Potrebujem pomoc mam v rodine alkoholika

pijan

sese preco ospravedlnujes a skryvas otcovo pitie za mamkinu neschopnost_?Nepoznam tvoju mamku,no keby bola aj aka,tak otec alkoholik sa nemoze vyhovarat,ze pije kvoli nej.Kazdy kto pije si hlada dovody.To by musel slopat cely svet,kazdy najde nejaky ten dovod ,nemyslis?

ferko jozko

POMOOOOC!!!!!
Mam otca alkoholika.Cela rodina sa boji aj zaspat.Naslubuje kopec veci a nedodrzi ich.Pita si odomna peniaze.Raz mi ich ukradol.Za ne som chcel kupit mame darcek:( Na byvanie neprispieva ani na jedlo atd.Poslali sme ho na liecenie,aj isiel vecer prisiel domov opiti na mol.Citim k nemu odpor aj ked ja normalny.Prosim pomôzte.

darika

zit vlastny zivot a nehladiet na cloveka,ktory trpi,je sobecke.Mala by si mame povedat ako to vidis ty.Moja kamaratka zazila nieco podobne,len to skoncilo tak,ze otec dostal porazku a mama nebola schopna sa o neho postarat,tak ho dala do domova.Ju si zobrala k sebe ta kamaratka a musela sa starat nielen o svoje 3 deti,ale aj o neschopnu mamu.Taketo zeny vacsinou dostanu tych najlepsich chlapov.Nezasluzia si ich.mala by si mame pohrozit,ze ak sa nevzchopi,zoberies si otca ku sebe,kdekolvek pojdes.Nemusi to u vas skoncit ako u mojej kamaratky,len...davaj pozor na otca a nedovol,aby ho mama pripravila o sily a posledne roky zivota.

sese

Dobrý večer, potrebujem radu. Mám otca alkoholika, pije stále viac a častejšie, ale je to trochu zamotanejšie. On je veľmi citlivý, pracovitý a svedomitý. On jediný sa vždy staral o rodinu. Hral sa s nami, pral, žehlil, varil. Problém v rodine je moja matka. Je to ,,kukučka,,nechá sa obskakovať, nikdy poriadne nerobila, nemá žiadnu záľubu, vie iba jesť, spaťˇ, ponižovať a nadávať. Aj totálny abstinent by pri tejto žene začal piť. A preto môj otec, ktorý matku stále miluje...ja by som ju už dávno opustila, trpí, prispôsobuje sa jej a keď si nevie rady tak pije. V poslednom čase stále. Má 60 rokov a ja sa bojím najhoršieho. Mám ho veľmi rada a nie som schopná mu pomôcť. On si aj prizná, že je na tom zle. Nie je možné mu vytvoriť lepšie podmienky. moja matka ho asi úplne zničí a ja si už neviem rady. Ona je úplne nesamostatná a neschopná sa o seba postarať. Som na rázcestí ak pomôžem jednému zničím druhého. Asi je problém aj vo mne. Ludia mi hovoria, ži si vlastný život, takto sa ničíš aj ty. neviem čo robiť, skúste poradiť. Hádam nie je neskoro. vďaka

darika

enriketa
zabudla som dodat,ze presne viem ako ti je...
Aj ja tuzim po tom velkom silnom stisku,ktori da najavo "si moje dievcatko,ja ta ochranim". Nepoznam to a uz ani nespoznam.Ale radsej takto bez stisku lasky ako s ponizovanim a aroganciou.
Drzim palce.

darika

no,teraz sa vsetkym vpred omluvam,ale budem trosku neprijemna.
Ja naozaj nemam lutost nad zenou,ktora zije roky s alkoholikom a dovoli,aby sa deti na to vsetko pozerali.Je velmi velke percento,kde rodina trapena alkoholikom bola tyrana aj fyzicky,nie len psychicky.Co taka matka chce,ako vychovat deti?Ake detstvo im ponuka,ked sa musia pozerat na bastarda,ktoremu nie je rady...
teraz si niekto povie,ako je to lahko hovorit,ale...
My sme vyrastli ako deti skoro zo supiek zo zemiakov so smetisk.To,co si ja pamatam ako dieta,je velmi matne,pretoze mama to rychlo ukoncila.Bola tyrana psychicky,fyzicky,na ulici,v praci...vsade.Dodnes som jej vdacna za to,ze to riskla.Bolo to tazko.Nikto jej nepomohol,ani rodicia.Ale ja mam spomienky na detstvo pekne.Aj ked bez otca.A tak neverim reciam,ze sa neda.Je to len slabost a je lepsie nechat to radsej tak.

enriketa

toto iste mame aj my doma... dookola len s tým rozdielom,ze moj otec sa smeje ze je alkoholik a robi si z toho srandu...trpi cela rodina,robi nam hanbu.... atd :( uz asi3x mu zobrali vodicak no aj tak ho ma... raz vykrikoval vnoci po uliciach nieco vykrikoval tak ho zobrali policajti...
marne mu nieco hovorit.. mama sa len trapi
otec teraz nemá robotu.. ak je 2 dni triezvy zarobí si 20€ ktore aj tak vacsinou prepije..mama to tahá sama s bozou pomocou jej rodicov :( sme uplne rozvratena rodina a ked sa divam na kamaratky a kamaratov akých maju rodicov ako si spolu rozumeju.. ako sa staraju ich rodicia o svoje deti ako su úspesní...mne neostava nic ine len plac.. viem ze snim to ani nepohne... okrem toho sa vecne hadaju a "rozvadzaju" a aj tak su spolu ale poviem vam ze by som bola najradsej keby vypadol aj ked je to moj otec... vacsinou ho len vidim opiteho...a ani sa ku mne nesprava ako moj otec..len mi robi naschval, nikdy mi negratuluje na narodeniny..,nikdy som od neho nedostala darcek nepocula pekné slovo..jedine co si dobre pamatam z detstva ako ma zmlatil do modrin a potom skocil este aj do mamy nastastie nas nebije..ale aj to uz len cakam ci niekedy,... jedine co mi daval boli peniaze...aj to nie vela a vtedy ked bol v liehu a pootm hovoril ze som mu ich ukradala.. :( okrem toho ked som bola mala, na zakladnej skole sa mi smiali za mojho otca.. kolkokrat policajti stali pred nasim domom za bieleho dna.. a na druhy den to vedeli pomaly vsetci co byvaju tu...v skole sa mi smiali.. to len tak.. vpodstate vskratke..

skolacka----

prosim poradte mi mam 17 rokou a zbieram triedny fond.......len ja hrozne utracam a ani neviem za co...a ked som uz utrecala zobrala som aj z triedneho fondu 150eur a neviem ako to mam splatit lebo ucitel chce nieco kupit tak mu mam doniest peniaze....co mam robit???, prosim poradte mi....ja ziadne peniaze nemam a nasi su v celkkom zlej situaci
prosim poradte mi