Potrebujem pomoc mam v rodine alkoholika

alicakl

Lenka,píšeš, že ti vadí, že pije, že ti tým ubližuje a napriek tomu to vraj nie je pre neho riešenie keď odídeš. Ide o to,aby si nemala pokazený celý život,alebo o to,aby si sa snažila za vás oboch? Predsa keby sa chcel zmeniť, keby ho trápilo ako to vnímaš a prežívaš, tak by asi trošku spolupracoval,nie? Zachraňovať ľudí, ktorí o to nestoja-to je typická reakcia pre trpiteľky.

lenkaaaa

Mam priatela na ktorom mi strasne zalezi,ale pije nieje agresivny ale mne to strsne vadi a velmi mi tym ublizuje.Nechat ho nieje riesenie, lebo zacne este viac.Chcem mu pomoct no neviem ako.Boli sme aj v poradni z ktorej odisiel velmi pomizeny lebo ta pani doktorka mi stale dookola opakovala ze je strateny pripad a mam utekat, no velmi ho nepodporila. Po tejto skusenosti nechce ani pocut o odbornej pomoci.

alicakl

No,otca mám alkoholika celý život-rady,že musí priznať že je alkoholik-to je prvý syndróm alkoholika-neprizná že ním je.Tak je to aj u neho.Vždy svoj stav obhajuje niečim iným. Na liečenie sám nepôjde-však predsa nie je alkoholik a už sme urobili všetko-od vyhodenia na ulicu až po úplné zrušenie nejakých stretnutí-začal žiť s rovnakou kolegyňou a je stále rovnaký.Nič nepomohlo.Trvá to viac ako 20 rokov.Aj keď je to kruté,ale myslím si,že dospelí ľudia sú na to dosť dospelí,aby vedeli čo majú a nemajú robiť.Takže mne je môj otec úplne ukradnutý.Inak kamarátka má otca,na ktorého volávajú sanitku z psychiatrickej liečebne.Vždy keď príde domov nalámaný,že nevie o sebe a robí bordel (aj keď nerobí), zavolajú,že ich a seba ohrozuje na živote.Inak to s ním nejde. Robia to pravidelne už asi 15 rokov.Vždy to na neho zaberie-keď tam leží na psych.tak 2-6 týždňov-potom seká dobrotu asi tak pol roka a potom zase. Viete,čo? Môj otec mi nezničil len dectvo ale aj mladosť.Kašlať na neho.Zbavte sa tej alkoholickej pliagy.Bohužiaľ jediné na čom im záleží,sú oni sami.

macika

Ja mám suseda alkoholika, je inžinier ale už stratil všetko, rodinu, zamestnanie.Chcela by som mu pomôcť ale ako, keď si neprizná , že je chorý!Je mi ho ľúto, ale žiaľ nič nepomôže.Tvrdí že to zvládne sám, ale vidím že sa rúti do záhuby.

leerka

ivuska2, bohuzial kym si tvoja matka neuvedomi, ze je alkoholicka, a ze potrebueje pomoc a liecenie, ty s tym neurobis vobec ale vobec nic a to viem o com hovorim...my sme mali tiez matku alkoholicku pisem MALI, lebo myslim , ze sa z toho snad dostala..aj ked abstinovat bude do konca zivota.....pila 30 rokov, chvalabohu som zazila iba poslednych 20....bolo to strasne, nocne uteky z domu ako 6rocna k babke, navraty domov zo skoly a netulsila som v akom je stave, vyhadzovanie z bytu...blabla, mohla by som o tom dlho pisat...ved to poznas....policajtov sme volali niekolkokrat a nic.....vsetko jej v pohode preslo.....neuvedomila sa az kym nepadla na uplne dno a neostavalo jej nic ine, iba byt bezdomovcom, byvat u psychopatickej matky alebo ist na liecenie....na to liecenie isla aj kvoli tomu, ze nas tatko jej zakazal styk s nami detmi..... to ju asi polozilo, leb o nikoho ineho nema.....prisla teda k nam, vybavili sme liecenie, nastupila tam hned o tyzden , bola tam cele tri mesiace, prisla domov a uz tri roky sa drzi....

ivuska2

Ahojte, držím palce všetkým, čo majú problém s alkoholikom. Ja mám v rodime alkoholičku matku. Neviem ako postupovať dalej. Nepomohla ani polícia pri jej výčinoch, a nepomohla ani slávna záchranná linka 112, kde som volala, že má záchvat zúrivosti a je opuchnutá. Navyše sa neviem spojiť s jej lekárkou, pretože šla do dôchodku a pacientov prebral niekto iný. Poisťovňa mi na túto otázku odpovie do 30 dní.
Mám pocit, že zákony chránia tých, čo týrajú rodinu viac, ako tých, čo sú týraní.
Fungovať ako normálny človek je u nás takmer nemožné, nevieme, kedy začne rozbíjať nábytok, poškodzuje elektroniku, v noci nás budí tak 5 krát za noc s nadávkami, vyhadzuje naše oblečenie z okna a ked ho konečne všetko presuším, ráno nájdem to isté.
Poradte čo dalej.

neoblomna

Monulik vo vsetkom co ste napisali mate pravdu.Niekedy pomoze len radikalne riesenie,mozno ze sa spamata aj vas otec vela stastia.

monulik

petika,ja som v opacnej pozicii,moj otec je alkoholik..tvoje pismena,co si napisala,akoby som pocula seba...a dam ti jednu velmi dolezitu radu,kym tvoj syn nepadne az priamo na dno,nespamata sa...tak to je aj s mojim otcom,neviem ci ho tak este mozem nazvat lebo keby som si mala vybrat tak urcite by som ho uz otcom nenazvala.My s mamkou sme museli urobit radikalny krok,kedze on sam sa liecit nechcel..a to dat na neho trestne oznamenie...teraz sa to vsetko vysetruje,boli sme u psychologa,ktory nam urcil diagnozu"psychicky"tyrane osoby..a teraz mojho oca caka 2-5 rokov basy...ked neurobis toto,tvoj syn sa nikdy nespamata...my teraz cakame na sud,ktory rozhodne co a ako...a mozem ti povedat,ze odkedy sa moj otec dozvedel,ze ho caka vezanie,poharika sa ani nedotkol,lebo vysetrovatel nam povedal,ze keby vystrajal mame zavolat policiu a hned ho zavru...takze moja rada..musis zakrocit ty,my sme zakrocili az po 20rokoch a to je uz velmi neskoro...cim skor tym lepsie

neoblomna

Petitka03,postup Vasej pomoci ,ak chcete pomoct.1.zobrat syna a doviest ho k jeho obvodakovi.2.syn si musi priznat ze je alkoholik a poziadat o protialkoholicke liecenie.3.po vybaveni liecenia musi nan aj nastupit a vydrzat cele liecenie.Po prichode domov prerusit vsetky kontakty na kamaratou s ktorymi pil.Jemu a Vam sa to mozno podari mojmu bratovi sa to nepodarilo.Drzim Vam prsty.