

katu5ik

ja mam 17:D:D:D a už si pripadam ako do stareho zeleza:D ruka prava odstavena dozivotne tak nerada by som mala daco aj s nouhou.